Witaj na forum Fabia Club Polska

Bagażnik na rowery - F1 Kombi

Temat utworzony · 34 Posty · 19616 Wyświetlenia
  • Ciepło sie robi, czas zapakowac rowery do Fabi i w trase 🙂 <!-- s:) --> Tylko jak?
    Mam Kombi, ale nie mam relingów 😞 - a z tego co widzialem to koszt trelingow to 700zł + montaż - trochę drogo, więc stąd moje pytanie:

    Jak przewieźć rowery?
    Są jakieś bagażniki na tylną klapę dedykowane dla Fabii?
    Czy można kupić jakiś standardowy?

  • Pomyśl może o haku i skrojonym do niego bagażniku na rowery. Na [url=http://sprzedajemy.pl/ogloszenie-bagaznik-rowerowy-na-hak,181731]motoryzacyjnych ogloszeniach[/url] najłatwiej znaleźć właśnie montowane na hak.Ważne jeszcze ile tych rowerów chcesz ze sobą wozić.

  • Rowery powinieneś zmieścić po złożeniu kanapy, jak nie w całości to na pewno ze zdjętym przednim kołem. Może mało estetyczne i wygodne ale bez dodatkowych kosztów 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="ciesiol"]Rowery powinieneś zmieścić po złożeniu kanapy, jak nie w całości to na pewno ze zdjętym przednim kołem. Może mało estetyczne i wygodne ale bez dodatkowych kosztów 😛 <!-- s:P -->[/quote]
    Ta opcja mi sie podoba:)
    Podróżuję w 3kę, ale myśle że dzielona kanapa powinna spełnić swoją rolę.

  • Dostaniesz mandat przy pierwszym spotkaniu z niebieskimi. :mur: <!-- s:mur: -->

  • [quote="Hose"]Dostaniesz mandat przy pierwszym spotkaniu z niebieskimi. :mur: <!-- s:mur: -->[/quote]
    Serio?
    Ups, chyba nie znam przepisów.
    Rozumiem że chodzi o bezpieczeństwo osoby przewożonej na tylnym siedzeniu?

  • Bagażnik jest od przewożenia bagażu. Rower jest bagażem, więc możesz go wozić. Jeżeli korzystasz dodatkowo z dzielonych siedzeń to w żadnym wypadku nie można jednak przewozić rowerów stabilnie nie przytwierdzonych. Muszą być zamocowane, żeby przy hamowaniu i manewrach nie przesuwały się nie mówiąc już o dzwonie :przestraszony: <!-- s:przestraszony: -->
    Niektóre duże pojazdy typu van kombi mają specjalne uchwyty przymocowane do podłogi.

  • No dla mnie naturalną rzeczą było by zamocowanie rowerów tak żeby nie mogły się przemieszczać podczas podróży i przy ewentualnej kolizji. Kwestią niejasną jest dla mnie czy jest jakaś ustawa/zapis, która konkretnie określa sposób zabezpieczenia.

    Czy jest to indywidualna ocena kierowcy , lub Policjanta?

  • są bagażniki do przewozu rowerów montowane na tylna klapę i nie trzeba mieć haka.

  • Faktycznie są - i to chyba rozwiązuje problem.
    Np. cos takiego znalazlem:
    http://moto.allegro.pl/uchwyt-rowerowy-bagaznik-na-klape-3-rowery-nowy-i2159925932.html<!-- m -->

  • [quote="emmjot"]Faktycznie są - i to chyba rozwiązuje problem.
    Np. cos takiego znalazlem:
    http://moto.allegro.pl/uchwyt-rowerowy-bagaznik-na-klape-3-rowery-nowy-i2159925932.html<!-- m -->[/quote]
    zastanów się nad czym bardziej firmowym.

    Kiedyś widziałem jak gość jadący przede mną miał taki bagażnik i coś mu puściło/ złamało się i rower prawie spadł, zacząłem mrugać i trąbić na niego, zjechał na pobocze i był zdziwiony jak mu to powiedziałem.. 😉

  • [quote="zdono"]
    zastanów się nad czym bardziej firmowym.
    [/quote]
    Dzięki za przestroge ...ten co zamiescilem to tylko jako przykład 🙂 <!-- s:) -->

  • dodam coś od siebie - generalnie nie ma instrukcji jak ładunek ma być zamocowany jest tylko kwestia taka, że nie może stwarzać zagrożenia, a sposób mocowania musi to zapewnić. Jeżeli sprawdzane jest mocowanie ładunku to polega ono głównie na sprawdzeniu naciągu ewentualnych pasów, sposób jego umiejscowienia (głównie w ciężarówkach), położenie pasów/mocowania i sposobu ich zamocowania.

  • Witam
    Ja używam bagażnika na hak holowniczy od około 7 lat, jestem z niego bardzo zadowolony. Miałem trochę problemów z uzyskaniem trzeciej tablicy z Urzędu miasta ale po tonach papieru, podań odpisów z holomogacji itp. dostałęm wymarzoną naklejkę (ale bez naklejki kontrolnej bo nasze pzrepisy nie przewidują wydania trzeciej naklejki)
    Przejechałem z tym bagażnikiem połowę Europy i żyję.

  • Wracam do tematu (zresztą mojego 🙂 <!-- s:) -->)
    Ma ktoś może doświadczenie w wozeniu rowerów na bagażniku mocowanym na klapie, coś jak tu: http://moto.allegro.pl/uchwyt-na-3-rowery-na-klape-srebrny-i2432291169.html lub podobny.
    Jak patrze na to mocowanie bagażnika do klapy to mam wrażenie że nie wyjdzie ona cało z tej współpracy.

    Myle się?

  • Jeżeli wszystko jest dobrze naprężone i stelaż posiada mocowanie na boczne ranty klapy to jest stabilny. Mały luz jednak i niezauważony uskok w trasie to może być problem. Wieszaki takie trzeba do brze dopasować, bo uchwyty do kombi już będą inne. Osobiście bym nie ryzykował.

  • wg mnie zostaną ślady na klapie. Już lepiej coś na hak szukać jeżeli posiadasz.

  • [quote="dr O."]wg mnie zostaną ślady na klapie. Już lepiej coś na hak szukać jeżeli posiadasz.[/quote]
    No wlasnie nie posiadam 😞 <!-- s:( -->

  • Ślady nie zostaną, tylko poszukaj jakis gumowych podkładaek żeby nie porysować.

  • [quote="emmjot"][quote="ciesiol"]Rowery powinieneś zmieścić po złożeniu kanapy, jak nie w całości to na pewno ze zdjętym przednim kołem. Może mało estetyczne i wygodne ale bez dodatkowych kosztów 😛 <!-- s:P -->[/quote]
    Ta opcja mi sie podoba:)
    Podróżuję w 3kę, ale myśle że dzielona kanapa powinna spełnić swoją rolę.[/quote]

    I co? Jak sobie poradziłeś?

    My-póki co- wozimy w środku, na złożonych siedzeniach.

    Mam głęboko w duszy głupkowate przepisy.
    Sam dbam o nasze bezpieczeństwo.

    {mijaliśmy patrole, ale albo nie zwrócili uwagi albo rowerów z pod bagaży po prostu nie było widać. Jak sie przyłożymy przy wkomponowaniu to roleta jest zaciągnięta (przy 3 bicyklach ta sztuka już się raczej nie uda), gdy się dobrze wkomponuje 1 bicykl w drugi)}

    Przy takim ułożeniu konstrukcja ta jest na tyle sztywna, że ani drgnie przy ostrym hamowaniu.

    Dawało radę ułożyć 2 bicykle i z nieodkręconymi przednimi kołami, ale trzeba było zabezpieczyć przedni fotel pasażera, przed ocieraniem i klapę. (Kocyk z dzieciństwa dawał radę.)

    Nie miałem potrzeby dzielenia siedzeń, ale wydaje mi się, że powinny wejść 3 bicykle.

    No chyba, że już to przerobiłeś - to daj znać, pls