Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Demontaż klamek

Temat utworzony · 9 Posty · 11489 Wyświetlenia
  • przeszukalem cale forum i nie moglem znalezc ... potrzebuje instrukcji jak zdemontowac klamki zewnetrzne .. z gory dzieki :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • mail dotarł? To co miałem to podesłałem.

  • [b]dr O.[/b], doszlo dzieki :zdrowko: <!-- s:zdrowko: --> tylko moze ktos ma jakies fotostory ...

  • [color=#FF0000][b]Wojtas[/b][/color], nie wiem, czy o to ci dokładniej chodzi, ale coś znalazłem, lepsze to, niż nic 🙂 <!-- s:) -->

    http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?f=25&t=3058

    Głupio, że po sąsiedzku napisane 😛 jak się da to w długi weekend czyli od jutra zasiąde przy tłumaczeniu 😉

  • [b]Tofik[/b], wielkie dzieki 🙂 widzialem juz to tylko nie kumam tego jezyka 😕 bede wdzieczny za tlumaczenie jesli umiesz to rozszyfrowac 🙂 <!-- s:) -->

  • [b]Ryszard[/b] mi to przesłał i tak jak ty, prosił mnie o rozszyfrowanie hehe 😄 jutro mam długi weekend to spróbuję to rozszyfrować 😉 <!-- s;) -->

  • [b]Wojtas[/b], jeśli chcesz tylko zdemontować klamki, to musisz otworzyć drzwi i z boku zobaczysz otwór z plastikową zaślepką. Zdejmujesz zaślepkę i bierzesz torx'a 15 lub 20 (już nie pamiętam) i odkręcasz śrubkę, ale tylko kilka obrotów (nie do końca - trzeba ją poluzować). Nie pamiętam ile to było obrotów, ale chyba 6 (czy jakoś tyle).
    Jak poluzujesz śrubkę, to wyciągasz zaślepkę na wkładkę jeśli nie masz tam wkładki zamka lub wkładkę (w przypadku drzwi kierowcy), a następnie płaskim wąskim śrubokrętem wyczepiasz mocowanie linki.
    Następnie wyciągasz klamkę i tak nią manewrujesz, żeby wyszła z mocowania po drugiej stronie.
    Zanim rozmontujesz klamkę dobrze przyjrzyj się jak to wszystko tam jest złożone (może zrób sobie zdjęcia). Jak z powrotem poskładasz klamkę i nie zrobisz tak, jak było fabrycznie, to klamka będzie miała luz, albo drzwi będą ciężko się otwierać lub w ogóle ich nie otworzysz.
    Zapamiętaj jak bardzo naciągnięta jest linka (czyli spójrz na której pozycji jest wsunięte mocowanie linki, bo jest tam regulacja).
    Od tyłu klamki jest takie coś jakby rogalik, czy widły i to trzeba odpowiednio włożyć.
    Dlatego ważne jest, aby to dobrze oblookać zanim rozbierzesz.

  • [b]Rufus[/b] wielkie dzieki za pomoc 🙂 lepszego opisu niz Twoj nie czytalem 🙂 <!-- s:) -->

  • Mam nadzieję, że mój opis pomoże Ci uporać się z klamkami 😉 <!-- s;) -->