Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] VAG - Wszystkie sprawy z nim związane

Temat utworzony · 548 Posty · 151623 Wyświetlenia
  • _reg5

  • Skąd wiesz, że nie działa może jeszcze nie jej czas. Podepnij pod kompa to będzie wiadomo co jest. Inspekcja jest na pewno może ktoś grzebał i zmienił ustawienia. Samochód masz od nowości??

  • Inspekcję można wyłączyć VAGiem, jak również ustawić co ile ma się włączać.

  • Witam,

    jestem dumnym posiadaczem skody fabii 1 w wersji 1.9 TDI z 2003 roku.

    W skrócie opisze o co dokładnie chodzi. We wakacje kiedy to jechałem na urlop i przegapiłem pewien zjazd oraz ostrzej zahamowałem aby jednak się załapać na niego usłyszałem że moja fabia wydała trzykrotny sygnał dźwiękowy (taki jak kiedy zapala się rezerwa paliwa, tylko że 3 razy z odstępami mniej więcej co sekundę). Z tego co pamiętam w tym momencie również mrugnęła parę razy kontrolka od ręcznego. Właściwie wszystko było sprawne więc myślałem, że te zdarzenia były spowodowane ostrym hamowaniem więc mówiąc szczerze zignorowałem sprawę. Kilka miesięcy później zaczęło zdarzać mi się, że co jakiś czas słyszę ten potrójny sygnał dźwiękowy (bez mrugającej lampki od ręcznego) - głównie jak zdarzy mi się ostrzej zahamować lub wejść ostrzej w zakręt.

    Wpadłem na pomysł aby przejrzeć instrukcję obsługi od fabii na stronach o hamulcach i ABS. Z tego co udało mi się tam wyczytać taki sygnał dźwiękowy może świadczyć o awarii w układzie ABS. Wpadłem więc na pomysł aby podłączyć komputer i przejrzeć ew. błędy. Użyłem wersji vag-com 311.2 aby to zrobić. Niestety program nie wykrył żadnych błędów w układzie ABS za to mam parę innych błędów - chciałbym prosić Was o pomoc w ich identyfikacji. Mam dodatkowo pytanie czy walczył już ktoś z Was z potrójnym sygnałem dźwiękowym, który opisałem wyżej.

    VAG-COM Version: Release  311.2-N
    
    
    Chassis Type: 6Y - Skoda Fabia
    Scan: 01,02,03,08,09,15,17,19,37,44,46,56,69
     
    Address 01     -------------------------------------------------------
       Controller: 038 906 019 KT 
       Component: 1,9l R4 EDC 0000SG  5213
       Coding: 00102
       Shop #: WSC 13765
       TMBGS26Y943902068     SKZ7Z0C1995128
    No fault code found.
    
    Address 03     -------------------------------------------------------
       Controller: 6Q0 907 379 H  
       Component: ABS/ASR 5.7 FRONT   V30
       Coding: 00188
       Shop #: WSC 13765
    No fault code found.
    
    Address 08     -------------------------------------------------------
       Controller: 6Y0 820 045    
       Component: Klimaanlage        X0830
    8 Faults Found:
    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                29-10 - Short to Ground - Intermittent
    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                28-10 - Short to B+ - Intermittent
    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent
    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                29-10 - Short to Ground - Intermittent
    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                28-10 - Short to B+ - Intermittent
    
    Address 09     -------------------------------------------------------
       Controller: 6Q1 937 049 C  
       Component: 00 BN-SG.           1S33
       Coding: 25994
       Shop #: WSC 13765
    1 Fault Found:
    01598 - Drive Battery Voltage
                07-10 - Signal to Low - Intermittent
    
    Skipping Address 15-Airbags
    
    Address 17     -------------------------------------------------------
       Controller: 6Y0 920 870 D 
       Component: KOMBI+WEGFAHRSP VDO V07
       Coding: 28101
       Shop #: WSC 00055
       TMBGS26Y943902068     SKZ7Z0C1995128
    No fault code found.
    
    Address 19     -------------------------------------------------------
       Controller: 6N0 909 901    
       Component: 34 GATEWAY  CAN    1S33
       Coding: 00014
       Shop #: WSC 13765
    No fault code found.
    
    Address 44     -------------------------------------------------------
       Controller: 6Q0 423 156 R  
       Component: LenkhilfeKYO        V913
       Coding: 10110
       Shop #: WSC 13765
    No fault code found.
    
    Address 46     -------------------------------------------------------
       Controller: 6Q0 959 433 E  
       Component: 2V Komfortgerát     0002
       Coding: 00259
       Shop #: WSC 13765
    No fault code found.
    
    End   -------------------------------------------------------
    
    

    Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam

  • Mi się wydaje że to z ESP kojarzyć które oczywiście ma związek z ABS-em. Z tego co mi się wydaje to u mnie też daje znaki poślizgu. To jest taki sam dźwięk jak podczas jazdy zaciągniesz hamulec ręczny?

  • tak dokładnie taki sam, tylko że jak mam ręczny zaciągnięty to dźwięk "zanika" jak zwolnię ręczny - tzn. już to wyeliminowałem

  • Sprawdź poziom płynu hamulcowego. Kolega napisał o kontrolce ręcznego, a nie ABSu. Jakby Ci ABS przestał działać, to świeciłaby Ci się kontrolka stale. No i ABS by nie działał, co łatwo sprawdzić.

    Co do błędów w VAGu, to mam podobne błędy, tylko w mniejszej ilości. Na Twoim miejscu sprawdziłbym panel sterowania nawiewem. Ewentualnie gdzieś masz solidnie przebitą wiązkę sterowania klimatyzacją.

  • u mnie jest sygnał dźwiękowy jak autko wpada w poślizg z tego co kojarzę. Niedługo zima to możesz łatwo sprawdzić. Ja na pewno sprawdzę i się upewnię. Tylko sprawdź przy włączonym ESP i wyłączonym czy taki sam efekt jest.

  • Tak jak pisze [b]zlloty[/b] jeśli byłby to ABS świeciła by kontrolka na desce. Sprawdz stan cylinderków, ora poziom płynu.

  • cylinderki + szczęki w hamulcach tylnych oraz klocki w przednich całkiem niedawno wymieniałem (okolice maja 2011)
    Możecie mi panowie podpowiedzieć jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego? Nie widzę żadnych oznaczeń na zbiorniczku.. po odkręceniu korka też ciężko to stwierdzić...

  • [quote="Barosz"]cylinderki + szczęki w hamulcach tylnych oraz klocki w przednich całkiem niedawno wymieniałem (okolice maja 2011)
    Możecie mi panowie podpowiedzieć jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego? Nie widzę żadnych oznaczeń na zbiorniczku.. po odkręceniu korka też ciężko to stwierdzić...[/quote]

    U mnie płyn jest ok 2 cm poniżej korka. Powinien być widoczny. A nie masz czasem zapowietrzonych hamulców?

    Ewentualnie może być coś z czujnikiem ciśnienia płynu hamulcowego (przy sterowniku hydraulicznym ABS)

    Tak sie zastanawiam nad błędem:
    1 Fault Found:
    01598 - Drive Battery Voltage
    07-10 - Signal to Low - Intermittent

    Jak się trzyma akumulator?

    Co do błędów - po uporządkowaniu mamy coś takiego:
    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                29-10 - Short to Ground - Intermittent

    01596 - Motor for Outside/Recirculated Air Flap (V154)
                28-10 - Short to B+ - Intermittent

    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                29-10 - Short to Ground - Intermittent

    01271 - Positioning Motor for Temperature Flap (V68)
                28-10 - Short to B+ - Intermittent

    Czyli wszystko co możliwe przy silniczkach klap. Czy masz włączony nawiew podczas odpalania/gaszenia samochodu? Czy jak przekręcasz kluczyk, to odpalasz od razu, czy czekasz kilka sekund, aż pogasną kontrolki?

    Mogło być tak, że np. przy odpalaniu od razu (gdy klapki się ustawiały) akumulator zamulił i silniczki klapek nie dostały prądu, przez co komputer zgłupiał (to jedynie hipoteza).

  • Chcę kupić kabel do Fabii 1.4MPI 60KM z 2001r. Czy możecie mi doradzić jakiś kabel? Pytam doświadczonych użytkowników ponieważ na podstawie tematu jedyne co wywnioskowałem to, że kabli i programów jest sporo i jedne działają inne nie.
    Pozdrawiam!

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=71654#71654]strona 16 TEGO tematu[/url] - post kolegi Ciacho ...

    oraz polecam tą stronę : [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=6758]>>KLIK<<[/url] - w szczególności pkt. 1

  • Jestem zielony a chciałbym kupić kable które nie będą drogie (najlepiej do 100zl) a dzięki którym będę mógł się połączyć do komputera.

    Czy możecie mi powiedzieć jakie powinny mieć oznaczenia aby były odpowiednie?

    Skoda Fabia II 2008r. 1,4tdi BNM 70km

    Czytałem post i odnośniki powyżej... czy do każdej fabii II są takie same wtyki niezależnie od silnika? Innymi sły jeżeli kupie kabel OBD2 dla samochodów z grupy VAG to będzie śmigało?

  • Witam

    Po dzisiejszym odczycie błędów otrzymałem taki oto wynik:

    17834 Zawór wentylacji zbiornika - obwód otwarty

    Może ktoś z Was wie co to za zawór? Nie mam zielonego pojęcia gdzie on jest zlokalizowany (numer części?). Błąd wykasowałem jednak po ponownym uruchomieniu powraca.

  • [b]krzysiex[/b], Jeśli masz sterownik EDC 17 ( w co wątpie - nie mam takiej wiedzy) wtedy potrzebujesz "droższy" kabelek niż zakładane 100 zł. w każdym przypadku wystarcza "zwykły" kabel KKL od Viakena. ( viaken.pl )
    złącza sa w każdym samochodzie ODB2 - resztą steruje sterownik.
    [quote="adik"]17834 Zawór wentylacji zbiornika - obwód otwarty [/quote]
    pozostaje ci :
    – sprawdzić elektrozawór zasobnika z węglem aktywnym → diagnoza elementów wykonawczych
    – na podstawie schematu elektrycznego usunąć zwarcie lub przerwę przewodu.
    [url=http://chomikuj.pl/fabiaclub/17834,1144660349.pdf]zobacz TU - klik[/url] - plik PDF na chomiku.

  • [quote="kapi"][b]krzysiex[/b], Jeśli masz sterownik EDC 17 ( w co wątpie - nie mam takiej wiedzy) wtedy potrzebujesz "droższy" kabelek niż zakładane 100 zł. w każdym przypadku wystarcza "zwykły" kabel KKL od Viakena. ( viaken.pl )
    złącza sa w każdym samochodzie ODB2 - resztą steruje sterownik.[/quote]

    Dzięki za info, a mógłbyś jeszcze napisać gdzie mogę się dowiedzieć jaki mam sterownik, ew. jak to sprawdzić? Dzięki.

  • [b]krzysiex[/b] miałem niedawno podobny dylemat. Okazało się, że do fabii II z przed FL pasuje kabel KKL. Ja kupiłem taki: http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103 i na VAG-COM 311.2 działa aż miło. Można też kupić i taniej: http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=246, ja jednak unikam dotowania Chińczyków 😉 <!-- s;) --> Gdyby z jakichś przyczyn u Ciebie nie działał, możesz zwrócić.

  • Dzięki za szybką odpowiedź.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 09-11-2011, 08:31[/i] ][/size]
    Koledzy, mam jeszcze pytanie bo znajomy zasiał mi ziarnko niepewności.

    Czy w momencie kupienia nieodpowiednich/ słabych jakościowo kabli można sobie narobić "bigosu", w stylu wywalenie błędów itp.?

    Zaznaczam, że mówię o samym podłączeniu i odpaleniu programu, bez jakiegokolwiek grzebania w tym, a tylko przejrzeniu parametrów pracy.

    Pozdro.

  • kupiłem ostatnio takiego chińczyka.
    działa bez problemowo - sterowniki dla COM-a są do wszystkich windowsów (od xp do 2008r2).
    Niestety większość softu woli systemy 32-bitowe (np. VAG-COM) - ja odpaliłem na maszynce wirtualnej z XP na kompie z Vistą x64.