Witaj na forum Fabia Club Polska

Radia CD/mp3/SD/inne

Temat utworzony · 357 Posty · 76745 Wyświetlenia
  • Witam!
    co trzeba zrobić, żeby wyciągnąć oryginalne radio skody ms402, tzn. gdzie i jakie zdjąć zatrzaski, itp.
    i mam upatrzone 3 modele:

    1. alpine cde-111r lub
    2. pioneer deh-2220ub
    3. clarion cz200eg
      Ktore polecacie?Prosze o pomoc!
  • Siema czasami w moim radiu słucham muzy normalnie zawsze jak sobie ustawie a za pare sekund zmiana fali i głośno na cały samochód muzyka gra 😄 nie wiem czy możecie mi w tym pomóc ale zapewne to wina stacji ale nie wiem czym to może być spowodowane prosze o jakieś propozycje 😉 <!-- s;) -->.

  • co to za model radia?? w niektorych jest opcja info lub news i wtedy automatycznie sie podglasnia przy np.wiadomosciach

  • Model radia to JVC mam je od kilku lat i było nie zawodne teraz czasami szwankuje :] <!-- s:] -->

  • Łatwiej by było gdybyś oprócz marki podał typ tego radia 🙂 Nie mniej jednak, wydaje mi się że manii trafił w sedno problemu. Gdzieś w radiu masz ustawioną funkcję "news" i za każdym razem przełącza Ci się radio na stacje gdzie podawane są wiadomości . Ale tak jak pisze, podaj konkretny typ radia.

    Pozdrawiam
    sid

  • sid, ale chodzi ci o jakiś numer seryjny radia czy co bo nie kapuje za bardzo 🙂 <!-- s:) --> ?

  • [quote="Gregory"]sid, ale chodzi ci o jakiś numer seryjny radia czy co bo nie kapuje za bardzo 🙂 <!-- s:) --> ?[/quote]

    Marka twojego radia to JVC

    http://www.twenga.pl/cena-KD-R411-JVC-Radio-samochodowe-575300-0

    Tu jest radyjko typ/model w tym przypadku to KD R411, a jak jest w twoim przypadku 😛

    Pozdrawiam
    sid

  • Hej,
    jak wyciągnąć ori radio opisze na swoim przykładzie, a mianowicie wziąłem ze starego komputera tylne zaślepki (te które wyciągasz jak wymieniasz np. grafike 🙂 <!-- s:) --> ). W radio masz po obu stronach pionowe otworki, tak więc te blaszki ściąłem nożycami tak aby pasowały na szerokość i po włożeniu w oba otworki wystarczy dwoma palcami pociągnąć za otwór kasetowy i to wszystko. Radio wyszło bardzo fajnie.
    Co do drugiego pytania to polecam alpinke, widziałem taką w skodzie i na standardowych głośniczkach gra zadowalająco, powiedziałbym nawet że fajnie.

    Jak będziesz potrzebował pomocy daj znać podjadę i pomogę, bo te blaszki gdzieś mam w domu.

  • ja uzyłem zwykłej pęsety ( żona się ucieszyła :cenzura: <!-- s:cenzura: --> ) rozdzieliłem i w ten sposób mam "blaszki" do wyjęcia radia.

    co do drugiego się nie wypowiem - mam ori i przy nim pozostane :zdrowko:

  • dokładnie pochodzenie blaszek jest mało ważne, grunt żeby przypasiły do otworków hehe.

  • Dzieki Benkas za pomoc zrobiłem wlasnie tak jakmowiles i sie udalo.jakbys mial kiedys problem ze swoim zacnym wozem to daj znac napewno cos zaradzimy

  • A orientuje się ktoś jak wyjąć Symphony CD? Mam "szpilki" od MS202, niestety coś nie bardzo chcą pasować.

  • [quote="MariuszK"]A orientuje się ktoś jak wyjąć Symphony CD? Mam "szpilki" od MS202, niestety coś nie bardzo chcą pasować.[/quote]
    przeczytaj temat pare postów wyżej

  • Tylko że parę postów wyżej ciągnęli za otwór kasety, a ja w CD palców nie włożę. Nie wiem czy włożenie w tym radiu płaskich blaszek zwalnia blokadę? Może muszą być inaczej wyprofilowane...

  • [quote="MariuszK"]a ja w CD palców nie włożę[/quote]
    a próbowałeś ?? :hyhy: <!-- s:hyhy: -->
    po bokach masz zaślepki, od dołu je podważyć - wyskoczą, i wtedy za boczne krawędzie radia możesz je wyciągnąć.

  • Witajcie,to moj pierwszy post wiec pozwolcie ze sie przywitam.
    Do rzeczy. Wczoraj stalem sie wlascicielem nowej fabii,dlugo to trwalo zwiedzilem troszke salonow no ale w koncu dostalem chyba dobra oferte i podpisalem dokumenty. Mam pytanie,poniewaz nie mam radia swing( salon dorzuca radio sony) czy bede mogl nabyc Swing-a na Allegro i podpiac bez problemow?Czy nie ma to wplywu na gwarancje, i czy w ogole jest mozliwe?
    Dziekuje za pomoc

  • możesz śmiało kupić swinga na allegro, tylko później pasuje na montaż podskoczyć do ASO, nie kosztuje to dużo, chyba 50zł płaciłem za montaż mojego radia Dance. Jak sam podłączysz to mogą być problemy z radiem, tzn może nie pamiętać stacji po ponownym włączeniu, samo sie wyłączać i tak dalej... W ASO podepną auto pod kompa i zrobią co trzeba aby radio prawidłowo funkcjonowało. No nie umiem fachowym językiem tego wytłumaczyć.

  • Chodzilo mi glownie o techniczna mozliwosc,ciesze sie ze taka istnieje.Dzieki za pomoc

  • [quote="kapi"][quote="MariuszK"]a ja w CD palców nie włożę[/quote]
    a próbowałeś ?? :hyhy: <!-- s:hyhy: -->
    po bokach masz zaślepki, od dołu je podważyć - wyskoczą, i wtedy za boczne krawędzie radia możesz je wyciągnąć.[/quote]
    W końcu zabrałem się za to radio bo przestało łapać stacje radiowe, no i po wyciągnięciu okazało się że jeden zaczep jest pogięty. Poprzedni właściciel radia chyba nie miał wyjmaków :krzeslem:

  • Chodzi mi po głowie od paru miesięcy radyjko Clarion CZ 309E
    Tylko tak się zastanawiam czy jest ono w ogóle warte uwagi?

    http://allegro.pl/clarion-cz309e-bluetooth-sd-usb-pilot-i1498269728.html<!-- m -->

    jeśli chodzi o sprzęt z przodu mam fabryczne chyba Pioneerki a tył 2x JBL 3d 70W RMS

    Aktualnie mam starego Xpload-a 4x55W a ten Clarion ma tylko 4x40W więc chyba trzeba sobie dać spokój...

    Generalnie zależy mi BARDZO na BT tylko naprawdę dobrym gdyż wiszę 5h dziennie na telefonie (taka praca)

    Oczywiście USB traktuje w obecnych czasach jako standard 😛

    Czekam na wasze propozycje

    [color=#FF0000]*Zapoznaj się z regulaminem - pamiętaj o prefiksach (pkt.5). /wolfmk[/color]