Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wymiana silnika 1.4 8V na 1.4 16V

Temat utworzony · 6 Posty · 2224 Wyświetlenia
  • Pytanie jak w temacie. Czy istnieje taka możliwość ponieważ w obecny silnik stanowczo za dużo już włożyłem nie tylko pieniędzy ale sił i nerw. Auto jest z 2001r jest to skodowski czeski silnik 8 zaworowy. Co w nim wymieniłem podczas 3 letniej eksploatacji to: pompa wody, kompletne sprzęgło, amortyzatory, zawieszenie przednie, przeguby kilka razy, ostatnio uszczelka, rozrząd. Po wymianie uczelki nie załaczał sie wentylator i silnik raz się przegrzał dosłownie na chwile i znów mam gluty pod korkiem. Ogólnie rzecz biorąc mam dość awaryjności tego konkretnego mojego silnika i chcę się go raz na zawsze pozbyć. Czy istnieje możliwość wymiany na jakiś filnik z fabii 16V ok 90km.? Pozdrawiam.

  • wsadzić możesz dowolny silnik, który się zmieści. Pamiętaj tylko o problemach z tym związanych jak osprzęt silnika, wiązki itd. Pomocne może być to:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=8743&highlight=r��nice<!-- m -->

  • Za dużo będziesz miał przekładek łącznie z sterownikiem, wątpię czy to się będzie kalkulować, sądzę, że lepiej warto zastanowić się nad zmianą auta.

  • [quote="MirekS"]Za dużo będziesz miał przekładek łącznie z sterownikiem, wątpię czy to się będzie kalkulować, sądzę, że lepiej warto zastanowić się nad zmianą auta.[/quote]

    Dokładnie. Cały silnik z osprzętem, skrzynia, poduszki, sterownik, zestaw wskaźników, wydech, wiązka, półosie chyba też, duzo pracy itd itd...nie kalkuluje się. W tym przypadku lepiej sprzedać niewdzięcznicę i rozejrzeć się za "gotową" 16v

  • [b]pkamil1[/b] - no nie przesadzaj że [u]silnik[/u] Ci nie pasuje - wymieniłeś w nim tylko pompę wody, uszczelkę i rozrząd - reszta nie należy do silnika i jego przekładka nic nie pomoże. Auto jest z 2001 roku. MirekS ma rację- szukaj innego auta.
    omron

  • Potwierdzam wypowiedzi kolegów - wymiana silnika na inny jest zbyt kosztowna, żeby się opłacało w Fabiach. Lepiej wymienić auto.