Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Drążki kierownicze

Temat utworzony · 5 Posty · 1028 Wyświetlenia
  • Siemka.
    Okazało się że mam problem z drążkiem kierowniczym. A historia wygląda tak.
    Ponad pół roku temu na przeglądzie w ASO (sic!) :mad: Namówili mnie na wymiane prawego drążka i ja głupi sie zgodziłem. Niby wszystko było ok choć lekko miałem przekręcona kierownice w lewo. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadzało i nie zwróciłem od razu na to uwagi. Teraz pojechałem do znajomego mechanika na wymianę końcówek, sworzni i łączników bo już mocno sie tłukły. Niestety okazało się że po wyprostowaniu kierownicy nie można nakręcić końcówki bo gwintu brakuję!!! Drążek jest za krótki!!! Narazie mam zrobione tak żeby dało się jeździć, mam mniejszy skręt w prawo i lekko auto ściąga w lewo :zalamany: <!-- s:zalamany: --> zbieżność jako tako ustawiona. Powiedzcie czy drążki od przekładni KOYo i TRW się różnią długością i czy możliwe jest je zamienić ( czyli mogli tak zrobić a aso?) I czy da sie zobaczyć jaka jest przekładnia? Ma jakiś symbol czy coś?
    A może jest różnica nie tylko w firmie ale także jeśli drążek do wspomagania lub bez?

  • Siema kolego.
    ja bym jechał na rekalamacje do tego aso. Jest coś takiego jak gwarancja na część i naprawę (usługa). Ona w zależności od marki auta wynosi rok lub 2 lata. Zależy też co od nich bierzesz czy samą usługe czy część + usługę. To co bierzesz od aso na to masz gwarancję. Więc odpowiedź jest prosta niech to poprawiają za darmochę.

  • Drążki TRW da się wkręcić w Koyo i Koyo w TRW ale różnią się długością. Przekładnię kierowniczą łatwo rozpoznać po czujniku prędkości kątowej. Szeroki czujnik jest w TRW, wąski w Koyo. Aso zaliczyło poważną skuchę :dobani: <!-- s:dobani: -->

  • [quote="TOMUŚ"]ja bym jechał na rekalamacje do tego aso. [/quote]

    Dokładnie tak.

    Ja bym się jeszcze kłócił o wymianę dwóch przednich opon + oczywiście 2 drążki z zbieżnością. Jeśli dają gwarancje i biorą za to kasę to niech to też działa w drugą stronę.

  • OK. Dzięki koledzy za rady.
    Drugi drążek i tak też będę wymieniał bo jest juz w kiepskim stanie. Ale u znajomego nie w ASO. I tak pewnie miałbym problem żeby im udowodnić że to ich wina 😕 <!-- s:/ --> za dużo czasu minęło . Poświęce te 100 zł na nowy i już.
    Teraz wiem ,że na wszystko trzeba w ASO uważać i sprawdzać na miejscu ehhh.
    Czterech śladów nie robię , opon też mi nie ścieło także wielkich strat po za nerwami nie mam.