Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] głośna jazda - wina opon czy ??

Temat utworzony · 9 Posty · 1013 Wyświetlenia
  • Witam
    Zauważyłem ostatnio że podczas jazdy robi się dość głośno. Myślałem że to opony ale chyba nie bo wcześniej to nie występowało.
    Co może być przyczyną??

  • np. łożyska
    przyczyn może być kilka w sumie 🙂 <!-- s:) --> przeszukaj forum, a napewno znajdziesz troche wiecej info

  • może po zmianie opon na zimowe?
    Jeśli podniesiesz auto na lewarku i zakrecisz kołem to powinieneś usłyszec głosną prace łozyska.
    Ja własnie zaraz ide wymieniać u siebie łozyska z tyłu.. koszt jednego to około 200zł z FAG'a. W fabii łozysko jest razem z piastą.

  • opony mam uniwersalne i jakoś teraz zaczęły hałasować i to raczej nie jest zależne od tego że mokra nawierzchnia
    jeżeli chodzi o wymianę łożyska czy waszym zdaniem jest to trudne do wymiany

  • [quote]jeżeli chodzi o wymianę łożyska czy waszym zdaniem jest to trudne do wymiany[/quote]
    Nie, nie jest to trudne.
    Ściągasz koło, ściągasz bęben (jeśli nie idzie to musisz popuścić linki hamulca ręcznego lub samoregulację w bębnie), odkręcasz nakrętkę od łożyska (klucz 30 mm dwunastokątny) ściągasz piastę, czystą szmatką czyścisz czop, nakładasz nową piastę, dokręcasz nakrętkę, wciskasz dekielek, zakładasz bęben, zakładasz koło... i koniec!

  • a czy objawem awarii łożyska może być tarcie przy skręcaniu jak metal o metal??
    czy to raczej klocki jednak to prędzej występowało by przy hamowaniu a tu chodzi o skręty

  • [quote="Switala18"]a czy objawem awarii łożyska może być tarcie przy skręcaniu jak metal o metal??[/quote]

    Jeśli skręcasz kołami (najczęściej w czasie manewrów parkingowych) i słychać taki turkot, to masz do wymiany łożysko McPhersona.

  • [quote="rufus"][quote="Switala18"]a czy objawem awarii łożyska może być tarcie przy skręcaniu jak metal o metal??[/quote]

    Jeśli skręcasz kołami (najczęściej w czasie manewrów parkingowych) i słychać taki turkot, to masz do wymiany łożysko McPhersona.[/quote]

    Jeśli byłoby to łożysko słychać buczenie i słychać przeważnie cały czas wraz ze wzrostem prędkości coraz głośniej.

  • [quote="nicram"]Jeśli byłoby to łożysko słychać buczenie i słychać przeważnie cały czas wraz ze wzrostem prędkości coraz głośniej.[/quote]
    u mnie powyżej 130km/h przestawało buczeć 😄 <!-- s:D -->