Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Problemy z obrotami 1.2 TSI\85 KM

Temat utworzony · 5 Posty · 1103 Wyświetlenia
  • Czy to jest normalne.
    Stoję na parkingu i mam o 200 obrotów wiecej niż normalnie. Temperatura zewnętrzna -6.5 stopnia celsjusza i przejechałem 11.5 km a także silnik byl ciepły i ogrzewanie leciało gorące.
    Po pracy jak przyjechałem do domu to było normalnie jak zawsze ale było cieplej bo +1.5 stopnia.
    Chcę to jeszcze zaobserwować przez najbliższe dni
    Z góry dzięki za rady

  • [b]TOMUŚ[/b], w sieci znalazłem info, że nowe silniki ( nawet ten mój BSE ) mają jakąś nową funkcję że jak jest mocno obciążony aku to sam podwyższa obroty żeby sie podładować. u siebie też zauważyłem takie zachowanie i mam nadzieje że to jest to.

  • hmm nie sądzę żeby mój aku był nie doładowany. Nie używam odbiorników prądożernych i zbędnych np. szyba tylna ogrzewana czy dmuchawa na 4 🙂 . Dmuchawa leci na 1 a jak wjeżdżam na dk 88 to wyłączam dmuchawe i leci mi pęd powietrza więc oszczędzam aku 🙂 . Nawet wył automat do świateł dziennych i zapalam fabie na wyłącznych światłach nic się nie świeci żeby aku nie dostawał za bardzo w plecy 🙂 <!-- s:) --> .

    Dziś rano akcja się powtórzyła tylko że było -5.5 stopnia 😞

  • Czasami tak mam, że obroty ustawią się na około 900-950. Wystarczy lekko nacisnąć pedał i wtedy spadają do 750. Bardziej mi pasowało na jakieś mechaniczne przekłamanie pozycji pedału "gazu".

  • u mnie nie pomaga naciśniecie gazu a problem pojawia się już przy minus 0.5 stopnia. Normalnie mam około 650 a przy tej akcji mam 850.