Witaj na forum Fabia Club Polska

Blokada skrzyni biegów

Temat utworzony · 6 Posty · 16160 Wyświetlenia
  • Chciałbym się spytać czy ktoś z Was może polecić w okolicy warszawy jakiś konkretny warsztat lub serwis w których montują dobre blokady skrzyni biegów? Z jakim kosztem może się to wiązać? Jaką blokadę wybrać jeżeli sam miałbym wybierać? Co jeszcze muszę o tym wiedzieć? Bo wydaje mi się że warto zainwestować.

    Jeżeli nie ten dział to przepraszam, zastanawialem sie nad tuningiem mechanicznym ale zostało tutaj 😉 <!-- s;) -->

  • podjedź do ASO - oni mają dobre rozwiązania ale nie koniecznie ceny.
    polecam blokade "ze stałym bolcem" - nie trzeba go wyjmować tylko kluczem się zamek otwiera.

  • [quote="kapi"] "ze stałym bolcem"[/quote] czyli taka, że gdy chce się ją założyć to dociska się bolec, a odblokowując przekręca się kluczyk i on sam "trochę wychodzi"? i to jest "bolcowa"?

  • tak. ja taką wlasnie miałem w Fabii 🆗 <!-- s🆗 -->
    w użytkowaniu super. w ochronie mienia to nie wiem - nie testowana 😄

  • wiedziałem właśnie że raczej nikt nic nie powie na temat skuteczności 😉 <!-- s;) -->

    a co do firm zajmujących się montażem znalazłem dwie:

    Euro alarm
    Warszawa, Żelazna 83/85

    Auto-Blokady Dariusz Bagnowski
    Warszawa, Rogatkowa 2A

    ktoś coś wie na ten temat? 😉 a jak nie to faktycznie ASO!

  • [b]rob3rt[/b] na temat tych blokad wiele nie powiem, ale sam miałem kiedyś taki dylemat jak zabezpieczać swe wózki, po wielu analizach i przeczytanych artykułach doszedłem do wniosku, że dla złodzieja największym problemem są ukryte wyłączniki prądowe, najlepiej jeśli są jeszcze zastosowane w jakieś kombinacji.