Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaki wybrac silnik?

Temat utworzony · 49 Posty · 14627 Wyświetlenia
  • SDI i 231 tys. km to żaden przebieg dla tego silnika. One potrafią bezawaryjnie przejechać 400...500 tys (pod warunkiem regularnej okresowej obsługi).

    1.4 16V 100km jeździ na 98-oktanowej benzynie, to zwiększa koszty.

  • [quote="comfort"]SDI i 231 tys. km to żaden przebieg dla tego silnika. One potrafią bezawaryjnie przejechać 400...500 tys (pod warunkiem regularnej okresowej obsługi).

    1.4 16V 100km jeździ na 98-oktanowej benzynie, to zwiększa koszty.[/quote]
    Czyli SDI wart uwagi.Jezeli chodzi o 100km.1.4 16V to nie koniecznie jezdzi na 98oktanow wydaje mi sie,ze na 95 tez jezdza.

  • kolega miał 1,4 101km i lał 95octanów tak że można je zalewać nimi poza tym miał jeszcze zbezczeszczony ten silnik gazem i działał bez problemów. Tyle że więcej octanów daje lepsze osiągi 😉 <!-- s;) -->

  • Dlatego własnie w Danii nie ma 98.Jest 92 i 95 oktanowa bezyna.A co do wyboru silnika nadal nie wiem na jaki sie zdecydowac.Natomiast wiem ze auto kupie nowe salonowe niestety dopiero w kwietniu wiec na wybor silnika mam jeszcze czas i czytam opinnie oraz wasze doswiadczenia z roznymi silnikami za co jestem wam wdzieczny.

  • W takim razie jeżeli mówimy o F2 pokusiłem się o [url=http://imageshack.us/photo/my-images/84/66070490.jpg/][img]http://img84.imageshack.us/img84/1739/66070490.jpg[/img][/url]

    Teraz proponuje żeby każdy kto posiada jakąś wiedzę na temat któregoś z silników wypowiedział wszystkie ZA i PRZECIW.

  • Widze,ze te silniki TDI CR DPF sa bardzo ekonomiczne i mala emisja CO2 musze zobaczyc ile kosztuje cos takiego.

  • o 1,2 HTP 70 KM na temat spalania masz krótki raport, w mojej stpoce,
    na razie jeżdżę dość krótko by mówić o jakiś problemach dobijam powoli do 4 tys km.
    Mogę dodać, że opony letnie to 195/55 R15 więc stosunkowo szerokie a więc można uzyskać niższe spalanie na standardowych 165/70 R14.

    Napewno to nie demon prekości (ale dane na temat przyspieszania uważam jako lekko zawyżone) jak dla mnie do miasta wystarczy różnica w cenie auta w stosunku do diesla w Polsce to ok. 10 tys. zł więc przy moim jeżdżeniu jak kalkulowałem to zwrot wyższych kosztów za mniejsze spalanie bym miał po ok. 7-8 latach, a potem bym zyskiwał dopiero i liczyłem przy założeniu, gdy ON było tańsze od PB, a teraz jest ON drosze od PB srednio 15-25 gr/l w Polsce więc wyszło by pewnie jakieś 9-10 lat. Wszystko zależy ile km rocznie robisz, moja kalkulacja nie brała pod uwagę większych kosztów przeglądów samochodu z silnikiem diesla.

  • [quote="Stanislawski"]Widze,ze te silniki TDI CR DPF sa bardzo ekonomiczne i mala emisja CO2 musze zobaczyc ile kosztuje cos takiego.[/quote]

    Tych silników nie bierz pod uwagę wszystkie posiadają filtry cząstek stałych, bardzo droga część jeśli chodzi o eksploatację przynajmniej w polsce. Szczególnie jeśli chodzi o jazdę po mieście, płyn bardzo szybko ubywa.
    Era dobrych i tanich w eksploatacji diesli skończyła się na 1.9 SDI i TDI w fabiach I.

  • Masz racje.Rzeczywiscie koszty sa duze wiec odpada.Dzieki.