Witaj na forum Fabia Club Polska

Jaki wybrac silnik?

Temat utworzony · 49 Posty · 14627 Wyświetlenia
  • To cena przeliczona na zlotowki.Za Superb chyba 150tys.Wiec silnik SDI nie ma Euro5?Kurcze to tez odpada.No nic trzeba szukac dalej.

  • To nie lepiej w Polsce kupić? Jeśli chodzi o normy to z F1 sporo silników odpada. Powiedz jaką tam musisz mieć normę żebyś normalnie jeździł bez zbędnych podatków i problemów?

  • Ogolnie tzw.podatek zielony placi sie od kazdego silnika.W Danii przeliczaja ile na jednym litrze paliwa przejedzie auto plus za diesle placi sie wiecej.Kazdy tu patrzy na ekologie i ostatnio pisali w prasie,ze Dania ma jeszcze cztery lata na wprowadzenie iles tam procent aut ekologicznych a juz te normy zostaly spelnione.Tak wiec was tez to czeka.Jezeli chodzi o kupno w Polsce to za te pieniadze kupilbym wiadomo Superlub cos innego ale niestety jezeli jestes zameldowany w Danii to nie mozesz sprowadzic auta z zagranicy.Musisz kupic w Danii lub kupisz np. W Polsce to zaplacisz dodatkowo ok. 180%podatku.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 30-11-2011, 20:24[/i] ][/size]
    Najdrozsza Skoda Superb ok.309 tys. Najtansza ponad 175tys.prawda,ze przyjemne ceny?

  • porąbane prawo mają. W takim razie szukaj benzyny, która mało pali. Zobacz w odpowiednim temacie (średnie zużycie paliwa) jakie silniczki ile palą jak cię jakiś zainteresuje to podam Ci jaką normę spełnia.

  • a jak sprawa wyglada z CNG albo LPG ?

  • LPG nie ma w Danii a CNG na 90% rowniez chociaz nie jestem pewny na 100%.Natomiast w Szwecji widzialem wiekszosc autobusow miejskich wlasnie z CNG.kupic auto z CNG i tankowac w Szwecji?

  • zalezy jak masz daleko ... i czy jakieś bonusy ekologiczne są z tego tytułu.
    wszystko zalezy od $$ ile kosztuje montaż i ile użytkowanie - musisz zrobić rachunek sumienia....
    mój sąsiad ściągnął z DE auto z CNG, ale jeździ na Pb. ... bo jak ma jechać na stację zatankować, to jak wróci to ma pustą butle 🙂 <!-- s:) -->

  • Do Szwecji mam jakieś 30 min.jazdy ale platny jest most wiec nie oplaca sie.Wydaje mi sie,ze silnik 1.2 70KM. wystarczy jak na miejskie autko.Tym bardziej,ze paliwo juz od 6,50zl.

  • U nas za 1,2 70 KM z przyzwoitym wyposażeniem zapłacisz ok. 44 tys.

    więc w Dani to jakaś kosmiczna cena.

    a cena paliwa dość podobna, bo u nas średnio już się płaci ok. 5,50 a ma dojść do 6 zł.

  • Właśnie zastanawiamy się ze znajomymi jak to możliwe,że cena paliwa w Polsce i w Danii jest bardzo zbiżona.Chyba jakieś cuda 😛 <!-- s:P -->

  • Witajcie 🙂 <!-- s:) -->
    A ja Tobie polecę nową technologię czyli silnik 1.2 tsi . jest oszczędny. W mieście to tak około 7 litrów , a na trasie około 4.8 litra pb 98. Ja jak jeżdżę tak rozsądnie to mi pali średnio 5,4 litra. to jest całkiem dobry wynik. Poza tym jest cichy.

  • Powiem tak jak samo miasto i nie lubisz szybko jeździć to 1.4 TDi a jak lubisz moc to 1.9TDi 😄 <!-- s:D -->

    Jeżeli mało jeździsz to kup benzynę

    jak dla mnie te silniki 1.2 TSi to jednorazówka, dużo negatywnych opini słyszałem. (kolega ma i narzeka)

    Co do gazu to pamiętaj gaz jest dla kuchenek 😄

  • [quote="jablonix"]jak dla mnie te silniki 1.2 TSi to jednorazówka[/quote]
    dlatego jak się zepsuje to się go wymienia, a nie naprawia - takie jest przesłanie - taniej wyjdzie.

    [quote="jablonix"]Co do gazu to pamiętaj gaz jest dla kuchenek [/quote]
    co nie znaczy że można połączyć przyjemne z pożytecznym -> np. biwak 🙂 <!-- s:) -->

    diesle TYLKO NOWE spełniają EURO5. i na zachodzie europy szczególnie w centrach miast można mandat zarobić nawet 40EUR za wjazd do strefy bez nalepki ( np. w Niemczech)

  • Ja na silnik byłem w serwisie i mam zrobiony (problaem z obrotami) a tak to nie narzekam. A silnik 1.2 tsi spełnia norme euro 5

  • Nie chcę nikogo obrażać ale śmiać mi się chce jak ktoś podjeżdża bmw albo audi i wystaje kurek od gazu. Jak się nie ma na paliwo to nie kupuję się takiej marki żeby się pokazać.

    Na miasto kup 1.4 TDI jeżdzisz za darmo wtedy

    gaz jest dla kuchenek

    ropa dla traktorów

    a benzyna ??

  • Wzsystko zależy ile jeździsz, ale jeżeli tam jak ja po 3 km średnio to spalanie masz jak moje jak niedużo i dłuższe odcinki to spalanie będzie tylko mniejsze, chyba, że masz technikę jazdy gaz w podłodze wtedy - nie da się tego porównać. Ja początkowo też miałem Tsi (opis w moim temacie - link do tematu w podpisie), ale porównałem, że przy moim jeżdżeniu z turbo raczej nie osiągnę niższego spalania, bo głównie jazda miejska (i to typowa, korki i sporo śwatełek) i do tego przekalkulowałem wg oszczędności papierowych (wg spalania książkowego TSI i PB 70 KM), i wyszło mi, że różnica cenowa między TSI i HTP zwróciłaby mi się po ok. 2,5 do 3 lat wg teori, że silnik z turbo spali mi rzeczywiście mniej, co raczej nie jest do końca prawdą przy jeździe miejskiej, gdyby chłopaki z turbo prowadzili rzetelne dzienniki można by porównać jak to wyglada w praktyce.

  • [quote="dr O."]ciężko je dostać, bo to bardzo dobre silniki są. Przebiegi robią po 500 tys i dalej jeżdżą bez zarzutów więc ludzie nie chcą się ich pozbywać.[/quote]

    Znalazlem Skode. Z silnikiem SDI ale ma przejechane 231tys. Km. Chcialbym pojezdzic tym autem z 5-6 lat.Czy warto go kupic?

  • Ja bym go raczej nie wzioł ze wzgledu na dużawy przebieg, mając perspektywę jazdy autem kilka lat. Jest na forum osoba co ma sdi z dużym przebiegiem (kiedyś miał 350 000 km i też zaczynały się dokładki . Może nie duże ale zawsze. A szkoda kupić auto i ładować w niego kasę od samego początku. Zapodaj linka to pooglądamy i ocenimy czy warto to auto kupić.

  • http://www.dba.dk/skoda-fabia-14-16v-101/id-500659819/<!-- m --> A co otej myslicie?Ona ma 101 koni?

  • [quote="Stanislawski"]Znalazlem Skode. Z silnikiem SDI ale ma przejechane 231tys[/quote]
    [quote="TOMUŚ"]Ja bym go raczej nie wzioł ze wzgledu na dużawy przebieg, mając perspektywę jazdy autem kilka lat[/quote]
    Tomuś, przebieg nie świadczy o stanie technicznym. szczególnie u zachodnich sąsiadów gdzie drogi równe jak stół . dla silnika SDI to nie jest duży przebieg.... ale w przypadku DK nie wiem jak z ograniczeniami EURO.... tzn czy takim wozem wjedzie kolega do centrum miasta. no i ma mniejsze prawdopodobieństwo, że licznik kręcony 😛 <!-- s:P -->
    [b]Stanislawski[/b], tą fabie z benzyną trzeba by zobaczyć... dlaczego nie ma pokrywy silnika ? tak - silnik 1.4 16V były "stu-konne" 😉 ale może wypowie się ktoś kto ma taki silnik u siebie w Fabii