Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] dodatkowe miejsce na paliwo w Fabii

Temat utworzony · 6 Posty · 2507 Wyświetlenia
  • Kolega właśnie mi powiedział że podczas tankowania na stacji po zatankowaniu do pełna koleś sptyał sie go czy chce aby wepchnąć jeszcze parę litrów go zbiornika, on powiedział że tak, no to tamten pchnół jakiś dzyndzel we wlewie i nalał jeszcze troche.
    Czy ktoś się spotkał z czymś takim,może koleś zalał mu filtr paliwa albo ten filtr oparów paliwa

    co wy na to ?

  • jezeli zbiornik mialbyc wiekszy to producent by taki zrobil ... jestem przeciwny takim rozwiazaniom zeby wlewac wiecej za pomoca "magicznego dzyndzelka" .. z reszta co za roznica czy wjedzie nam 5 l wiecej ...

  • Wydaje mi sie, ze producent auta przewidzial dodatkowa przestrzen w zbiorniku paliwa np na opary i stad zjawisko niewypelnienia calkowitej przestrzeni zbiornika podczas normalnego tankowania..

  • Jak dla mnie to glupota, jest to niebezpieczne i to bardzo, gdyz benzyna pod wplywem temperatury zmienia swoja objetosc i moze rozsadzic bak :lol: <!-- s:lol: -->
    Jak ktos jedzie w trase i wie ze od razu wyjezdzi ta nadwyzke, a nie chce robic kolejnego postoju na dotankowanie to ok.

  • Ten zbiornik ma pojemność około 10 litrów. Producent przewidział go na okres letni gdy jest większa rozszerzalność paliwa. Ja zanim założyłem gaz zawsze tankowałem około 50 - 53 litry. Zbiornik przewiduje 45l.
    Owszem jest tam taki dzyndzel jego naciśnięcie powoduje odpowietrzenie i ewentualne zalanie paliwem właśnie tego dodatkowego zbiornika.
    Realia są takie, że z 45 litrów w życiu Ci się nie zrobi 55, choćby było 50 stopni ciepła, także pojemność 10 litrów to przesada można spokojnie zalać ją paliwem, dzięki temu nie trzeba tak często zaglądać na stację.

  • Ja tak robiłem jak tankowałem i robiłem później min. te 100km. Bo jak zatankujesz w ten sposób, a potem do domu to strach by czegoś nie uszkodziło. Mi wchodziło wtedy 53/54 L