Witaj na forum Fabia Club Polska

1.2 TSi bierze olej

Temat utworzony · 6 Posty · 3470 Wyświetlenia
  • Uważam że był zalany zły olej.
    W poprzednim aucie - OII - z silnikiem 1.6 też zdarzało się że brał, ale to wynikało że stylu jazdy. Szybkiej i agresywnej.
    🙂 <!-- s:) -->
    TSI - wymaga oleju 504/507 - co 30kkm lub 502.00 w interwałach co 15kkm.
    U mnie jest 0w40 ale 5w30 też było.

    tapatalk

  • Jakiej marki olej używacie?Obecnie jeżdżę na Castrolu 5w30 ale chcę przejść na Mobil lub Motul 5w40,jakieś opinie?

  • Osobiście - motul, ważne by mieć sprawdzone źródło dostaw by nie trafić na podróbe .
    Niektórzy używają castrola, niektórzy mobila - zależy kto i ile chce wydać.

    Taka ciekawostka :
    Znajomy w passacie - jakiś nowy model w tdi - jeździł na castrolu. Tak rozmawialiśmy o użytkowaniu i ogólnie, w sumie przekonał się do motula.
    Po jakimś czasie mi powiedział że na motulu ma niższą temp pracy silnika w prawie identycznych warunkach drogowych.

    tapatalk

  • [quote="chipoke"]Jakiej marki olej używacie?Obecnie jeżdżę na Castrolu 5w30 ale chcę przejść na Mobil lub Motul 5w40,jakieś opinie?[/quote]

    Ja jeździłem na Castrolu egde profi 5W30 longlifife. Teraz poszedłem do shella hellixa 5w40

    Niektóre egzemplarze 1.2 brały olej prze pewien okres użytkowania było to chyba 30000 km a potem był spokój.
    Z mojego doświadczenia wynika że jak silnik kręcisz wyżej to żere olej. Tak jest w wielu silnikach nie tylko w 1.2TSi. W przypadku cbza to granica jest na około, miej więcej 3000, 3200 obrotów.

    [quote="loko"]U mnie rok produkcji 2011. 1,2 TSI 105km i regularnie dolewam. Najbardziej bierze mi w trasie gdy przejadę 500km i muszę dolać tak 0,2-0,3L.
    Gdy jeżdżę wokół komina dolewam tak co 1500 km. Taka uroda tego silniczka. Staram się trzymać poziom oleju średni górny.[/quote]

    to dolewasz dużo. Ja od wymiany do wymiany doleje max 0.5L - interwał 15000

    Rozmawiałem z osobą co ma nowego diesla z grupy Vw i na 20000 km dolał 1L oleju

  • Według mnie problem polega na tym że Castrol ma trochę więcej myjących środków i coś tam wymył tzw. nagar. Im mniej nagaru tym lepiej.
    Ja jak jeździłem na castrolu to mi max żarł 0.5L od wymiany do wymiany. Zwykle to było 0.3 - 0.4L

    Jest uzasadniony powrót do elfa.

  • Nigdy nie dolewałem oleju, od trzech lat leję Motul 8100 5w40. Może faktycznie trzeba sprawdzać poziom 😉 <!-- s;-) -->