Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Wymiana fabrycznego radia na standardowe

Temat utworzony · 6 Posty · 12341 Wyświetlenia
  • Witajcie!

    Mam fabie 2001 rok, mam fabryczne radio, i teraz pytanie:

    • chce zmienic je na standardowe, wiadomo dziura jest inna więc kupie ramkę , jakie kable wchodzą do fabrycznego radia? Standardowe iso? czy należy jakies przejsciowki zastosować jak np w fordzie?

    Pozdrawiam

  • przewody zakończone są kostką ISO , ale przed założeniem innego radia nalezy przepiąć kable we wtyczce.
    poszukaj jakie - ja nie pamietam.
    Fabryczne radio czasem jest lepsze od "aftermarketowego", lepiej odbiera stacje, no chyba że masz kaseciaka....

  • Ramka jest w Fabii 2, u Ciebie będzie listewka (swoją drogą relatywnie droga, jak za taki kawałek plastiku).

    Pewnie będziesz musiał zamienić przewody zasilania akumulator/stacyjka (tak, jak pisał kapi), do tego prawdopodobnie będziesz musiał mieć separator antenowy (zasilanie do wzmacniacza anteny idzie z fabrycznego radia, jak Twoje nie daje prądu na antenę, to musisz go "dorzucić" osobno).

  • Mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jak dorzucić to zasilanie do anteny? Bo kupiłem radyjko JVC KD-R421 i bardzo słabo odbiera stacje radiowe...

    Z góry dzięki za pomoc 🙂 <!-- s:) -->

  • separator antenowy rozwiąże problem więcej [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=79373&highlight=#79373]tutaj[/url]

  • Witam separator antenowy może nie być rozwiązaniem niestety...... jak on nie pomoże kup nową antenkę 🙂 <!-- s:) --> (sprawdzone)