Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] regulacja linki sprzegla

Temat utworzony · 6 Posty · 7101 Wyświetlenia
  • tak jak w tytule, dziś jak zakładałem czujnik temperatury po wyjęciu uprzednim filtra powietrza zauważyłem dwie linki z możliwością regulacji, jedna prowadzi do skrzyni biegów (chyba)a droga? pytanie którą co sie reguluje i jak pytanie może głupie i tendencyjne , lepiej sie spytać 🙂 <!-- s:) --> poza tym co może być przyczyna wzrostu spalania przy jeździe do 80kmh spalanie wynosi 8l w mieście. wtryski są ok. sprawdzane. komp wykazał błąd przepływomierza i zwarcie plus z minusem na czujniku temp. dodam ze to sie pojawiło po zalaniu ropy od naszych wschodnich sąsiadów niewiele bo 10l na próbę, i od tego momentu (tankuje na schelu) mam takie spalanie.

    [color=#CC0000]-------------------
    post wyedytowany - [b]proponuję jakiś program do sprawdzania ortografii [/b].... 😕
    kapi.[/color]

  • [quote="gtone1984"]zauważyłem dwie linki z możliwością regulacji, jedna prowadzi do skrzyni biegów (chyba)a droga?[/quote]
    obie są do skrzyni i lepiej ich nie ruszaj.
    [quote="gtone1984"]co może być przyczyna wzrostu spalania przy jeździe do 80kmh spalanie wynosi 8l w mieście[/quote]
    [quote="gtone1984"]komp wykazał błąd przepływomierza [/quote]
    tu masz odpowiedź - przepływomierz decyduje o pracy silnika :!: <!-- s:!: -->
    [quote="gtone1984"]dodam ze to sie pojawiło po zalaniu ropy od naszych wschodnich sąsiadów[/quote]
    kamikadze czy jak :?: nawet jakby za darmo dawali to bym tego nie wlał ... do TDI PD oczywiście.

    [b]gtone1984[/b], szukanie nie boli, nie ucina rąk ani nie mówi że niemożliwe ..... po prostu użyj opcji szukaj : [url=http://www.fcp.pl/forum/search.php]>> KLIK <<[/url]

  • [b]gtone1984[/b], a może masz nogę za ciężką w obszarze zabudowanym.

    [b]kapi[/b] zawsze miał niższe spalanie niż ja, lecz barierę 8l. jeszcze mi się nie udało przekroczyć.

    Co do ruskiego paliwa to nie odważyłbym się wlać do swego auta, no chyba, że chcesz załatwić pompowtryski, dla formalności proponuję wymianę filtra paliwa. Na temat ich paliwa trochę się przekonałem tankując PB do skody favorit którą ciężko było potem przekroczyć barierę 100km/h, a w filtrze paliwa pływały bliżej nie określone kolubryny.

  • W Fabiach nie ma linki sprzęgła.

  • hmmm te osiem litrow to srednie z kompa nie ze stacji,a co do linek to sa one do skrzyni i sam brutalnie sie o tym przekonalem gdy po cudownej regulacji bieg nie chcial wejsc ale wrocilem do poprzedniego ustawienia na oko i gra,rosyjskiej ropy zalalet tylko 10l by dojechac do domu(skonczylo sie u kolegi na posesji).

  • Te linki to cięgna to cięgno wybierania i cięgno przełączania, przenoszą ruchy dźwigni zmiany biegów na skrzynię. Nacisk na pedał sprzęgła przenoszony jest hydraulicznie (za pomocą tego samego płynu hydraulicznego, co w układzie hamulcowym).