Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Uszczelnianie tylnych drzwi

Temat utworzony · 199 Posty · 160094 Wyświetlenia
  • Jak tak czytam o tych problemach z wodą w aucie to się cieszę że mam auto na gwarancji.Ale po żadnych opadach nie zauważyłem wilgoci,może to kolejne szczęście. 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="Dyniogłowy"]może to kolejne szczęście[/quote]
    W mojeje fabce zaczęło cieknąć po 4 latach przez tylne drzwi.

  • Ja mam jeszcze jedna uwage odnosnie cieknacych drzwi - moze sie zdarzyc, ze zamiast wody na wycieraczce (za kierowca) bedziemy mieli mokro pod wycieraczka (dzis przy okazji odkurzania auta zauwazylem u siebie ten problem).
    Rozwiazanie okazalo sie proste - przeciekala zlaczka kabla prowadzacego wode do tylnego spryskiwacza (problem, o ktorym pisal kiedys [b]gory[/b]). Wystarczy rozlozyc fotel, rozwinac zawiniete kable i oczom naszym ukaze sie zlaczka 🙂 <!-- s:) -->
    Warto tez sprawdzic sobie czy mamy sucho pod wycieraczka, jesli np. spryskiwacz tylnej szyby "niedomaga" - czyli nieco dziala nieco slabiej niz kiedys.
    U mnie wlasnie tak bylo 😉

  • Chciałem bardzo podziękować MirekS. W ten weekend uszczelniłem tylne drzwi, po obfitych deszczach wody brak 🙂 <!-- s:) --> ale zauważyłem jedno - woda leci też z przednich. Chyba w kolejny weekend je zrobię.

  • Przeglądam ten post, choć na razie mnie on nie dotyczy, dlatego może jestem w błędzie bo nie przyglądałem się konstrukcji drzwi w skodzie, choć rozbierałem już wiele różnych drzwi i zastanawiam się jaki sens mają wasze zabiegi bo z tego co czytam to wnioskuję, że woda przelewa się ze środka drzwi, przez szparę między blachą, a konstrukcją drzwi, do środka samochodu, co oznacza, że woda zbiera się w drzwiach w dużej ilości, co nie powinno mieć miejsca, bo od tego są odpływy (ewentualnie są zapchane, bądź źle skonstruowane), a zasilikonowanie powoduje moim zdaniem tylko tyle, że ta woda zbiera się w drzwiach bo nie ma ujścia do środka i upływa innym może "bezpiecznym" miejscem, przy większym jej nagromadzeniu bądź cały czas zalega w drzwiach. Moim zdaniem prawdziwy problem to niskiej jakości uszczelnienie okien bądź uszczelnienie biegnące dookoła otworów drzwiowych bądź jedno i drugie, tyle, że wymiana ich jest droższa niż zasilikonowanie ale może lepsza dla trwałości blach (korozja). Co o tym myślicie, bo mnie zawsze nurtują pytania dlaczego coś się dzieje.

    Pozdrawiam

  • czyli panowie jak mam po deszczu mokry material (boczki) to znaczy ze mi przecieka?? czyli silikonem opierniczyc clą tą blache wokolo ??

  • [quote="skodzik"]Moim zdaniem prawdziwy problem to niskiej jakości uszczelnienie okien bądź uszczelnienie biegnące dookoła otworów drzwiowych [/quote]
    jak zauważysz, pomiędzy szybą a uszczelkami w dolnych rogach są szczeliny , więc sama "uszczelka" przylegająca do szyby pełni role tylko zgarniacza np. śniegu 😉 <!-- s;) -->

    [url=http://img14.imageshack.us/my.php?image=szybatylnedrzwi.jpg][img]http://img14.imageshack.us/img14/7453/szybatylnedrzwi.th.jpg[/img][/url]
    problem tkwi w końcówce szyby ( tej co jest schowana w drzwiach) woda się na niej zbiera i kapie na blache od środka nastepnie spływa i przez źle wykonane uszczelnienie między drzwiami i blachą zalewa tapicerke od środka ...
    ... silikon w pistolet i po problemie.
    na dole drzwi są otwory technologiczne i "normalnie" woda tamtędy uchodzi . 🙂
    a uszczelka na obwodzie drzwi zatrzymuje wode aby kabiny nie zalało .

  • [quote="FIGO-23"]czyli panowie jak mam po deszczu mokry material (boczki) to znaczy ze mi przecieka?? czyli silikonem opierniczyc clą tą blache wokolo [/quote]
    Tak. Opierniczyć bo ci przecieka. :] <!-- s:] -->
    [b]skodzik[/b] chodzi o blachę wewnatrz drzwi a nie otwory odpływowe. To uszczelka tej blachy przecieka i nie ma to nic wspólnego z gromadzeniem się wody w drzwiach.

  • No więc tak. Gdyby uszczelki okien były dobrej jakości co gwarantowałoby ich dłuższe sprawowanie swojej funkcji to nie było by problemu z przeciekaniem uszczelki blachy, która jest "obliczona" na minimalne przepuszczanie wody przez uszczelki okienne, a wręcz znikome. Dziś mam tego pewność gdyż zdjąłem boczek, blachę i polewałem wodą na szybę i u mnie woda przez uszczelki okienne do środka drzwi się nie dostaje, a co za tym idzie nie spływa po blasze do środka. "Moja szczelność" jest na pewno spowodowana tym, że auto przez większość swojego życia było garażowane, a więc było chronione przed destrukcyjnym wpływem pogody, ale nie mam złudzeń, że i u mnie te zjawisko prędzej czy później wystąpi, aczkolwiek mam marzenie, że nigdy to nie nastąpi. Gdy jednak to już nastąpi to zacznę od wymiany uszczelek okiennych by mieć stuprocentową pewność, a być może i negację.

  • Masz racje co do uszczelki okiennej, powinna jak najmniej wody przepuszczać. Ale skoro każdy producent robi otwory odpływowe w drzwiach to dlatego ,że woda może sie dostawać do środka i należy ją odprowadzić. Reasumując ( ale trudne słowo) przeciekanie jest normalne. I jeżeli odpływy są drożne to rdza ci nie grozi.

  • ma ktos fote ktoreb to te otwory odplywowe??

  • [quote="FIGO-23"]ma ktos fote ktoreb to te otwory odplywowe[/quote]
    Foty nie mam ale chodzi o te w dolnej części drzwi w blasze. Musisz sie obalic na ziemie albo palcem namacac.. 😉 <!-- s;) --> Są na styku drzwi z progiem ( tak obrazowo tłumacząc)

  • Czytam, czytam i do końca nie mogę zroumieć którędy ta woda w końcu dostaje się na progi? U mnie woda stoi jak widac na zdjęciu

    [img]http://foto.forumsamochodowe.com/image/7Nfd7EDbLY4291yH0XmFeRM3swdySF1XAhd73zZh.jpg[/img]

    Proszę o dokładne wyoślenie mi jak tam ta woda się dostaje, bo mi widaje się że przez zewnątrzną uszczelkę która jest przy szybie.

  • dzwiczki uszczelnione grzyba mialem juz w srodk fee

  • [quote="markus96"]Czytam, czytam i do końca nie mogę zroumieć którędy ta woda w końcu dostaje się na progi? U mnie woda stoi jak widac na zdjęciu

    [url=http://foto.forumsamochodowe.com/image/7Nfd7EDbLY4291yH0XmFeRM3swdySF1XAhd73zZh.jpg]Obrazek[/url]

    Proszę o dokładne wyoślenie mi jak tam ta woda się dostaje, bo mi widaje się że przez zewnątrzną uszczelkę która jest przy szybie.[/quote]

    sciagnij tapicere z drzwi i zobacz jak wygladaja uszczelki wokół tej blachy

  • [quote="FIGO-23"]http://www.fabia-vrs.com/wp-content/uploads/2008/12/fabia_door_trim.jpg[/quote]

    Ja sobie zdaję sprawę że uszczelka jest mocno "zdewastowana" ale nurtuje mnie pytanie którędy dostaje się tam woda. Czy nie mam racji że przez uszczelkę zewnętrzną przyokienną?

  • przecieka uszczelka przy szybie ale tol norma poto sa kanaly odplywawe a przypuszczam ze nie masz autka z 2009r wiec starosc nie radosc guma sie wyrabia przy podnoszeniu i opuszczaniu szyby

  • [quote="FIGO-23"]przecieka uszczelka przy szybie ale tol norma poto sa kanaly odplywawe a przypuszczam ze nie masz autka z 2009r wiec starosc nie radosc guma sie wyrabia przy podnoszeniu i opuszczaniu szyby[/quote]

    W takim układzie wymieniam uszczelki lub coś robię z tymi starymi. Jedna uszczelka to koszt około 35zł da sie wytrzymać.

  • ale zudo pie....lenia tak przypuszczam jesli chodzi ci o uszczelki przy szbie