Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] niezwijający się pas bezpieczenstwa

Temat utworzony · 8 Posty · 1713 Wyświetlenia
  • moze sie przyda.....jak wyżej pas sie nie zwija samoczynnie ...trzeba przygotować sucha czystą szmatke,benzynę Ekstrakcyją, rozwinac pas do konca, przetrzec szmatka nasączona benzyną poczekac az wyschnie i gotowe.

  • ale to caly pas czy tylko przy samym koncu :?: jak caly to ciuchy moga rowniez nasiaknac i potem mozna pachniec jak stary poczciwy URSUS 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="Wojtas"]ale to caly pas czy tylko przy samym koncu :?: jak caly to ciuchy moga rowniez nasiaknac i potem mozna pachniec jak stary poczciwy URSUS 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    hehe 😄
    U mnie pomogło spiłowanie małym pilniczkiem wewnętrznej części klamry, przez którą przewija się pas. Miał już iść do wymiany, a okazało się, że nie zwijał się z powodu zadzioru, który powstał na plastiku.
    Na pasie widoczne było zużycie na jego krańcach (jakby się pruł), a wszystko było spowodowane przez klamrę, a dokładniej ostrą jego część (zadzior).

  • [b]wolfmk[/b], moj sie nie pruje ale zamula coraz bardziej 😕 <!-- s:/ -->

  • [b]Wojtas[/b], prucia nie widać jak rzucisz tylko okiem. Trzeba się mocno przyjrzeć, aby zobaczyć, że krawędzie pasa są lekko wyszczerbione.
    Zapomniałem dopisać, że odgiąłem również metalowe oczko, przez które przechodzi pas (jest schowane pod tapicerką).
    Popsikałem również WD40 na mechanizm, który zwija pas (z zewnątrz). Te wszystkie zabiegi sprawiły, że 500 zł. zostało w kieszeni, a chodzi bez zarzutu.
    Niestety, było trochę rozkręcania. Na szczęście sporo pomógł mechanik 😉 <!-- s;) -->.

  • na calej dlugosci benzyna ekstrakcyjna nie pozostawia zapachu,tylko musi to byc ekstrakcyjna a nie diselek:D
    one sie od brudu nie chca zwijac ...przynajmniej u mnie pomaga,klamre tez mozna wyczyscic,oczywista jak pas sie nie zwija z powodu uszkodzenia mechanicznego to taki 'zabieg' nie pomaga...na gwarancji sie takie metody stosuje np.heh

  • ja słyszałem o obfitym spryskaniu pasa plakiem do kokpitu

    przetestowałem tą metodę w Ibizie niedawno i rzeczywiście to działa

  • "plak'' będzie tylko na chwile dobrze,pozniej jak sie poprzykleją do tego brudy to bedzie cieżko:)