Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia klaudka

Temat utworzony · 17 Posty · 9699 Wyświetlenia
  • [b][size=125]Imię/Nick:[color=red]klaude[/color]

    Miasto:[/size] Ustroń
    [size=109]E-mail: <a href="mailto:klaude@poczta.onet.eu">klaude@poczta.onet.eu</a><!-- e -->
    GG/Tlen:[/size] 3494698

    [size=117][color=green]Dane dotyczące Fabii:[/color][/b][/size]

    [b]Model:[/b] Hatchback

    [b]Wersja wyposażenia:[/b] Classic

    [b]Rok produkcji:[/b] 2005 (pierwsza rejestracja we wrześniu 2005, jak sprawdzić datę produkcji?;))

    [b]Kolor:[/b] Biały

    [b]Pojemność silnika:[/b] 1.2

    [b]Moc:[/b] 54KM

    [b][size=117][color=green]Wprowadzone modyfikacje w Fabii:[/color][/b][/size]

    [b]Silnik:[/b] Stockowe

    [b]Zawieszenie:[/b] Stockowe

    [b]Układ wydechowy:[/b] Stockowy

    [b]Wygląd zewnętrzny:[/b] Naklejka firmy od której kupiłem auto z tyłu 😉

    [b]Wnętrze:[/b]

    [b]Audio:[/b] Zwykłe radio Pioneer

    [b]Felgi:[/b] Stockowe

    [b]Opony:[/b] R13(?)

    [b]Inne (dodatki):[/b] Brak

    [size=117][b][color=green] :!: Foto: :!: [/color][/b][/size]

  • rok produkcji i wiele innych odczytać można z nr VIN
    Tu masz rozszyfrowany VIN jednego z forumowiczów to może ci pomoże:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=8223&highlight=vin<!-- m -->

  • Hmm, dziwne. Wychodzi na to że rok produkcji to 2006, a pierwsza rejestracja to 2005 😉 <!-- s;) -->

    Mój VIN: TMBPW16Y564463785

    Edit: Na tej stronie (http://igorweb.org/vindec/) podają "model year 2006". Zauważyłem, że w dowodzie rejestracyjny mam podany rok produkcji 2005. Czyli co? Jeżdżę prototypem na rok 2006 wyprodukowanym jeszcze w 2005 roku? 😉

  • z tego co napisałem o ile się nie pomyliłeś to wg nr VIN jest to rocznik 2006

  • moze w 2005r. wyprodukowali za duzo i ten zaliczyli juz na 2006r.. 😉 <!-- s;) -->

  • Sprawdzałem kilka razy.

    Przeklejam zdjęcie naklejki z książki serwisowej z innego mojego postu:

    [img]http://i.imgur.com/igSYml.jpg[/img]

    Po pracy upewnię się czy pod szybą na aucie jest identyczny numer. Tak dla pewności.

  • rok modelowy zmienia się przeważnie w drugiej połowie roku kalendarzowego
    tzn jakbyś miał samochód z maja 2011 - to jest rok modelowy 2011
    ale juz z września / października - wtedy kolejny - czyli 2012.
    tak jest od zawsze.
    :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    [quote="klaude"]Po pracy upewnię się czy pod szybą na aucie jest identyczny numer. Tak dla pewności[/quote]
    dziwne by było gdybyś miał inny nr pod szyba a inny w książce / dowodzie rej. :szok:

    a te kody z naklejki jak zdekodujesz to bedziesz wiedział z czym Fabka wyjechała z fabryki.
    http://rtnet.pl/vagdecoder/

  • [quote="kapi"]rok modelowy zmienia się przeważnie w drugiej połowie roku kalendarzowego
    tzn jakbyś miał samochód z maja 2011 - to jest rok modelowy 2011
    ale juz z września / października - wtedy kolejny - czyli 2012.
    tak jest od zawsze.
    :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->
    [quote="klaude"]Po pracy upewnię się czy pod szybą na aucie jest identyczny numer. Tak dla pewności[/quote]
    dziwne by było gdybyś miał inny nr pod szyba a inny w książce / dowodzie rej. :szok:

    a te kody z naklejki jak zdekodujesz to bedziesz wiedział z czym Fabka wyjechała z fabryki.
    http://rtnet.pl/vagdecoder/[/quote]

    Dzięki za wyjaśnienie. Czyli rok z naklejki to rok modelowy, a nie rok produkcji. Co do VINu to zacząłem się martwić, czy mam dokumenty na auto które jeżdżę, a nie czyjeś 😛

    Edit:

    Czytałem gdzieś że Fabia I miała wersję zwykłą i po faceliftingu. Czy możecie mi powiedzieć czym się różnią obie wersje, jeśli to nie jest jakąś plotką? Szukałem po internecie i nie znalazłem więcej informacji, także nie jestem pewien 😉

  • [quote="klaude"]Czytałem gdzieś że Fabia I miała wersję zwykłą i po faceliftingu. Czy możecie mi powiedzieć czym się różnią obie wersje[/quote]
    F1 ma "stary" zderzak z przodu - trójkątne halogeny
    F1 FL ma okrągłe. dodatkowo są inne lampy tylne i drobna kosmetyka wnętrza.
    nie wiem w którym roku była zmiana - 2005/2006 ? - może ktoś napisze....
    [quote="klaude"]Czyli rok z naklejki to rok modelowy, a nie rok produkcji[/quote]
    no - tego na 100% nie jestem pewien czy tak mozna to rozumieć.

  • Byłem przy aucie, VIN się zgadza. Wychodzi na to, że moja Fabia jest po lifcie. Porównałem ze zdjęciami starszej Fabii.

  • klaude oponki to raczej na pewno r14 😄 <!-- s:D -->

  • [quote="robcio"]klaude oponki to raczej na pewno r14 😄 <!-- s:D -->[/quote]

    Z tego co widzę to R13 🙂

    Czy mogę prosić o przeniesienie tematu do fabek klubowiczów?

    [color=#006400]przeniesione[/color]

  • "Modernizacja miała miejsce w 2004 roku. Zmiany obejmowały m.in. modyfikację przedniego zderzaka i atrapy wlotu powietrza oraz zmianę kloszy tylnych lamp zespolonych, Fabia otrzymała też nowe obręcze i kołpaki kół. Dodano także nową wersję wyposażeniową Easy, a dotychczasową wersję Comfort przemianowano na Ambiente. W Polsce dużą popularnością cieszą się także promocyjne odmiany Choice, Joy i Fresh (dostępne również przed modernizacją)" (źródło: wikipedia) mimo wszystko w 2004 roku można było kupić jeszcze wersje przed liftem (taka mam ja)

  • W zasadzie ten lift nic nie wnosi. Chociaż muszę powiedzieć że tylne światła w wersji po lifcie bardziej mi się podobają.

  • mam inne zdanie, przedni zderzak jest o niebo ładniejszy (moim zdaniem), wzorowany nieco na zderzaku z wprowadzonej w 2003 fabii rs, nowe są także zegary, jednak mi osobiści podobają się bardziej te przed liftem. Oczywiście, że lift F1 był skromny, szczególnie jakby porównać go do "podwójnego" liftu vw polo 6N gdzie zmieniono praktycznie całe zderzaki, lampy i całą deskę rozdzielczą...

  • [quote="koksi"]. Oczywiście, że lift F1 był skromny, szczególnie jakby porównać go do "podwójnego" liftu vw polo 6N gdzie zmieniono praktycznie całe zderzaki, lampy i całą deskę rozdzielczą...[/quote]

    Ale po co zmieniać coś co jest dobre i cieszy się popularnością.. 😉 <!-- s;) -->

  • otóż właśnie 😉 <!-- s;) -->