Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Brak światła po otwarciu drzwi, nie piszczy na włączony

Temat utworzony · 9 Posty · 2768 Wyświetlenia
  • Witam, dziwna usterka po wyjściu z samochodu nie świeci się lampka, podczas wsiadania świeci się. Nie piszczy po wyłączeniu zapłonu i są włączone światła. Bezpieczniki Ok.

  • możliwe że krańcówka w zamku nawala, albo buzer w zegarach powiedział "pa pa"
    poszukaj - było.

  • [quote="anubis"]raczej krańcówka, miałem podobny przypadek, znikł po jej wymianie[/quote]
    Krańcówka w drzwiach jest teoretycznie elementem niewymiennym (stanowi element zamka) co oczywiście nie znaczy że nie można jej wymienić.

  • [quote="JBZ"]Krańcówka w drzwiach jest teoretycznie elementem niewymiennym (stanowi element zamka) co oczywiście nie znaczy że nie można jej wymienić.[/quote]
    tylko "mechanik" wymienia cały zamek :hyhy: <!-- s:hyhy: -->
    a my - wymieniamy krańcówki - za całe 5 zł.
    na allegro jest dużo ofert - wystarczy zakupić mikrowyłącznik, ze dwa browarki i zabrać się do pracy.
    przy okazji można uszczelnić drzwi i poprawić połaczenia w peszlu - czego mechanik [b]nie zrobi.[/b]

  • Dzięki za info, a jak to wygląda i jak do tego się dostać 😄 <!-- s:D -->?

  • [url=http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?p=59312#59312]Zobacz TU.[/url]
    szukanie nie boli. :ban?: :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • Dziękuje za informacje, a czy źle myślę? Skoro krańcówka może być uszkodzona, to teoretycznie otwierając dzwi pasażera lampka powinna się zapalić? Czy tylko po stronie kierowcy? Bo mi nie pali się po otwarciu żadnych drzwi.

  • Witam. Czy lampka zapala się po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i zamkniętych jeszcze drzwiach ? Powinno być tak,że po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i przy drzwiach zamkniętych lampka powinna się zapalić. Po otwarciu drzwi też powinna się zapalać. Sprawdź to zagadnienie z pytania wyżej tym bardziej, że przy otwarciu których kolwiek drzwi nie zapala się Tobie ta lampka. Z tego co pamiętam to jeżeli kluczyk jest w stacyjce to po otwarciu drzwi nawet jak światła są włączone to nie piszczy do czasu wyjęcia kluczyka ze stacyjki. W większości przypadków jest tak jak koledzy wyżej piszą i powodem jest krańcówka,ale czy w tym przypadku to też jest to ? Pozdrawiam.

  • Tak, lampka zapala się po wyjęciu kluczyka i zamkniętych drzwiach.