Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Wycieraczki

Temat utworzony · 99 Posty · 30409 Wyświetlenia
  • Żeby zdjąć obudowę trzeba zdjąć kierownicę. Pod nią są dwie śrubki.

  • może najpierw zacznę od przekaźnika tylko gdzie jest i który?bo to najtańsza opcja.

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 15-02-2011, 20:31[/i] ][/size]
    przekaźnik jest strasznie drogi kosztuje ponad 100zł.i pytanie gdzie jest bo nie w panelu z przekaźnikami.no i trzeba się dobrze zastanowić co to może być.

  • [b]tomek727[/b], skąd wziąłeś tę cenę przekaźnika? Jestem na 99% pewien, że przekaźnik jest zabudowany w BSI i jest on tylko do przednich wycieraczek. Całe sterowanie (elekronika) tylną wycieraczką znajduje się wewnątrz jej obudowy.

  • Mam taki problem, że wycieraczki z przodu raz działają, a raz nie, wiem że mechanizm jest sprawny. Mam tez problem ze spryskiwaczem- nie działa. Mam Fabie 1.4 mpi rocznik 2001

    Czy macie jakies rozwiązanie, lub podpowiedzi?pozdrawiam;]

    [color=#F00800]Zapoznaj się z regulaminem - pamiętaj o prefiksach (pkt. 5). /wolfmk[/color]

  • rzuc okiem na bezpieczniki moze zasniedzialy

  • Witam. Jeżeli okaże się,że bezpieczniki będą OK to następną rzeczą jaką bym się zajął to przeczyściłbym (wypsikał preparatem do styków) nawet bez demontażu manetkę od wycieraczek.Z tego co pamiętam to ta prosta rzecz jednemu z kolegów pozwoliła na nowo cieszyć się sprawnym spryskiwaczem z przodu o którym też piszesz że nie działa. Manetka mogła zaśniedzieć tak jak bezpieczniki o których pisał kolega wyżej. Powodzenia życzę i pozdrawiam.

  • Witam.
    Do tego wszystkiego dodam że trzeba sprawdzić pompkę czy pompuje.
    Robi się to tak.

    • demontujesz wężyk co idzie na dysze
    • zakładasz kawałek innego węża żeby leżał na asfalcie
    • załączasz spryskiwacz.
    • jeżeli będzie plama i zapach płynu do spryskiwacza to pompka jest ok.

    Natomiast jeżeli nie ma plamy płynu to:

    • sprawdź pompkę czy w ogóle działa.
    1. delikatnie przywiąż manetke to kierownicy i przekręć kluczy
    2. szybko idź w to miejsce gdzie ona jest i słuchaj czy ona działa.
      Nie zakładaj węża tego co idzie na dysze bo on może być zatkany więc pozostaw ten kawałek co był wcześniej.
    • dobrze by było żeby wymienić dysze na nowe oraz dobrze oczyścić wężyki co idą od zbiornika spryskiwacza do dysz.

    Sprawa elektryczna to schemat do ręki i praca z nim.

  • cene wziałem z internetu.jest to taka kostka z dwoma odgałęzieniami.ta wycieraczka po samonaprawie znów się zepsuła i włacza sie po przekręceniu kluczyka.myśle sobie sucho jest lato teraz to po co mi wycieraczka.wyjąłem bezpiecznik ten nr15 i co ?nie działa ale przednia.tylna działa.wyjąłem ten drugi duży od wycieraczek,i tez przednie nie działają tylna działa.wiem ze sterowanie jest zintegrowane z silnikiem wycieraczki ale czy to napewno wina silnika.wczesniej gdy wyciągnąlem bezpiecznik 15 to nie wlączała się.co to może być?

  • Witam. Odłącz kostkę od manetki wycieraczek i sprawdź jak zachowuje się tylna wycieraczka po włączeniu zapłonu i bez podłączonej manetki która daje sygnał do pracy tylniej wycieraczce.Jeżeli dalej będzie to samo ( po włączeniu zapłonu machnie 10 razy lub w ogóle zacznie cokolwiek ) to raczej będzie to kwestia elektroniki silnika i układu czasowego tylnej wycieraczki lub też objaw szwankującego włącznika krańcowego pozycji wyjściowej wycieraczki. Pozdrawiam.

  • Podjrzewam elektronikę silnika.Ale ten wyłącznik krańcowy można sprawdzić.Gdzie on jest?

  • jaki kolor ma bezpiecznik który odpowiada za tylnią wycieraczkę i czy jest wogóle taki?

  • jest to nr 32 i ma 10 A. Dla 10 A kolor czerwony 🙂 <!-- s:) -->

    [color=#FF0000]PS: powielanie postów nie zwiększa szans na odpowiedź 😉 [/color]

    [size=75]
    powielonego posta z działu mechanicznego usunąłem[/size]

  • jeżeli wycieraczka tylna sama się włącza i cykl pracy jej jest dowolny,to winna jest elektronika w obudowie silniczka.Wymieniłem silniczek(210zł)i wszystko działa normalnie.Dodam ,że żaden elektryk na to nie wpadł a nawet kłócili się ze mną że to nie to,że zadnej elektroniki w silniczku nie ma.

  • Witam

    Koledzy i Koleżanki,
    mam problem z wycieraczkami i spryskiwaczem.
    Objawy są takie: kiedy włączam spryskiwanie przedniej szyby to włączają się wycieraczki przednie niestety bez spryskiwacza i co jest dziwne włącza się tylna wycieraczka.
    Spryskiwacz nie działa i wycieraczki zachowują się dziwnie.
    Co może być problemem.
    Jak ten problem rozwiązać.??

    Pozdrawiam

  • Słychać pompkę?Zadam głupie pytanie ale czy masz płyn?Dziwnie zachowujące się wycieraczki?Co masz na myśli?

  • Wilgoć robi swoje niestety. W najgorszym wypadku wiązka gnije

  • dzisiaj zrobiłem próbę (kolejną)
    jak włączam przednią wycieraczkę to ona na ten moment nie chodzi i płyn nie leci (tak mam zimowy płyn) ale co dziwne chodzi mi przy załączonej przedniej wycieraczce tylna wycieraczka ???!!!!

    a może to stycznik, przekaźnik??
    gdzie są te ustrojstwa w mojej fabce??
    bezpieczniki to wiem z boku od strony kierowcy ale gdzie są przekaźniki to nie wiem

  • OK

    sprawa rozwiązana
    Przyczyna ch...wy płyn zimowy kupowany na autoryzowanej stacji który po prostu zamarzł.

    Rozmrażanie i wypsikanie płynu pomogło.

    Nowy płyn już spisuje się bez zarzutu.

    Tak ap ropo elektronika w mojej F1 wchodzi w tryb samokontroli i się po prostu w ten a nie inny sposób zachowuje jak w postach powyżej.

    Pozdrawiam

  • W takim przypadku warto nalać koncentratu np psik - psik lub Vw konzentrat.
    Jeśli jest mniej lodu niż wlejemy koncetratu to ok 🆗 . Gorzej gdy je tak że więcej je lodu 😞 <!-- s:( -->
    Ale w obu przypadkach dobrze jest dać auto w ciepłe miejsce.