Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nie włącza się wiatrak

Temat utworzony · 27 Posty · 9453 Wyświetlenia
  • Ostatnio tak sobie patrze na wskażnik temp silnika i był na połowie.Z tego co mi kumpel mówił przy połowie wiatrak powinnien sie włączyć więc zatrzymałem się na poboczu zostawiłem zapalony silnik otworzyłem klape i patrze wiatrak nie smiga.

    Czym może być to spowodowane??

  • sprawdź bezpieczniki...

  • Przy połowie powinien włączać się wiatrak? Pierwsze słyszę, u mnie dogrzewa się do połowy a potem po wiatraku nie ma śladu, nawet podczas stania w korku dmuchawa się nie włącza.

  • Ozyr wiatrak nie działa.. ok ale czy auto się przegrzewa? Jeśli auto trzyma prawidłową temperaturę to chyba nie problem...
    Przyznam się szczerze że nie zwróciłem nawet uwagi w swojej Fabce, czy się włącza went czy nie... temperatura jest prawidłowa i koniec.

  • [quote="ciesiol"]Przyznam się szczerze że nie zwróciłem nawet uwagi w swojej Fabce, czy się włącza went czy nie... temperatura jest prawidłowa i koniec.[/quote]
    Ja odkąd mam auto to pierwszy raz widziałem ostatnio jak był włączony.. Temp jest OK wiec nie ma sie czym martwić..

  • [quote="ciesiol"]Ozyr wiatrak nie działa.. ok ale czy auto się przegrzewa? Jeśli auto trzyma prawidłową temperaturę to chyba nie problem...
    Przyznam się szczerze że nie zwróciłem nawet uwagi w swojej Fabce, czy się włącza went czy nie... temperatura jest prawidłowa i koniec.[/quote]

    No wszystko fajnie ale jak będzie gorąco a trzeba będzie jechać gdzieś daleko to przegrzać sie może:/ a wole jak wszystko jest sprawne.

  • Przekatuj w miejscu aż się zagrzeje to się przekonasz czy działa dmuchawa czy nie 😛 <!-- s:P -->

  • Sprawdzałem bezpiecznik i jest OK

    Lecz dalej wiatrak nie działa hmm;/

    A powiedzcie mi gdzie znajde termowyłącznik??

  • [quote="Ozyr"]

    A powiedzcie mi gdzie znajde termowyłącznik??[/quote]

    Na chłodnicy.

  • A termowłącznik gdzie sie znajduje bo przez niego chciałbym sprawdzic czy w ogóle wiatrak smiga.

  • [b]Ozyr[/b] spróbuj sobie stanąć w jakimś przytulnym, cichym miejscu jak masz chwilkę czasu, podnieś maskę do góry (choc niekoniecznie ale wtedy lepiej słychać) zostawiając silnik zapalony...poczekaj z 10-15 minut obserwując sobie wskaźnik temp. płynu i daje głowę, że jak wiuchnie wentylatorem to będziesz słyszał szum łopatek aż miło... Powinien się załączyć nie przy połowie wskaźnika tylko jak wskazówka się wychyli lekko za tą kreskę co jest w połowie. Podziała ze 3-4 minuty i wsio. To tak pokrótce i najprościej jak się da.

  • K jutro to zrobie. Mam nadzieje ze wszystko będzie ok. A jeśli nie będzie działać?

  • To obserwuj sobie wskaźnik temperatury. Gdy zacznie gwałtownie iść w prawą stronę (temp będzie rosła) to pozostaje tylko wyłączenie silnika aby się nie przegrzał i ostygł. Mnie też się wydawało,że wentylator u mnie nie działa i naprawdę musiałem dość spory czas stać w miejscu aby się przekonać,że jednak jest wszystko ok. Taki masz chyba najprostszy sposób na to aby zobaczyć czy się załączy czy nie.

  • [b]Ozyr[/b] jeśli silnik ci się nie przegrzewa to problemu nie ma. Temperatura dochodzi na poziom taki jaki ma być dla twojego silnika i jedynie po jej przekroczeniu włącza się wentylator gdy sama chłodnica nie daje sobie rady co na prawdę trwa chwile i rzadko (np podczas upałów, w korkach, przy obciążeniu silnika).

  • No ok ale jesli wlasnie bedzie temp duza silnik bedzie sie przegrzewał a wiatrak nie działa to będzie lipa dlatego chce sprawdzić najpierw czy działa wiatrak. Dlatego chce wiedzieć gdzie jest termo włącznik bo za pomocą tego dowiem sie czy działa wiatrak.

  • [b]Ozyr[/b], duzo jezdzisz teraz swoją fabką? po miescie, obiązasz duzo silnik? jesli tak i wskaznik temp nie przechodzi na prawa strone to MUSI sie włączać wentylator.. tylko po prostu tego nie słyszysz..

  • Ozyr - skorzystaj z funkcji "SZUKAJ" - było już sporo na forum w temacie "wentylator chłodnicy" sprawdzanie, wymiana itd. Zaczynamy sami sobie śmiecić na forach.

    omron

  • [quote="anubis"]Rozłącz wiatrak na wtyczce i podłącz pod akumulator[/quote]

    Dziś chciałem to zrobić ale nie mogłem odpiąć tego bo cięszko sie do tego dostać:/

    Chyba zawioze do mechanika:/

    Jeszcze czytałem troche o takich problemach i na postoju do 2tys obrotów trzymałem i czekałem az do połowy dojdzie wskazówka a kumpel sprawdzał czy chodzi wiatrak ale ani drgnął

  • Jednak widać że dysponujesz dużą kasą i chcesz ją koniecznie wydać. W naszych autach naprawdę rzadko włączają się wentylatory chłodnicy - to efekt sprawnego układu chłodzenia silnika ! Wszyscy o tym piszą. Z tego co Ty piszesz wynika, że temperatura silnika jest ok / strzałka w pionie / i silnik się nie przegrzewa. Skoro jednak chcesz mieć samolot ze śmigłem z przodu - Twój wybór, ja współczuję tylko mechanikowi do którego trafi Twoje auto.

    piszesz : " No wszystko fajnie ale jak będzie gorąco a trzeba będzie jechać gdzieś daleko to przegrzać sie może " - jeśli już w trasie to pod górę, z przyczepą, na zaciągniętym ręcznym.

    omron

  • [quote="omron"]Jednak widać że dysponujesz dużą kasą i chcesz ją koniecznie wydać. W naszych autach naprawdę rzadko włączają się wentylatory chłodnicy - to efekt sprawnego układu chłodzenia silnika ! Wszyscy o tym piszą. Z tego co Ty piszesz wynika, że temperatura silnika jest ok / strzałka w pionie / i silnik się nie przegrzewa. Skoro jednak chcesz mieć samolot ze śmigłem z przodu - Twój wybór, ja współczuję tylko mechanikowi do którego trafi Twoje auto.

    piszesz : " No wszystko fajnie ale jak będzie gorąco a trzeba będzie jechać gdzieś daleko to przegrzać sie może " - jeśli już w trasie to pod górę, z przyczepą, na zaciągniętym ręcznym.

    omron[/quote]

    No i o taką odpowiedz mi chodziło więc z tego co piszesz wynika ze wszystko jest OK:)
    Szczerze to jestem zielony lekko w tych sprawach a wole się dowiedzieć co i jak niz potem żałować ze sie nie zapytało:).