Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] szarpniecie przy zapalaniu

Temat utworzony · 11 Posty · 2016 Wyświetlenia
  • Sprawdź amortyzatory silnika złap za zimny silnik i spróbuj nim pobujać na boki nie powinien drgnąć , lub odpal silnik otwórz maskę i spróbuj wybadać temat , tylko uważaj na ręce :help: <!-- s:help: -->

  • może być, że któraś łapa nie trzyma. (nie koniecznie się zerwała, ale np jest poluźniona)

  • Sprawdziłeś dokładnie każdą poduszkę , takie objawy są tylko przy odpalaniu :niepewny: <!-- s:niepewny: -->

  • szukanie dziury w całym wg mnie

    ten zespół napędowy ma po prostu takie dość naganne maniery, wiem po sobie...

  • 3 cylindry nie mogą pracować super miękko i nieodczuwalnie

    choć u siebie nie widzę aby mi drążek drżał, ale zapewne i tak bym to olał

  • nie wiem co masz na myśli pisząc szarpnięcie przy zapalaniu

    u mnie też czasem szarpnie, ja na to nie zwracam uwagi już nawet, bo sie przyzwyczaiłem do tego silnika, on tak już ma po prostu

    od kiedy masz to auto? czy od nowości czy od niedawna?

  • [quote="szach11"]Auto nie mam od nowości ale ma na pewno dopiero 35 tyś przebiegu. Jakie ma to znaczenie ?[/quote]
    czyli teraz rozumiem, auto masz pewnie od niedawna, więc jeszcze nie przywykłeś do niego, myślisz że jak silnik lekko szarpnie przy zapalaniu to coś jest nie tak, albo jak lewarek zadrży... A to jest po prostu taka natura 1.4 TDI. Przykre ale prawdziwe...

    No chyba że jak odpalasz to prawie ci silnik wyskoczy spod maski, a lewarek sie trzęsie tak bardzo że nie możesz go chwycić, no to masz coś zepsute.

  • ok, ale to uderzenie to masz przy każdym odpalaniu czy tylko czasami?

    ja mam czasami, przeważnie jak za krótko przytrzymam na rozruszniku podczas odpalania, wtedy jest walnięcie i silnik zaczyna pracować jednocześnie jakby

  • no to nie wiem o co chodzi, myślę że jest potrzebna wizyta u dobrego specjalisty, który ogarnia auta koncernu VW, aby się temu przyjrzał, bo może rzeczywiście jest coś nie tak... ale to dziwne skoro przebieg rzeczywiście jest 35000km

    ale tak myślę, że mógłbyś też wyszukać kogoś w twoim rejonie kto posiada silnik 1.4 TDI, aby sobie porównać jak on sie zachowuje podczas odpalania na ciepłym...

  • [quote="szach11"]Pytanie jest takie czy Ty widzisz różnice w odpalaniu , że na ciepłym bardziej szarpnie w stosunku do tego jak jest zimny ? [/quote]
    ciężko mi dostrzec różnice, jest podobnie na zimnym i ciepłym... tylko czasem tak szarpnie, ale bardzo rzadko...

  • [quote="szach11"]
    Znalazłem temat o poduszkach w fabii II tutaj koledzy piszą że to jakaś wada fabryczna:
    http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=5339&postdays=0&postorder=asc&start=0<!-- m -->[/quote]

    Weź tylko pod uwagę, że tamten temat jest o silnikach benzynowych, a tu jest mowa o dieslu, on napewno ma inne poduszki.