Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Nieznana kontrolka

Temat utworzony · 8 Posty · 2426 Wyświetlenia
  • Ostatnio podczas jazdy zaświeciła mi się kontrolka, której nie znam. W instrukcji Fabki, która mam (do jakiegos nowszego rocznika), nie ma tej kontrolki.
    Mam Fabkę z 2001r, a kontrolka wygladała tak: trójkąt, w którym był wykrzyknik, a dookoła trójkąta strzałeczka. Po pewnym czasie ta kontrolka zgasła, więc nic z tym nie zrobiłem, ale nie wiem czy nie trzeba się tym zająć 😜

  • Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie Instrukcji w inter. lub odczytane błędów ..

  • jest to sygnalizacja ASR - tzn że koła zostały przyhamowane przez system bo nastąpił uślizg.
    jak system ASR jest wyłączony to kontrolka ta ciągle świeci - awaria następuje raczej z układem ABS gdyz one zależą od siebie.

    uzupełnij opis w profilu to wiadomo będzie jaką masz moc pod maską 😉 <!-- s;) -->
    dodatkowo - w 2001r. nie było F2 - proszę o skorygowanie tematu

  • [quote="kapi"]jest to sygnalizacja ASR[/quote]
    U mnie kontrolka ASR wygląda tak jak poniżej na zdjęciu. Świeci nastałe jak wyłączę ASR przyciskiem na desce. Jeśli układ jest aktywny to podczas uślizgu kół kontrolka miga.
    To o co pyta kolega to wg. mnie jest kontrolka układu wspomagania.

  • pokazana przez ciebie - to ESP i wtedy ASR nie ma. - ona ją "zastąpiła" 😉 <!-- s;) -->
    ja wlasnie miałem taką ( trójkąt ze strzałką ) na starym liczniku. i była zaraz obok ABS-u.
    kontr. wspomagania to kierownica z wykrzyknikiem - wiem coś o tym 😄

  • [quote="kapi"]pokazana przez ciebie - to ESP i wtedy ASR nie ma. - ona ją "zastąpiła"[/quote]
    Nie mam ESP a na włączniku pisze ASR.
    [quote="kapi"]kontr. wspomagania to kierownica z wykrzyknikiem[/quote]
    No tak. Poendoliło mi sę.

  • [quote="koleś"]kapi napisał/a:
    pokazana przez ciebie - to ESP i wtedy ASR nie ma. - ona ją "zastąpiła"

    Nie mam ESP a na włączniku pisze ASR. [/quote]
    Wiem 😉 <!-- s;) --> - na obecnych zegarach też mam to autko, ale na "starym" liczniku był symbol jaki opisał kolega [b]eltadziko[/b],
    dlatego warto odesłać kolege [b]eltadziko[/b] do instrukcji obsługi - tam wszystko ładnie jest opisane.

  • W INSTRUKCJI PISZĄ - UKŁAD ASR (kontroli trakcji) lampkakontrolna zapala się na kilka sekund po włączeniu zapłonu.
    Lampka miga podczas jazdy,gdy układ zadziała poprawiając przyczepność kół napędowych