Witaj na forum Fabia Club Polska

Proszę o pomoc w doborze CarAudio

Temat utworzony · 265 Posty · 56321 Wyświetlenia
  • [quote="dr O."]zawsze możesz zrobić coś takiego tylko mniejszego w miejscu gdzie zazwyczaj w HB jest gaśnica 🙂 http://www.fcp.pl/forum/viewtopic.php?t=7688&highlight=zabudowa<!-- m -->[/quote]

    Opcja genialna! Nie wpadłem na to wcześniej, żeby coś takiego wykombinować 😄
    Ale, to z wsadzaniem suba, wzmakiem+ dobre nagłośnienie to mnie nie stać póki co 😞 W przyszłości na 100% się tym zajmę.
    Głośniki tylko z przodu, niskotonowy w tył (tak jak ma ten kolega 🙂 ), kable wymienię na dobrej jakości. Ale to naprawdę nie na obecną chwilę.. : /

    Takie pytanie mam, dziś przypadkiem odkryłem, że w słupkach z przodu mam zamontowane wysokotonówki 😮 Były one fabrycznie wsadzane w Fabie?

  • Tak:)

  • Witam ponownie. Na początek zrobiłem takie a'la dystanse z 6x9 z tyłu, na małe 13cm głośniczki i gra o niebo lepiej niż miałem 10cm w odpowiednim miejscu 🙂 <!-- s:) -->
    Dalsze plany mam takie, by zakupić radio jakoś na dniach, a później wymienić przód.
    Zastanawiam się nad "HELIX B 62C BLUE", ale z racji tego, że głębokość montażową mają 59mm to obawiam się ich trochę, znalazłem też "PowerBass S-6C" które głębokość montażową mają 56 mm także idealnie.

    Jakie są opinie na temat PowerBass? Solidna firma?
    Głównie chodzi mi o czystość dźwięku, by też bassu nie brakowało (wiem czego mogę się spodziewać po samych głośnikach), nagłośnienie będzie grało pod samym radiem.
    pozdrawiam

  • kupiłem dzisiaj hertz dcx i do tego dystanse ale bez śrub montażowych do tych dystansów bo nie było , może mi ktoś powiedzieć jaka śruba bądź wkręt to ma być ? sądzę że wkręt do metalu odpowiedniej długości chyba że ktoś coś innego może polecić ?

  • ja np dobierałem ostatnio wkręty wg gwoździa 'czwórki' 😄 <!-- s:D --> (na szerokość), długość wziąłem chyba 2,5cm (ale kręciłem z tyłu głośniki)

  • W przyszłym miesiącu będę miał trochę "lewej" gotówki i postanowiłem zainteresować się nagłośnieniem w fabce. Nie jestem orłem w tej dziedzinie więc proszę Was o pomoc i wyrozumiałość jeśli będę zadawał głupie pytania. Tak jak napisałem w opisie tytułu chciałbym kupić głośniki do przednich drzwi, skrzynie basową, wzmacniacz, kable no i jeśli będzie konieczny to kondensator. Cena +/- 1000zł.

  • Napisz jeszcze jaki rodzaj muzyki będzie płynął z tego audio 🙂 <!-- s:) -->
    Oraz jakie masz radio 🙂

    W drzwi polecały bym odseparowany zestaw np. HERTZ DSK 165 cena ok 220-250zł
    Wygłuszenie drzwi to ok 300zł przednie
    Na tył proponuję np. [url=http://allegro.pl/zestaw-800w-skrzynia-magnat-bs30-edition-two-i1815774406.html]http://allegro.pl/zestaw-800w-skrzynia-magnat-bs30-edition-two-i1815774406.html[/url] 380zł
    Kable ok. 100-150zł + dystanse drewniane 50zł
    I wychodzi +/- 1000zł

  • moje pierwsze być moze głupie pytanie.. Czy ten zestaw jest dobrze dobrany? bo czytając specyfikacje wzmacniacza i skrzyni coś mi się nie zgadza..
    Skrzynia:
    Moc szczytowa [b]RMS[/b]/maks. (W): [b]250[/b]/800
    wzmacniacz:
    Moc skuteczna ([b]RMS[/b]) 4 Ω: 2 x 55W / 1 x[b] 150W[/b]

    I patrząc na to wydaje mi sie ze skrzynia nie bedzie wykorzystana w 100%. Dobrze myśle? 😛 <!-- s:P -->

  • Bardzo dobrze myślisz, choć parametry podawane przez producentów często są szczytowymi wartościami nieosiągalnymi w takich warunkach jak samochód użytkowany codziennie. U mnie ten wzmak napędza skrzynkę JBL, która legitymuję się taką samą mocą skuteczną i radzi to sobie wyśmienicie. Dzięki temu, że głośnik jest mocniejszy, nie będzie on tak katowany, ale oczywiście mój zestaw to tylko propozycja, możesz szukać zestawów idealnie pasujących parametrami, z pewnością również i takie znajdziesz 🙂 Ja podałem sprawdzone przykłady dlatego mogę się pod tym podpisać, choć pewnie znajdą się tacy, którzy tą kombinację wyśmieją 🙂 Ale w końcu po to założyłeś ten temat, żeby wybrać najodpowiedniejszy z zaproponowanych zestawów 🙂 Pewnie będzie to dość często odwiedzany temat bo bardzo wiele osób chciało by mieć dobre audio za rozsądną cenę 🙂 <!-- s:) -->

    Nadal nie podałeś marki oraz modelu radia oraz rodzaju muzyki, której słuchasz na co dzień. Będzie to miało znaczenie np. przy doborze obudowy skrzyni 🙂

  • Jeśli wygląda to tak jak piszesz to Twoja propozycja całkiem fajnie się prezentuje.. 🙂 <!-- s:) -->

    Radio to Boschmann SL-16 WMR, narazie daje radę...
    Co do muzyki której słucham to trudno powiedzieć, bo wszystkiego po trochu.. 🙂

    Czy wygłuszenie w drzwiach jest konieczne? Poprawi się przez to jakość dźwięku słyszanego przeze mnie?

  • Jako że o muzykę chodzi i jestem dosyć wybredny pod tym względem, to nie wypowiem się co do głośników, ponieważ ja bym celował w hertze czy coś tego typu, co naprawde przyzwoicie gra tyle że cena jest dosyć spora, ale idzie w parze z jakością 🙂 <!-- s:) --> . No i nie będę ukrywał, że nie śledziłem ostatnio rynku związanego z nagłośnieniem, także i niewiele mógłbym polecić na ten moment w jakiejś nie wygórowanej cenie.

    Natomiast jeżeli chodzi o kwestie radia, to przyznam szczerze, że hmmm... No radio nie należy do jakichś wypasionych, ale zagrać zagra 4x60 już powinno być ok, natomiast wdg mnie są lepsze radyjka, chociażby pionika czy kenwooda, a ich cena chyba jakoś nie powala, a jakość dźwięku jest lepsza (ja na Twoim miejscu przemyślałbym sprzedaż obecnego radia i wymiany na "lepszy model", który posiadałby opcję sterowania subwooferem 🙂 nawet tam kiedyś z czasem, bo wiem że to się wiąże z kosztami).

    Można nie wygłuszać drzwi, ale hmmm... No wygłuszone grają lepiej, nie słychać tak brzęczenia w środku drzwi, czasami jeszcze się zdarza, że boczki potrafią narobić niepożądanego hałasu.

    A co do wzmaka i skrzynki, to powiem szczerze, że moja skrzynka ma 240RMS, a wzmak też mam w okolicy 150W i gra to naprawde sympatycznie. Radziłbym się również zastanowić nad dobrymi kablami, nie takimi za 20zł, bo jednak one też są trochę gorszej jakości.

  • [b]xrolex23[/b], co do radia to tez bym chciał wymienić.. ale tak jak piszesz, to są większe koszta.. jednak myślę ze na początku przyszłego roku uda mi sie coś zdziałać w tym temacie.

    Co się stosuje do wygłuszenia drzwi? (jest tutaj jakiś temat związany z tym?)

    Kable - jakie kable będę potrzebował? (+/- długość)

  • [quote="zdono"]Co się stosuje do wygłuszenia drzwi? (jest tutaj jakiś temat związany z tym?[/quote]

    Ja swoje wygłuszałem matami APP i muszę powiedzieć że różnica jest spora. Teraz przynajmniej nic nie dzwoni w środku 😛 <!-- s:P --> jedyny minus tych mat jest taki że drzwi są teraz trochę cięższe, ale to w niczym nie przeszkadza.

  • Wymiana radia na lepsze na pewno polepszyła by odsłuch. Widzę, że kolega [b]xrolex23[/b] również poleca Hertz'e, moim zdaniem to jedne z najlepszych głośników do tego typu instalacji.
    Do wygłuszenia drzwi polecić mogę maty firmy dynamat. Na pewno gdzieś jest temacik o wygłuszeniu, jeśli nie tutaj to w necie roi się od tego 🙂 <!-- s:) -->
    Jeśli chodzi o kable, to w większości proponowane są gotowe zestawy zawierające wszystko co niezbędne, różnica jest jednak w przekrojach kabli, im droższe tym zazwyczaj grubsze, a im grubsze, tym lepiej spełniają swoją funkcję 🙂

  • Oj do wygłuszania drzwi, to różnie:) Są takie specjalne maty wygłuszające np. na allegro można kupić.

    A co do kabli, to te powinny dać radę: http://allegro.pl/kable-do-wzmacniacza-okablowanie-profesjonalne-i1823075723.html<!-- m --> Jak będę przy samochodzie, to zobaczę jakie mam u siebie, i powiem jaka to firma, bo są one godne polecenia:)

  • [quote="zdono"]Radio to Boschmann SL-16 WMR[/quote]
    Bez urazy Ale na tym radiu nie osiągniesz tego co byś chciał ale wszystko małymi krokami i będzie cacy. Radio jakie proponuję to pioneer lub w ostateczności JVC z nowych serii też grają przyzwoicie za rozsądną cenę.

    [quote="zdono"]Co się stosuje do wygłuszenia drzwi?[/quote]
    Maty wygłuszające układane na ciepło (za pomocą opalarki)

    [quote="zdono"]Kable - jakie kable będę potrzebował? (+/- długość)[/quote]
    do Fabki hatchback wystarczy ci ok 4-5metrów . przy tej długości pochowasz ładnie kable żeby nic nie leżało pod dywanikami.
    Co do kabli zasilających to na pewno nie potrzebujesz kondensatora do mocy wzmaka którego będziesz używać. Jeśli kupisz kiedyś wzmacniacz o mocy nominalnej RMS powyżej 600-800watt to wtedy kondensator spełni swoją rolę w przeciwnym razie to marnowanie pieniędzy. Przewody zasilające kup np. takie http://allegro.pl/przewody-kable-cca44-do-wzmacniacza-21mm2-600w-i1831802104.html<!-- m --> spokojnie dadzą sobie radę z wzmakiem do ok 800watt RMS.

    [quote="Voytaz"]Widzę, że kolega xrolex23 również poleca Hertz'e, moim zdaniem to jedne z najlepszych głośników do tego typu instalacji. [/quote]

    A ja ich nie polecam. Odsłuchałem w swoim życiu bardzo dużo głośników, ale HERTZ nie przemawia do mnie. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale ja polecam na przód głośniki Pioneera. Jeśli nie wierzysz że grają lepiej niż HERTZ to wystarczy pojechać do np. NORAUTO bądź MEDIA MARKT i stanąć przed ścianą z głośnikami i po kolei odsłuchiwać z tego samego radia.
    Głośniki na półkę tylną polecam tylko i wyłącznie SONY XPLOD 6"9" (dadzą Ci z samego radia które posiada funkcję LOUD bądź LOUDNES naprawdę rewelacyjny dźwięk i to dźwięk który będzie posiadał na prawdę sporo basu.

    Bawię się w Car Audio już ok 10lat także jak będziesz miał jakieś pytania to pisz do mnie.

  • OK. Narazie wielkie dzięki za odpowiedzi i pomoc.. powoli sobie to układam w głowie...

    Co do tych radyjek co pisaliście wyżej to jakie są ceny?

    a co powiecie na to: Ostatnio słyszałem ze dobrym rozwiązaniem jest kupić lepsze głośniki na przód i podłączyć je przez wzmacniacz..(bez skrzyni) i podobno tez fajnie to brzmi..
    Co o tym sądzicie?

  • [quote="zdono"]yszałem ze dobrym rozwiązaniem jest kupić lepsze głośniki na przód i podłączyć je przez wzmacniacz..(bez skrzyni) i podobno tez fajnie to brzmi.. [/quote]

    Jeśli zrobisz do tych głośników skrzynię w drzwiach to tak. Ale bass będzie bardzo płytki.
    Nie widziałem, ani nie słuchałem takich CUDÓW - bo nie da się osiągnąć dobrego brzmienia na przednich głośnikach.
    Jeśli chcesz kupić wzmak + sub to zawsze się robi audio taj jak napisałem niżej.
    Zawsze buduje się audio na zasadzie: drzwi przód i tył tony średnie i wysokie, tylna półka: wysokie, średnie i niskie, Bagażnik: tylko niskie.

  • A ja osobiście nie jestem zwolennikiem wciskania czegokolwiek na tylną półkę... ale wiadomo każdy buduję audio "pod siebie" 🙂 <!-- s:) -->

  • ja tez nie mam w planach dawania głośników na półkę z tyłu... Przynajmniej narazie.. 😛 <!-- s:P -->

    a wracając do radia.. [b]MARKO[/b], jakie modele miałeś na myśli?