Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] mechanizm otwarcia maski silnika

Temat utworzony · 4 Posty · 1530 Wyświetlenia
  • witam wszystkich mam pytanie czy ktoś z was wymieniał już mechanizm otwarcia maski silnika .Bo nie mogę się do niego dostać albowiem nie wiem jak zdjąć ten kawałek plastiku (obicia,) czy on jest na jakiś śruby przykręcany itp?? Dziękuje za pomoc

  • on jest na spinkach metalowych, 2 lub 4 sztuki... nie pamietam. Trzeba uważać żeby gniazd tych spinek nie wyrwać podczas zdejmowania tej osłony.

  • Witam Kapi. Potwierdzam,że ściągnięcie tego fragmentu do łatwych nie należy.Trzymają to 4 blaszne spinki,które faktycznie przy nieumiejętnym demontażu mogą się wyrwać z mocowań w plastiku. "SKODA" - przemyślane rozwiązania.Jeżeli chodzi o demontaż uchwytu otwierania maski silnika to za uchwytem jest taka plastikowa wsuwka,którą trzeba wysunąć w stronę komory silnika przy użyciu krótkiego wkrętaka. Jak kolega chce to jutro mogę wystawić fotkę. Ta czynność jest potrzebna do ściągnięcia tej zabudowy bocznej plastikowej.Pozdrawiam.

  • [quote="MAREK FABIA"]Jeżeli chodzi o demontaż uchwytu otwierania maski silnika to za uchwytem jest taka plastikowa wsuwka,którą trzeba wysunąć w stronę komory silnika przy użyciu krótkiego wkrętaka.[/quote]
    Mam też takie fotki: