Witaj na forum Fabia Club Polska

Archiwum

Temat utworzony · 4843 Posty · 326090 Wyświetlenia
  • [quote="wolfmk"][b]radikal[/b], mógłbyś coś więcej napisać na ten temat i od siebie ? Jak na razie wygląda to po prostu jak zwykła reklama..[/quote]

    Wiele wiecej nie napisze, dzis podpisałem gwarancje. Kosztowało mnie to 849 PLN.
    ASO zrobiło przeglad, skontrolowało kompa. Wypełnilismy dokumentacje. W pakiecie (kupiłem na rok ze wgledów praktycznych - mam 127k przebiegu, w 2 lata na bank przekrocze 150 wiec juz nie przedłuze, a tak jest szansa ze za 12 miesiecy wykupie na kolejne 2 lata) dostaje wymiane sprzegła, silnika, turbiny, dwumasu (jesli sie posypie w czasie trwania ubezpieczenia) wymiana jest bezpłatna, na oryginalnych czesciach robiona w ASO.
    Strony praktycznej nie znam narazie bo z ubezpieczenia nie mam jeszcze potrzeby skozystac.

    Kupiłem 4 letni samochód, po handlowcu, historie auta teoretycznie znam (robiony w ASO skody) ale tak na dobra sprawe nie wiem czy mi sie nie rozpierdaczy cos za miesiac czy dwa. Uznałem ze za 70PLN miesiecznie warto wejsc w taki program przedłuzonej gwarancji na kluczowe elementy samochodu.

    Jesli ktos uwaza ze to reklama to głupio wyszło, ale naprawde nie mam z rozpropagowania tego info zadnych profitów.

  • Program na pierwszy rzut oka wygląda dość zachęcająco.
    Niestety, gdy wczytamy się w "Ogólne informacje odnośnie Programu Gwarancyjnego "EXCELLENTE"" oraz OWU znajdujemy pewien minus tego ubezpieczenia.
    Podczas trwania programu zobowiązani jesteśmy do wykonywania wszelkich przeglądów i obsług technicznych (np. wymiana oleju) tylko w autoryzowanych serwisach SEATa (pomijając fakt, że musimy znaleźć serwis, który dodatkowo uczestniczy w programie).
    Pytanie również jak wygląda to ubezpieczenie od praktycznej strony.

  • [quote="wolfmk"]
    Podczas trwania programu zobowiązani jesteśmy do wykonywania wszelkich przeglądów i obsług technicznych (np. wymiana oleju) tylko w autoryzowanych serwisach SEATa[/quote]
    Tak. zapomniałem o tym, ale tak jak pisałem ten konkretny serwis robił nawet moja AR146 😉 <!-- s;) --> wiec mi to akurat nie przeszkadza, bo i tak u nich wszystko naprawiam, a koszt roboczogodziny wg oficjalnego cennika wynosi 175pln, gdzie w aso skody widziałem cene 240.
    /koniec reklamy 😛 /

    Do programu dostaje sie tak jakby dodatkowa ksiazke serwisowa i wszystkie rzeczy wbijane sa 2x do skodowskiej KS i do tej od Excellente.

    [quote="wolfmk"](pomijając fakt, że musimy znaleźć serwis, który dodatkowo uczestniczy w programie).
    Chyba sa na tej stronie wymienione warsztaty. Zreszta nie wiem czy ten program nie bedzie obowiazkowy do wprowadzenie we wszystich ASO Seata. Podobno od połowy marca ma ruszyc duza kampania reklamowa.[/quote]

    [quote="wolfmk"]Pytanie również jak wygląda to ubezpieczenie od praktycznej strony.[/quote]
    No tego nie wiem niestety. Na chwile obecna jestem poprostu spokojny o turbine. Bo mój Fabiszon to pierwszy diesel w zyciu i poprostu jescze nie mam go wyczutego na co moge sobie pozwolic a na co juz nie 😛

  • Mam pytanko...
    Jak to jest z tym ISOFIXem niby wszystkie wersje od 2004 r mają to w standardzie a ja ni chu chu :rozpacz: <!-- s:rozpacz: -->

    Mam taki plan aby zakupić kanapę a dokładniej oparcie tylnej kanapy z ISOFIXem tylko czy aby napewno w Fabci jest to umiejscowione w taki sam sposób jak w pewnej marce z królem zwierząt na masce?

    Znajomy był w szoku że nie mam takiej błachostki w 2005 r produkcji.
    To jest temat rzeka bo np mam parktronic a nie mam centralnego :hurra: ale o tym kiedy indziej :rotfl:

    Proszę o uświadomienie mi czy jest możliwość zrobienia takiego zabiegu usprawniającego niedociągnięcia fabryczne czy też Pepiczki wymyśliły inny patent na zaczepy ISOFIX i są one no nie do przełożenia..?

    Dzięki piękne za pomoc

  • oprócz Valeno co polecacie !!!

  • ja mam 2002 i jest, (kombi)
    obawiam się że wymiana kanapy nie pomoże gdyż pręty mocujące są częścią karoserii - jutro sprawdze..

  • jak kolega wyżej to jest jakby część integralna auta i raczej ciężko będzie ja mam 2005 i jest

  • Valeno nie polecam, ale Valeo jak najbardziej 🙂 <!-- s:) --> Fabia jest drugim z kolei autem, w którym używam wycieraczek Silencio. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, że są rewelacyjne. Nie spotkałem tak dobrych wycieraczek jak te rodem z Francji. Bardzo cicha praca, dobrze zgarniają wodę. Produkty Boscha to pikuś w por. do Valeo Silencio.

  • [url=http://www.autogaleria.pl/auto_test/skoda-fabia-rs,534.html]Całkiem fajny test Fabii RS z całkiem fajnymi fotkami 🙂 <!-- s:) -->[/url]

  • [quote="wolfmk"]Generalnie po zamknięciu centralnego zamka ta dioda powinna mrugać zawsze. Być może coś nie styka.[/quote]

    Generalnie 🙂 <!-- s:) --> się zgadza. Jeśli jednak po zamknięciu auta z kluczyka-pilota (pierwsze kliknięcie), klikniesz jeszcze raz (zamigają migacze) i kolejny (trzeci raz) to za tym trzecim razem lampka się wyłączy a auto zostanie zamknięte.

    Lampka sygnalizuje zamknięcie auta bez znaczenia czy jest zainstalowany alarm, czy nie.
    Można powiedzieć, że jeśli nie ma alarmu to lampka pełni rolę odstraszacza złodzieja laika (bo widząc lampkę nie wie on czy w aucie jest alarm czy też go nie ma 🙂

    Pozdrawiam,
    Marcin

  • Z tego co ja wiem jest to integralna część nadwozia.

  • Przyznaję jest w tym artykule wiele prawdy, dlatego by się nie bujać później z "władzą" najlepiej zaopatrzyć się CB i problem się rozwiąże w 99%-ach.

  • [quote="MirekS"][...]najlepiej zaopatrzyć się CB i problem się rozwiąże w 99%-ach.[/quote]
    Radio oczywiście warto mieć, ale niestety jego skuteczność z biegiem czasu moim zdaniem zaczyna spadać. Powód prosty - po drogach jeździ coraz więcej [i]"nasłuchowców"[/i], którzy nawet jak coś wiedzą czy widzą, to nie raczą zadać sobie trudu by powiedzieć o tym innym użytkownikom drogi... Przynajmniej takie są moje spostrzeżenia i wnioski.

  • Masz rację, ale jest to związane w którym regionie polski jesteś.

  • [quote="MirekS"]Masz rację, ale jest to związane w którym regionie polski jesteś.[/quote]
    To prawda 🙂 Szczególną różnicę słyszę gdy jestem w zachodniopomorskim 🙂 Tam mam wrażenie, że więcej ludzie mówią. Natomiast byłem w ostatnim czasie w Małopolsce i większych różnic między Mazowszem nie dostrzegłem 😉 Ciężko się było o coś dowiedzieć... :kwasny: Jak to się mówi na radiu: "drewniane anteny"... :zdegustowany: <!-- s:zdegustowany: -->

  • w zachodniopomorskim pewnie dlatego, że jechałeś przez gminę BIAŁY BÓR 🙂 ta gmina jak straż miejsko wiejska mogła stawiać śmietniki to z niego miała 25% całkowitych dochodów i chowali go po krzakach itp Dlatego tyle tam mówią na radyjku 🙂 <!-- s:) -->

  • Ano w Białym Borze nie byłem... byłem za to w okolicach Czaplinka, Świdwina, Białogardu 😉 O "śmietnikach" w tamtych stronach nie słyszałem 😉 Ale z tego co pamiętam - mniej przeklinali 😉 <!-- s;) -->

  • właściwie to dobrze że tam nie jechałeś bo tam każda wiocha obstawiona jak nie śmietnik to stacjonar. Ja swojego czasu dostałem fotke z ogródka komendanta straży miejskiej przez żywopłot:(

  • [quote="dr O."]..... Ja swojego czasu dostałem fotke z ogródka komendanta straży miejskiej przez żywopłot:([/quote]

    ale z niego sluzbista :cenzura: <!-- s:cenzura: -->

  • [quote="jacekpk"]Ale z tego co pamiętam - mniej przeklinali 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    O tak to prawda, u nas na południu niestety klną jak szewc. Jak zacząłem jeździć z radiem próbowałem to tępić, ale odpuściłem bo to syzyfowa praca.