Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] nadsterowność

Temat utworzony · 8 Posty · 1593 Wyświetlenia
  • Witam . Od marca jestem posiadaczem fabii II z salonu. Mam takie pytanie do posiadaczy tych samochodzikow. NIe wiem czemu ale wydaje mi sie ze cos z autkiem jest nie tak. np. jak jade po luku w prawo lub w lewo jak najade przednim kolem na studzienke to nic nie czuje ale jak wjezdzam tylnym to wydaje mi sie ze auto mi ucieka. Uwazam ze np w zimie na sliskiej powierzchni mogłbym miec problem jakbym lekko przesadzil z predkoscia . To sie dotyczy tylnych kol zarowno po prawej jak i polewej stronie. Czy takie cos zdarza sie jakiemus uzytkownikowi?? Dodam , ze kola sa napompowane, w zadna wielka dziure nei wjechalem odkad go mam i chyba dzieje sie to od poczatku posiadania autka. Prosze o porady. Pozdrawiam!!


    staramy się pisać po polsku, używanie "fona" nie robi przywilejów....

  • _reg5

  • oj kolego za szybko w zakrętach jedziesz i tyle 😄 😄 😄 <!-- s:D -->

    ale tak poważnie to wiem o co Ci chodzi, FII jest wysoka i to przez to tak sie zachowuje... może pomóc założenie sprężyn obniżających zawieszenie o 30mm, co zaowocuje obniżeniem środka ciężkości i tyłek nie powinien już tak zarzucać...

  • Dzieki kolego za informacje!! Pozdrawiam

  • [quote="Ciacho"]może pomóc założenie sprężyn obniżających zawieszenie o 30mm, co zaowocuje obniżeniem środka ciężkości [/quote]
    możesz też położyć dwa worki tak po 25 kg na podłodze za przednimi siedzeniami - efekt ten sam 🙂 <!-- s:) --> - obniżenie środka ciężkości.
    toż to nie rajdówka i przechylać się będzie a co za tym idzie i ślizgać 🙂
    można też spróbować z szerokimi oponami żeby powierzchnia przylegania była większa.
    rozwiązań jest dużo 🆗

  • [quote="kapi"]można też spróbować z szerokimi oponami żeby powierzchnia przylegania była większa. [/quote]
    to prawda, bo na letnich 195 oponkach u mnie takie zjawiska prawie nie występują (no chyba że jadę całkiem jak wariat i w zakręcie jest choć trochę zapadnięta studzienka - wtedy jest niemiłe, aczkolwiek bardzo minimalne zarzucenie tyłem), natomiast na zimowych kołach o szerokości 165, to takie checa zdarzają sie dość często niestety... Ale i tak tragedii nie ma wg mnie. Niemniej stwierdzić mogę z całą stanowczością że Fabia I trochę lepiej szła w zakrętach 😉 <!-- s;) -->

  • Pytam bo w poprzednim samochodzzie(focus ) tego nie mialem. Ja tez mam opony letnie 195 i czuje to nawet jak jakas dziura jest na lekkim luku i niechcacy na nia najade. Troche mnie to denerwuje ale widocznie task musi byc.

  • [quote="sebano87"]w poprzednim samochodzzieb[/b] tego nie mialem[/quote]
    ale tam jest inny typ zawieszenia z tyłu - w fabii jest belka wleczona.
    w Focusie - wielowahaczowe
    [quote="Motofakty.pl"]Tylne zawieszenie wielowahaczowe, po raz pierwszy zastosowane w tej klasie samochodów, zapewnia równowagę między pewnym trzymaniem się drogi, a komfortem jazdy. [/quote]