Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Czuć benzyną na zewnątrz, EPC świeci

Temat utworzony · 7 Posty · 1926 Wyświetlenia
  • Witam
    Nie mogę znaleźć podobnego tematu , więc zakładam nowy ... najwyżej oberwę od moderatora.
    Wzrostu zużycia paliwa w swojej Skodzie nie zauważyłem , ale jak ostatnio po jeździe wychodzę z auta to czuję wyraźnie paliwo.
    Dzisiaj nawet zapaliła mi się pomarańczowa kontrolka silniczka i EPC.
    Jutro podepnę się pod komputer i sprawdzę.... spalanie też.

    [b]Pytanie - co może być tego przyczyną?[/b]

  • Po 1-sze
    _reg5

    Po drugie to sprawdź najpierw błędy i jak już będziesz miał raport to dopisz do tematu ich numery wraz z opisem z VAGa.
    Na pewno ktoś ci wtedy więcej powie 🙂 <!-- s:) -->.

  • Sprawdź czy nie rozszczelnił się filtr paliwa ( po prawej stronie auta bliżej tyłu ).

    Pozdrawiam
    sid

  • [quote="sid"]Sprawdź czy nie rozszczelnił się filtr paliwa ( po prawej stronie auta bliżej tyłu ).[/quote]
    Sprawdziłem i faktycznie - filtr paliwa jest rozszczelniony i sączy z niego.
    [b]sid[/b] - dziękuję za podpowiedź.

  • [quote="WZÓR"][quote="sid"]Sprawdź czy nie rozszczelnił się filtr paliwa ( po prawej stronie auta bliżej tyłu ).[/quote]
    Sprawdziłem i faktycznie - filtr paliwa jest rozszczelniony i sączy z niego.
    [b]sid[/b] - dziękuję za podpowiedź.[/quote]

    Proszę, sam nie dawno to przerabiałem 😄 <!-- s:D --> tyle że mi EPC się nie świeciło.

    Pozdrawiam
    sid

  • Wybaczcie pytanie jeśli wyda Wam się głupie 🙂 ale gdzie szukać tego filtra paliwa? Po prawej stronie z tyłu auta niewiele mówi 😞 pod spodem auta będzie widoczny czy raczej gdzieś we wnętrzu, pod tylnymi siedzeniami? Objawy mam podobne, tylko bez EPC, za to z "helikopterkiem".

  • szukaj pod podwoziem .. znajduje sie w miejscu tylnego prawego siedzenia, tylko musisz dobrze zanurkowac pod auto albo jechac na kanal