Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Hak - problem z demontażem.

Temat utworzony · 13 Posty · 3255 Wyświetlenia
  • Witam.

    W związku z tym, że posiadam hak od nowości, montowany w ASO, z kluczykiem z boku chciałbym go zdemontować. Problem w tym, że od nowości nie było tam grzebane (8 lat). Mógłby mi ktoś powiedzieć jak dokładnie się go ściąga ? Wkłada się kluczyk, w którą stronę przekręcą ? Próbowałem we wszystkie, nie idzie, ale nie wiem dokładnie w którą przekręcać z większą siłą. Nalanie WD-40, podgrzewanie i opukanie młotkiem nic nie dały, klucz lekko się przekręca, jakieś 5 stopni tylko...

  • Cóż piasek i sól zrobiły swoje, proponuję zastosuj HT OIL, bardzo skuteczny na takie sprawy, na siłę nie kręć bo ułamiesz klucz i wtedy zostanie tylko wiertarka.

  • Wlać to po prostu w zamek, tak ? Gdzie to dostanę, stacje benzynowe, sklepy z częściami samochodowymi ?

  • [url=http://www.nokaut.pl/oferta/kent-smar-penetrujacy-ht-oil-z-dodatkiem-ptfe-500-ml.html]Tutaj[/url] masz info na jego temat. Gdzie kupić :?: <!-- s:?: --> chyba nalepiej na sieci, w sklepach i na stacjach go nie ma. Weź pod uwagę, że nie jest tani. Co do wlania masz w wyposażeniu rureczkę przez którą da się to zrobić. Ja mam z nim bardzo dobre doświadczenia, smarowałem nim zamki w samochodzie i garażu - działały super, prócz tego wiele śrub odkręciłem które już były skazane na urwanie ( wd40, cola itp. specyfiki się poddały).
    Nie gwrantuje, że u Ciebie przyniesie pozytywny rezultat, ale spróbować nie zaszkodzi.

  • A nie wiesz może, w którą stronę w ogóle kręcić kluczykiem ?

  • [quote]A nie wiesz może, w którą stronę w ogóle kręcić kluczykiem ?[/quote]
    hmm ja kupiłem oryginalny hak na kluczyk do mojej F2 niedawno, lecz jeszcze go nie założyłem - ale trochę się nim bawiłem i wychodzi na to że musisz kręcić kluczykiem w lewo, przy czym jeśli już uda Ci się przekręcić go, to nie da rady go wyciągnąć, więc nie rób tego na siłę... Jest to fajnie zrobione, tak aby nie zgubić kluczyka kiedy jest w pozycji "nie zamkniętej".

  • Kurcze, męczę się i męcze a hak dalej siedzi. Wstrzykiwałem WD-40 w zamek dzisiaj, zobaczę czy coś to da. Wkładam kluczyk i przekręcam w lewo, później muszę ten "dzyndzel" pchać w dół czy jak ?

  • u mnie jest tak, że muszę wcisnąć taki jakby przycisk z czerwoną główką i jednocześnie trzymając go, naciskać także na tą cała plastikową wajchę na dół...

    [img]http://img203.imageshack.us/img203/2074/zdjcia0243.jpg[/img]

  • Ja mam inny, ten zamek jest obok haka taka wystająca rurka, wkładasz kluczyk przekręcasz i chyba schodzi w dół po czym wypuszcza hak z mocowania.

  • Ja mam taki hak jak Ty, ale ta wajcha ma być mniej więcej na środku, żeby dał się ściągnąć jeżeli dobrze pamietam

  • Aha, czyli na to wychodzi, że ma się tylko zamek przekręcić i to wyjdzie. Pamiętasz może w która stronę należy przekręcić kluczyk ? W prawo czy w lewo ?

  • Jutro będę w pracy to sprawdzę co i jak i ci wieczorkiem napiszę, nie wystarczy przekręcić kluczyka tylko jest takie ustawienie że wtedy wychodzi, ale to jutro luknę i ci dam znać

    [size=75][ [i][b]Dodano[/b]: 03-07-2010, 16:40[/i] ][/size]
    Kluczyk przekrecasz zgodnie ze wskazówkami zegara i wtedy jest odblokowane, wajcha w dół i musi wyjść

  • Aha, czyli jednak w prawo a nie w lewo... Dzięki, może to coś pomoże.