Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Ogranicznik drzwi tylnych

Temat utworzony · 15 Posty · 5484 Wyświetlenia
  • Chciałbym zdemontować ograniczniki drzwi tylnych. Pytanie tylko - w jaki sposób to zrobić ?
    Czy konieczny jest demontaż tapicerki drzwi ??
    Proszę o jakieś wskazówki. Muszę zdemontować te ograniczniki, wyczyścić i wysmarować, a jeśli będą dalej skrzypiały, planuję je wymienić.

  • Mi też skrzypiały niemiłosiernie, psiknąłem do środka WD40. Zaczęło piszczeć jeszcze bardziej. Następnego dnia przeszło i już nie piszczy. Oczywiście nie gwarantuję skuteczności, ale mi osobiście do szczęścia więcej nie trzeba. No i nic nie musiałem rozkręcać.

  • wd-40 jest dobre ale na max tydzień.Zrobi się cieplej i znów będzie piszczeć.polecak smar grafitowy.raz smarujesz i problem wróci w następnym sezonie.

  • Panowie, moje pytanie dotyczyło jak je zdemontować.
    Ja użyłem już wszystkiego, aby nie piszczały i nic nie pomaga więc przed całkowitą wymianą ograniczników chciałem je jeszcze dokładnie przeczyścić i przesmarować.
    Wczoraj wstępnie obadałem temat i na razie widzę, że trzeba zdejmować tapicerkę, aby całkowicie wyciągnąć ograniczniki. 😕 <!-- s:/ -->

  • ja posmarowlem to smarem ŁT35 i juz od ponad 1,5 roku ciosza 🙂 <!-- s:) --> oczywiscie bez demontazu

  • A właśnie, tak mnie naszło - który element smarowaliście smarem lub psikaliście WD40 ?? Tą plastikową prowadnicę, czy to ruchome mocowanie przy śrubie ?

    EDIT:
    Odpowiadam sobie na pytanie zadane w pierwszym poście - [b]tak, konieczny jest demontaż tapicerki do wyciągnięcia ograniczników drzwi tylnych[/b].
    Jeśli chodzi o skrzypienie to chyba rozwiązałem problem - nie skrzypiała plastikowa prowadniczka tylko element ruchomy przy śrubie mocującej ogranicznik.
    Popsikałem WD40, aby dobrze wyczyścić nalot z rdzy i rozpuścić brudy, a później użyłem białego smaru w sprayu. Drzwi od razu zaczęły lepiej chodzić. 🙂 Punkt "pomógł" dla wolf'a 😄 <!-- s:D -->.

  • Wolfie czy chodzi oto nie wiem co , co jest wewnatrz drzwi i tam trzyma ogranicznik? I to właśnie skrzypi? Jeśli tak to czy jest możliwy fart przesmarowania tego bez rozbierania tapicerki, typu psik z rurki od WD-40 albo jakos tak. :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> ( dla ułatwienia to mam przynitowana blache w drzwiach)

  • [b]koko[/b], skrzypi element, który jest przy śrubie dokręconej do auta (nie do drzwi). Ogranicznik trzymają trzy śruby - dwie przy drzwiach i jedna w progu. To właśnie przy śrubie w progu jest element, który piszczy (a nie w drzwiach). Jak odkręcisz te trzy śruby, które trzymają ogranicznik (bez rozbierania tapicerki) poruszaj końcówką ogranicznika, która będziesz miał w ręce. U mnie chodziła bardzo ciężko, ledwo mogłem ją przesunąć w palcach. Po użyciu WD40 i rozruszaniu chodzi o wiele lepiej. Biały smar na koniec, znów rozruszać i będzie miodzio. Prowadnicę plastikową można dodatkowo przeczyścić detergentem i popsikać również białym sprayem.
    Jeśli będziesz odkręcał te trzy śruby to przywiąż sobie grubszą nitkę do ogranicznika na wszelki wypadek, jakby ci wpadł do środka drzwi.

  • OK. Dzieks. Jak przestanie padać to popatrze co i jak.

  • Zdjęcie piszczącego elementu:
    (zdjęcie z telefonu)

  • Git. Ale u mnie chyba jednak piszczy ta część co sie chowa w drzwi. Sprawdzę oczywiście twoja metodę pozbycia się skrzypienia i zobaczymy czy zadziała na moim ograniczniku. Oby....

    kurde..gdzie mam ci kliknąć 'pomógł" ? :mysli: <!-- s:mysli: -->

  • [b]koko[/b], mi też się przez kilka lat wydawało, że to piszczy ta prowadnica. Dlatego nic nie pomagało jak smarowałem to wszystkim czym się da 😉 <!-- s;) -->.
    P.S.
    Nie klikniesz "pomógł" bo to ja jestem autorem tematu 😄 .

  • Niestety problem skrzypiących drzwi powrócił więc powyższy sposób nie jest skuteczny. Jedynym rozwiązaniem, które mi się nasuwa jest demontaż tapicerki i wyciągnięcie całego ogranicznika, aby wyczyścić rolkę, która jest wewnątrz lub ewentualnie wymienić ogranicznik na nowy. 😞 <!-- s:( -->

  • Zrobiłem jak napisałeś wcześniej z tym że nie wykrecałem ( z lenistwa) tylko dokładnie przeczyściłem i nasmarowałem ten jakby zawiasik. Dodatkowo udało mi sie wcisnąc rurke od smaru silikonowego w sprayu w prowadniczke w drzwiach i obficie posmarowałem. Dzis był spory upał i nie skrzypiało. Zobaczymy na jak długo.

  • U mnie pomógł Smar ŁT42 posmarowałem we wszystkich ruchomych miejscach i od tamtej pory jest spokój.