Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Dodatki do oleju czyli rożne modyfikatory oraz mot

Temat utworzony · 12 Posty · 2654 Wyświetlenia
  • Witam,

    Jako że w temacie o wymianie oleju całkiem niechcący wspomniałem o wlaniu do silnika preparatu polepszającego/uszlachetniającego parametry silnika, proponuje wam oddzielny temat gdzie możecie zamieszczać swoje opinie, podzielić się doświadczeniami z różnego rodzaju Modyfikatorami, Moto Doktorami czy Ceramizerami.

    Zainteresowanych odsyłam do [b]Nr 43 /2009 Pisma MOTOR z 19 października 2009[/b] gdzie dokonano testu z użyciem Moto Doktora na [b]Skodzie Felicji Pick-Up z przebiegiem 240 tyś km.[/b]

    Zrobiłem zdjęcia artykułu z gazety jeśli chcecie rzucić okiem, mam nadzieje że jest wystarczająco czytelny:
    [url=http://img690.imageshack.us/i/img1134cl.jpg/]test str 1[/url]
    [url=http://img263.imageshack.us/i/img1135o.jpg/]test str 2[/url]

    Oceniajcie, komentujcie, doradzajcie, piszcie o swoich doświadczeniach z przeszłości czy obecnych.

    P.S. Temat ten [b]NIE[/b] ma na celu rozreklamowania, promocji oraz reklamy tego lub innego z preparatów polepszających parametry silnika. 🙂 (bynajmniej nie było ani nie jest to moim najmniejszym zamiarem, to tak dla ścisłości). 😄 <!-- s:D -->

    Pozdrawiam 🆒

  • PODSUMOWANIE
    Z testu wynika, ze tego rodzaju preparaty warto stosowac jedynie w przypadku samochodow z wyeksploatowanymi silnikami.

    Czy to wystarczajacy powod aby wybic Ci z glowy zalanie tego do silnika ?

  • [quote="mss"]

    Czy to wystarczajacy powod aby wybic Ci z glowy zalanie tego do silnika ?[/quote]

    Nie wiedzę związku z tematem.

  • [quote="Janek"]Oceniajcie, komentujcie, doradzajcie, piszcie o swoich doświadczeniach z przeszłości czy obecnych. [/quote]
    ma...

    zreszta. co ja sie martwie. Twoje auto, ja nim nie bedzie jezdzic, ani tez go kupowac, wiec zamykam sie i zycze milego dobicia silnika 😄 <!-- s:D -->

  • Dodatki możemy podzielić na te reanimujące silnik i przedłużające jego żywotność oraz te ogólnie mające na celu zmniejszenie tarcia na wszystkich parach ciernych w celu wydłużenia żywotności silnika...

    Motodoctor i pochodne zaliczane do pierwszej grupy mają za zadanie znaczne zwiększenie gęstości oleju i jej utrzymanie na wysokim poziomie nawet po nagrzaniu silnika w celu zahamowania wycieków i zwiększenia kompresji. Zalanie tego do silnika nie mającego oznak nadmiernego wyeksploatowania nie jest zalecane ponieważ może przynieść więcej szkód niż korzyści - odpalając zimny silnik dłużej może trwać doprowadzenie oleju do najdalszego miejsca w układzie. Zastosowałem ten środek kiedyś do jednego silnika biorącego olej - przy rozbiórce silnika okazało się, że w misce jest coś na kształt galarety - dodam, że silnik jeździł trochę dłużej bez wymiany oleju i to też mogło mieć wpływ na konsystencję oleju...

    Ceramizery i MOS-y można stosować w każdym wypadku - czy coś dają nie wiem. Do sportu się nad tym właśnie zastanawiam do cywilnego silnika ja nie widzę potrzeby ładowania dodatkowej kasy przy wymianie oleju. Lepiej dołożyć i zalać lepszy olej, ale jak już zalał ktoś najlepszy i nadal chce doinwestować to niech dodaje ceramizer/MOS2 silnika na pewno mu nie zepsuje. Zresztą moje 1.2 ma potencjał na awarie w innych miejscach i olej tego bynajmniej nie zahamuje 😉 <!-- s;) -->

  • Taki ciekawy test ceramizera na wesoło [url=http://www.youtube.com/watch?v=3NX5C_J74PU]--;)--[/url]

  • Co do modyficatora+ jestem zalogowany tez na innym forum i tu ciekawy material mam: :mad: <!-- s:mad: -->
    http://forum.tdi-tuning.pl/viewtopic.php?t=5841&highlight=modyfikator

  • wszystkie plusy ktore oni opisuja typu wyciszenie pracy itp itd to przy wymianie na dobry olej sie zauwaza...

  • Moj kolega sprawdził działanie moto doktora na Golfie lV, bo szukał pytał sprawdzał, bo musiał litr od wymiany do wymiany dolać w silniku 1.4 16V moto doktor szybko się z tym uporał i skierował do warsztatu na kapitalny silnika, Specyfik zatkał smok pompy olejowej i kanały olejowe efekt to zatarty silnik na panewkach,,, ale teraz już jest ok. wystarczył remont za 1800zł

  • Ale to chyba nie zbytnio kpitalny remont, bo kwota 1800 coś mi się mała widzi.

  • koledzy zaryzykowalem kupilem xeramic do silnika wlalem i ze zdziwieniem stwierdzam że to coś daje silniczek na zimno lepiej zapala i spalanie na jalowym jka pokazywało mi 0.9 teraz mam 0.8 znikneły szarpania podczas puszczania gazu jestem zadowolony..

  • ja od nowosci leje roznego typu uszlachetniacze przy kazdej zmianie oleju ... jeszcze nigdy nie odnotowalem ujemnych skutkow .. a mam juz nakrecone 80 kkm