Witaj na forum Fabia Club Polska

Bagażnik blokuje się podczas wkładania kluczyka do stacyjki

Temat utworzony · 11 Posty · 5904 Wyświetlenia
  • Witam

    Mam taki problem. W chłodne dni (tak jak ostatnio) po wsadzeniu kluczyka do stacyjki blokuje mi się klapa bagażnika. Trzeba albo zamknąć i otworzyć auto z pilota, albo przyciskiem wewnątrz auta. Nie jest to za każdym razem ale w ciągu ostatniego tygodnia wystąpiło 4 razy. Wszystkie zamki zamykają się z pilota i zamka w drzwiach normalnie, zapalają i gaszą się światła w kabinie i bagażniku tak ja trzeba. Tylko ten bagażnik się czasem blokuje. Fabia 2 MY2012 z centralnym zamkiem i sterowaniem z kluczyka.
    Co może być przyczyną?

  • Witam .
    Miałem podobny objaw że po przekręceniu stacyjki auto mi się automatycznie zamykało całe. Z tym problem pojechałem do aso i mi to naprawili. Ja miałem coś pozamieniane w przewodach lub źle powpinane przewody od centralnego zamka

  • Hej

    Zawsze tak ci się działo czy tylko czasami ? Bo u mnie cała reszta działa ok tylk to się czasem blokuje.

  • u mnie to występowało różnie 🙂 <!-- s:) -->

  • Witam

    Ponieważ problem nadal się pojawia postawnowiłem dokładniej go opisać.

    Podczas wkładania kluczyka do stacyjki następuje następująca sekwencja działań
    Wszystkie siłowniki w drzwiach dostają sygnał otwarcia (mimo, że wcześniej zostały otwarte pilotem i faktycznie są otwarte)
    Klapa bagażnika nie reaguje na próbę otwarcia przyciskiem przy tablicy rejestracyjnej.
    W okresie letnim występuje raz na kilka miesięcy.
    Problem nasila się w okresie jesienno- zimowym w temperaturach około 0-5 stopni. Występuje wtedy przynajmniej raz w tygodniu, po długim postoju samochodu (niezależnie czy jest to garaż czy też parking)
    Nie otwiera się tylko klapa bagażnika.
    Nie reaguje na przycisk przy tablicy rejestracyjnej,
    Nie reaguje na zamykanie i otwieranie z pilota zarówno na przycisk otwarcia bagażnika jak i na otwarcie, zamknięcie całego auta.
    Reaguje na zamknięcie i otwarcie zamka centralnego z wewnątrz kabiny (przycisk przy lewarku zmiany biegów).
    Reaguje na przytrzymanie przycisku otwierania bagażnika przez 3 sekundy lub dłużej (klapa bagażnika odskakuje i można ją otworzyć bez przyciskania przycisku koło rejestracji).

    Ma ktoś jakiś pomysł ?

  • [quote="hyperr"]Witam
    Fabia 2 MY2012 z centralnym zamkiem i sterowaniem z kluczyka.
    [/quote]
    wnioskuję że samochód jeszcze na gwarancji. ?

    sprawdź jeszcze jedną sytuację :
    jedziesz samochodem, silnik oczywiście załączony 🙂 <!-- s:) --> - zatrzymujesz się i np. pasażer chce się dostać do bagażnika ale TY nie otwierasz drzwi kierowcy i NIE gasisz silnika.
    jeśli pasażer nie może otworzyć klapy bagażnika tzn że tak jest centralka zakodowana. Odrygluje bagażnik DOPIERO jak otworzysz drzwi kierowcy.
    tak mam w swojej OII
    jeśłi chcesz to zmienić, należało by sprawdzić ustawienia w komforcie.
    w dziale Zrób To Sam zamieściłem kodowania - tam na pewno to znajdziesz.

    ew. pozostaje elektryk żeby sprawdził połączenia ....

  • Tak powinno być wg instrukcji tzn w momencie ruszenia powinien blokować ten przycisk koło tablicy rejestracyjnej (a dokładniej nie reagować na sygnały z niego). U mnie brak możliwości otwarcia bagażnika pojawia się zanim uruchomie silnik i ruszę autem. I to nie zawsze - w tym tygodniu 2 razy na fakt, że codziennie jadę autem do pracy i przyjamniej 2 razy otwieram drzwi i odpalam samochód.
    Auto jeszcze na gwarancji ale ASO już 3 razy szukało przyczyny. Narazie wymienili ten wyłącznik przy tablicy rejestracyjnej ale to nie pomogło.
    Zastanawiający jest fakt że jest to w jakiś sposób powiązane z temperaturą na dworze - jakaś kondensacja czy coś takiego.

  • Napisz w jakim aso byłeś ? Może ktoś zna aso z twojej okolicy gdzie są lepsi fachowcy 🙂 <!-- s:) -->
    Ja bym obstawiał siłownik lub moduł sterujący centralnym, ale na 100 % nie jestem pewien.

  • ASO - Lellek Gliwice

    Sprawdziłem przelotkę pomiedzy bagażnikiem, a karoserią i moim zdaniem jest ok -druty w porządku, sucho izolacja wygląda ok. Nie bardzo jest sie do czego przyczepić.

  • Witam

    Ponieważ problem nadal występuje (średnio raz na 2 miesiace) to chciałbym odświeżyć temat.
    To co zaobsterwowałem to dodatkowy efekt w postaci szybkiego gaśnięcia oświetlenia kabiny - tak samo dzieje się jak pracuje silnik.
    Czyli reasumujac wyglądata to tak:

    1. Otwieram drzwi z pilota
    2. Wsiadam do auta
    3. Szybko gaśnie światło w kabinie
    4. Wkładam kluczyk do stacyjki
    5. Blokuje się bagażnik (nie reaguje na przycisk na klapie, ale reaguje na przycisk koło lewarka zmiany biegów)
    6. Po odblokowaniu przyciskiem przy lewarku problem znika.

    Ktoś ma jakiś pomysł na to ?

  • Podepnij VAG'a i odczytaj błędy ze sterownika BCM adres 09. Moze coś pomogę.