Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Chłodnica - płyn/wentylator/wymiana/kontrolka

Temat utworzony · 442 Posty · 73830 Wyświetlenia
  • [quote="arturro67"]jeszcze musze spr.czujnik temper. ale zastanawiam sie nad jakims uszczelniaczem......[/quote]

    nie rób tego to chwilowe rozwiazaniee.. chcesz potem czysccic caly uklaD z tego syfu co ci zostanie ..Pompa wody dostale po upie od takich preparatów

  • Bede szukal dalej ......Wesołych świat dzieki.

  • w polonezie mi znikał kiedy chłodniczka pękła, proponuję sprawdzić czy się gdzieś do kabiny (pod chgodnikami z przodu) nie leje.
    pzdr

  • plamy z plunu mam na asfalcie kolo koła przedniego strona od pasażera.

  • [quote="arturro67"]plamy z plunu mam na asfalcie kolo koła przedniego strona od pasażera.[/quote]

    prawdz wezę .. a w najgorszym wypadku pompa wody i sobie bokiem scieka

  • hm moze faktycznie to pompa wody , jak to sprawdzic ? weze spr. sa ok.

  • zobacz czy mokra z tyłu gdziekolwiek najlepiej wejdz pod autko i zobacz gdzie sie poci moze sam zbiorniczek ci sie poci pekniety moze

  • Przy takim ubytku też podejrzewałbym uszczelkę pod głowicą.
    Kolejna sprawa sprawdź czy nie masz wycieku koło czujnika na chłodnicy, ja tam miałem.

  • Witam, mam problem czytałem tematy podobne na forum ale zbyt połapać się nie moge, jakiś miesiąc temu zauważyłem ubytek płynu, więc dolałed do poziomu max. teraz płyn znajduje się jakieś 1,5 cm pod wskaźnikiem min. 😕 czy nie powinna sie zaświecić jakaś kontrolka chociażby? auto nagrzewa się normalnie wskazówka dochodzi do środka i jest ok, raz na miesiac w ciągu dnia robie 600 km i nie było problemów, myślałem że to uszczelka pod głowicą ale podobno tego objawem byłoby masełko pod korkiem od oleju, ale nic takiego nie ma 😕 <!-- s:/ --> wycieków nie widać. Poradźcie proszę

  • kolego masa tego była na forum... to ze nie ma masełka nie znaczy ze uszczelka nie poszła albo płyn chłodniczy miesza sie z olejem albo olej z płynem ... zobacz czy nie ma syfu w zbiorniczku z płynem postaw auto w suchym miejscu najlepiej podłuz karton zobaczysz czy gdzies nie kapie

  • Sprawa zdiagnozowana , płyn uciekał przez plastikowe trójniki od inst.gazowej.Po wymianie na metalowe wszystko ok .Dziekuje .

  • Mi mechanik krzyknął za wymianę uszczelki prawie 1000zł, w tym 450 robocizna, ~160 olej a reszta to chyba części...

    i nie mieszkam w Warszawie 😄 Sądzicie, że to za dużo?

  • Bardzo dużo robocizna w moich okolicach to koszt ok. 200 zł, uszczelki (pod głowicę oraz kolektorów) do 100 zł, płyn ok. 50 zł, olej z filtrem ok. 150 zł

  • Heh, no rzeczywiście przegięcie. Ale może sam sobie jestem winien ... na przyszłość kase będziemy liczyć skrupulatniej 🙂

  • [quote="maly_Sz"]Jeśli w 1.4 60KM zauważalne stają sie tak duże ubytki płyny G12 jak Opisujesz, to z reguły finał jest jeden.....Uszczelka pod główką, a jesli autko ma przebieg 80 tys i więcej a operacja ta nie była wcześniej przeprowadzana 🙂 <!-- s:) --> to na 99% jest to uszczelka.

    p.s Widziałem i takie które bez inst. gazowej dojeżdżały całych 20 paru tys Km 😞 [/quote]

    Witam,
    ja mam przejechane 182 000 km i DOPIERO PRZYSZEDŁ czas na wymianę uszczelki pod głowicą. Mam samochód na gazie. Dużo zrobiłem na orginalnej fabrycznej uszczelce? :zdziwko:
    Płynu mi ubywa ponad litr na 120 km. Troszkę poziom oleju się zwiększył ale brak masełka na korku. Tylko pod uszczelką pokrywy zaworów sączy się lekko olej. W poniedziałek okaże się czy to uszczelka i jaki stan głowicy:zalamany:

  • ja też mam podobny problem; mam ten samochód od 2 miesięcy, w czwartek po jakichś 3 minutach chodzenia silnika na parkingu zapaliła się lampka kontrolna temperatury, wyłączyłam silnik, odczekałam, włączyłam ponownie i już nie migała. przez 2 dni było ok, po czym w sobotę ruszyłam z parkingu (bez rozgrzewania silnika) i po około 2 minutach jazdy zaczęła piszczeć i świecić ta sama kontrolka 😕 <!-- s:/ --> i tak jak poprzednio - po wyłączniu silnika, chwilowej przerwie, włączyłam silnik i było już ok. płyn chłodzący jest po środku między minimum a maximum. dopiero teraz przeczytałam że może to być wina brudów, jeszcze tego nie sprawdzałam... u mnie jest różowy płyn. tzn że mogę dolać jakiegkolwiek różowego? bo chyba różne są nawet o tych samych kolorach?

  • G12

  • Możesz mieć zanieczyszczony czujnik w zbiorniczku.

  • u mnie po wymianie płynu usterka zniknęła 😉 jednak temperatury oscylowały jedynie w okolicach - 10C więc na dobrą sprawę trudno mi ocenić czy ta usterka zniknęła na dobre czy też nie 😄 :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • Witam

    Dziś pojawił mi się następujący problem.
    Rano po uruchomieniu auta włączyłem wentylator. Pojawił się dziwny dźwięk. Po rozgrzaniu auta problem zniknął. Zastanawiam się czy to przypadkiem nie łożyska na wentylatorze. Czy ktoś miał podobny problem?? Czy istnieje jakiś sposób ( np smarem w sprayu) aby nasmarować łożyska bez demontażu nawiewu??