Witaj na forum Fabia Club Polska

Fabia sedan - opinie

Temat utworzony · 62 Posty · 23938 Wyświetlenia
  • Witam interesuje mnie opinie i porady ... na co wrócić przy zakupie fabii sedan ... ? jakie maja wady ... czy silniki 1,9 sdi są wytrzymałe?(model z 2005 r.) przebieg trochę duży bo ponad 200 tys. km

  • nie kupuj sedana bo później będziesz miał problemy ze sprzedaniem auta, mimo ze diesel ale ma juz sporo km na liczniku.

    ja chciałem do niedawna kupić sedana, w benzynie wersje sport line, to mi sam sprzedawca odradził 😛 <!-- s:P --> głównie dlatego ze sam nie moze sprzedać (auto komisowe)

  • Auto raczej będzie służyć do celów prywatnych i jednak tak szybko się nie będziemy chcieli się pozbyć go ...

  • zalezy jaka tez cena jak ma przebieg prawdziwy to czemu nie, sdi to trwale silniki, malo palo, nie sa dynamiczne no i jak ma byc to auto dla rodziny

  • Auto ma być dla rodziny ... 3 osobowej ...

  • odradzam sedana kup lepiej combi i będziesz zadowolony trafi ci się żecz niegabarytowa pomimo dużego bagażnika i niezaladujesz a do combiaka bezproblemowo , miałem już sedana i coś wiem na ten temat , oczywiście sedana innej marki

  • [quote="paweldef"]Witam interesuje mnie opinie i porady ... na co wrócić przy zakupie fabii sedan ... ? jakie maja wady ... czy silniki 1,9 sdi są wytrzymałe?(model z 2005 r.) przebieg trochę duży bo ponad 200 tys. km[/quote]

    Mam sedana i jestem zadowolony. Cała rodzinka się mieści, a co do silnika to wszystko zależy jak był traktowany przez poprzedników. Jeżeli nie był katowany to jeszcze długo posłuży.

  • też mam sedana i w sumie jestem zadowolony, całkiem zgrabnie wygląda, a kufer jest całkiem spory... tylko brak tylnej wycieraczki bywa drażniący, no ale te nadwozie tak ma...

  • Hatchback, kombi czy sedan - wszystko kwestia gustu i indywidualnych preferencji. Ja nigdy sedanów nie szukałem, bo mi się nie podobały. Rozglądałem się raczej za kombi ze względu na większą praktczność użytkową bagażnika. Trafił mi się jednak fajny sedanik, z niedużym przebiegiem - więc kupiłem. Jest OK. Wygląda nawet nie tak źle jak mi się zawsze wydawało - po face liftingu sedan poprawił nieznacznie swój wizerunek 😉 <!-- s;) --> Bagażnik nie mniejszy niż w kombi tylko... że masz ograniczenie co do wysokości - siłą rzeczy.

    Myślę, że dla rodzinki 2+1 powinien być w zupełności OK. Ja założyłem gaz więc mam w bagażniku jeszcze koło i też nie narzekam na brak miejsca w bagazniku przy podróżach w konfiguracji 2+0 😉 Jeśli planujesz pojeżdzić autem jakiś czas i nie kupujesz go z myślą o tym, że za rok, dwa czy trzy będziesz sprzedawać - sedan jest spoko 🆗 Poza tym myślę, że jeśli auto będzie jako tako utrzymany to kupiec się zawsze znajdzie 😉 Trzeba tylko umieć sprzedać (co absolutnie nie znaczy - zrobić kupującego w "balona").

  • mimo ze mam htb to wolalbym combi niz sedana .. dla mnie obydwa wygladaja niezaciekawie ale wiecej miejsca do zaladunku 🙂 narazie mi sie nie podobaja jak fabka podrozuja tylko 2 osoby 😉 <!-- s;) -->

  • Jednym słowem - wszystko rozbija się o własny gust i poczucie estetyki 😉 Każdy punkt widzenia ma swoje słuszne argumenty 😉 <!-- s;) -->

  • Po zakupie mojej Fabii sedan dziwiło mnie to, że w bagażniku są po bokach dosyć spore, niewykorzystane przestrzenie, które w wersji kombi zostały przeznaczone za zamykane schowki. Warto skorzystać z tych luk i zabudować je siatkami rzepowymi. Widoczne na zdjęciu płotki zostały zakupione na stronie autosiatki.pl, model kieszeń 27x46 LUX, cena 20 zł za sztukę. Na razie trzymają się dobrze i od razu lepiej zrobiło się w temacie latających dotąd po bagażniku drobiazgów 🙂 W planie jeszcze jedna kieszeń rzepowa na oparcie tylnej kanapy, na jakieś altasy, mapy i tego typu rzeczy :luka: <!-- s:luka: -->

    Druga fajna rzecz, w którą doposażyłem swego sedana to składane haczyki bagażnika przykręcane pod półką 🙂 Idealne rozwiązanie zapobiegające wysypywaniu się zakupów z siatek czy lataniu przewożonych przedmiotów typu plecak, torba z laptopem itd. Haczyki widoczne na zdjęciach dostępne są niestety wyłącznie w ASO (DMA 610 007), ich koszt to 26 zł/szt. Jest co niby produkt dedykowany dla Octavii II, ale u mnie w bagażniku były gotowe otwory w rozstawie idealnie pasującym do tych właśnie haczyków. Fajna sprawa - polecam 🙂

    p.s. jeśli ktoś ma inne patenty - niech podrzuci 😉

  • gratuluję pomysłowości 🆗 <!-- s🆗 -->
    ja u siebie (combi) mam jedną wnękę z osłoną, ale widziałem też osłony po dwóch stronach.
    pomysł z siatkami - elegancki.
    a ten uchwyt - możesz zrobić zdjęcie rozstawu otworów z "miarką", jaka jest odległość między otworami? u mnie jest roleta, ale ten gadzet mi się podoba 🙂

  • Gdy kupowałem te haczyki nie miałem ze sobą żadnej miarki - punktem odniesienia okazał się dowód rejestracyjny 😉 Rozstaw otworów haczyka jest równy długości dowodu rej 😉 <!-- s;) --> ale jak chcesz to zmierzę suwmiarką dokładnie i podam. Może w nadwoziu kombi też są gdzieś miejsca, gdzie można te haczyki zamontować - szczególnie w modelach Fabii 1 po FL. Widzę, że w F2 w wersji HB też ktoś używa tych haczyków, choć przypuszczam, że w tym wypadku musiał dziurawić oparcia.
    [img]http://img227.imageshack.us/img227/2962/img4109u.jpg[/img]
    [img]http://img37.imageshack.us/img37/9458/img4111f.jpg[/img]

  • fakt te haczyki na zakupy to bajka 🙂 tylko w htb nie ma otworow zeby je zamontowac 😞 <!-- s:( -->

  • No właśnie, w hb i kombi nie bardzo jest miejsce na zamontowanie tych haczyków... chyba, że takim patentem, jak na zdjęciach podlinkowanych powyżej. Innych pomysłów na ich lokalizację nie mam.

  • Cześć,

    przywitałem się już w odpowiednim temacie, więc tu przechodzę do konkretów:

    Mam możliwość stania się posiadaczem następującego autka:

    • Skoda Fabia sedan,

    • 10/2004r przed liftem

    • 1,4 16V 75KM,

    • 75tys km przebiegu,

    • grafitowy,

    • autko krajowe, całkowicie bezwypadkowe, serwisowane w ASO, od pierwszego właściciela,

    • wersja JOY: 4 poduszki, abs, klima, elektryka, czujnika parkowania, wykończenie w skórze, dwa komplety opon,

    • auto po wymianie tarcz, klocków, kompletnego rozrządu itd, itp, na dzień dzisiejszy nic absolutnie do roboty.

    • mogę takie autko otrzymać w rozliczeniu, a właściwie za wykonanie usługi jako zapłatę.

    Właścicieli znam, wiem, że to pewne autko, tylko kwestia ceny...

    Samochodu nie będę chciał dla siebie (mam, inne - astra coupe), chciałbym je sprzedać bez straty. Właścicielka obecna wyjeżdża za granicę na dniach, dlatego "sprzeda" mi ten samochód, a nie da kasy.

    finanse to 15tys zł - tyle ma mi oddać dając autko.
    Czy nie stracę na tym samochodzie?
    Czyli kupno, opłata skarbowa 300zł, ubezpieczenie, rejestracja... daje to 1000zł - więc za te 16tys chciałbym te autko sprzedać potem.
    W komisie złodzieje dają od ręki za ten samochód 13,5tys zł.

    Więc pytam, jak myślicie, czy jest realna szansa na sprzedaż takiego samochodu za te pieniążki, Was, się pytam, bo pewnie jesteście w tym temacie.
    Z góry dziękuję za opinię,

    pozdrawiam

    Waldek

  • [quote="ipacz"]W komisie złodzieje dają od ręki za ten samochód 13,5tys zł.[/quote]
    Komisy zawsze szukają frajerów - zarówno wśród sprzedających, jak i kupujących. Takie siedlisko oszustów jakie jest w komisach samochodowych, słowo daję, rzadko gdzie można spotkać!

    [quote="ipacz"]Więc pytam, jak myślicie, czy jest realna szansa na sprzedaż takiego samochodu za te pieniążki...[/quote]
    Po tym co napisałeś powyżej o roczniku, wersji i wyposażeniu - rynkowa cena tego samochodu szacowana jest obecnie na 16700 zł. Jeśli masz udokumentowaną historię pojazdu oraz napraw które wyżej wymieniłeś, to z racji tego że dorzucasz jeszcze komplet opon (jeśli oczywiście są w stanie wartym zainteresowania), myślę że możesz spróbować wyjść z ciut wyższego pułapu, by było z czego "schodzić" 😉 <!-- s;) -->

  • [b]jacekpk[/b], dzięki bardzo za odpowiedź,

    Na wszystkie wymiany jest dokumentacja, a i oponki są z 2009roku w nienagannym stanie.
    Właśnie tak myślałem o cenie 16500zł wyjściowo, by jak ktoś się mega uprze sprzedać go za minimum te 15800zł.
    Tylko właśnie nie wiem, jakie jest zainteresowanie tym modelem konkretnie...
    Boje się, że mogę zostać z tym autkiem, czy mylę się?
    Pewnie jesteście w temacie, kto z forum sprzedał jak szybko i za jaką kasę, lub jak kupował ostatnio?

  • Ja mam u siebie w fabii 2002, sedan >Comfort< takie haczyki, byly od nowości, I wl. dobral sobie takie wyposażenie 😉 <!-- s;) --> co do tych siatek na boczkach mocowanych na rzepy, to czy aby od ciezaru np butelki w plynem nie odpinaja sie??