Witaj na forum Fabia Club Polska

Dopuszczlny ubytek plynu w zbiorniczku...

Temat utworzony · 10 Posty · 2011 Wyświetlenia
  • Witam.Mam taka sprawe jaki jest dopuszczalny ubytek plynu w zbiorniczku wyruwnawczym.Wyglada to tak,Wczoraj musiałem dolac ok 1/2 szklanki płynu poniewaz poziom spadl do min. a wczesniej podczs wymiany mniałem w polowie pomiedzy max. min. do wczoraj zrobilem 5000 km na tym plynie nie mam zadnych objawów peknietej uszczelki mam tylko maselko pod korkiem oleju ale jest zima i auto odpalane jest co 2-3 dzien i jedzie max 10-15 km wiec mało,uszczelka byla wymieniana w aso w 2006r przy 60000 ja mam teraz 90000.Jak myslicie jest sie czym martwic czy nie,dzieki z góry.

  • [quote="dawzo007"]mam tylko maselko pod korkiem oleju [/quote]
    To chyba bardzo źle. U mnie nie ubywa prawie nic. Przez 5 lat dolałem może ze 100 gram. Dopiero w tym roku przed zima wylałem litr i dolałem litr koncentratu żeby wzmocnic stary płyn.

  • hmm, mialem podobna sytuacje. Codziennie dolewalem plynu do poziomu optimum i codziennie ubywalo go do min.W koncu sie wkurzylem i przestalem dolewac, utrzymuje sie caly czas na min.Moze tak porostu musi byc?

  • A właśnie ktoś wie jak wyczyścić ten zbiorniczek od środka?

    bo kur :cenzura: de... mam jakiś taki syf że nie widac gdzie jest płyn a wkurza mnie odkręcanie zakrętki i rozkminianie poziomu patrząc od góry w tą małą dziurkę wewnątrz i porównywanie tego ze skalą obok :kwasny: <!-- s:kwasny: --> bo nic nie widac z powodu czarnego osadu...

    any suggestions? :zakrecony:

  • [quote]mam tylko maselko pod korkiem oleju
    [/quote]
    [quote]To chyba bardzo źle.[/quote]

    a wg mnie to jest normalna rzecz silnik zwyczajnie jest niedogrzany na takich przebiegach

    [quote]Jak myslicie jest sie czym martwic czy nie,dzieki z góry.[/quote]
    ja bym sie tym nie przejmowal

  • [b]Agra21[/b], ja zbiorniczek w swojej fabce płukałem benzyną ekstrakcyjną, efekt gwarantowany.

  • Ja też mam masełko pod korkiem oleju i korkiem od zbiorniczka (kolor taki musztardowy) tak mam każdej zimy.W zbiorniczku też mam osad,ale nic mi płynu nie ubywa.Dawzo007 myśle że to normalne przy takich mrozach jakie teraz są i pokonywaniu krótkich odcinków.A po wymianie płynu przez te 5tys zajrzałeś pod maskę i zwruciłeś uwagę na zbiorniczek

  • Thx Popielaty :] <!-- s:] -->

  • Jak się czyści zbiorniczek wyrównawczy to później przydało by się wrzątkiem wody przepłukać przed montażem. Jeżeli zbiorniczek jest brudny np. po oleju to przydało by się wyczyścić cały układ jakąś płukanką koszt ok. 15 zł a wypłukuje wszelki syf. Tak jak pisał [b]rj193[/b], nie ma co dolewać bo płyn zwiększa swoją objętość i wyrzuca go przez taki zaworek w zbiorniczku.

  • Witam patrzalem srednio co tankowanie czyli ok 500 km i nic wczesnie nie zauwarzylem dzieki za odpowiedzi