Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Akumulator

Temat utworzony · 610 Posty · 115645 Wyświetlenia
  • W 100% pewny akumulator Moll-polecam, sprawdzony. Taty dobry kolega jest elektrykiem samochodowym i uzywa w swoich autach, a i w warsztacie do rozruchu uzywa wlasnie tej marki. Idac dalej gdzies czytalem, ze w audi lub vw do nowych aut wlasnie te marke instaluja.
    Tylko unikaj tych ktore sa cale czarne, dla przykladu zerknij na ponizszy link tu zobaczysz wlasciwy.
    http://allegro.pl/item905342128_akumulator_moll_12v_50ah_510a_poznan.html<!-- m -->

  • Parę dni temu w Fabii wylądował akumulator Centra Futura 53Ah.

    Polecam!

  • dzieki juz dałem sobie rade z tym banałem.

  • Dzięki wszystkim za rady. W końcu się poddałem i zawiozłem auto do mechanika. Podobno uszkodzony alternator - 150 pln. Co konkretnie niestety nie wiem. I teraz wszystko gra.

  • mam akumulator CENTRA STANDART 12V, 44Ah, 360A; kupiłam prostownik HB-1204S-GS DC6V-12V 4AMP.
    pytanie brzmi: ile czasu muszę ładować ten akumulator?

  • Jeżeli będzie rozładowany, to teoria mówi że prądem o wartości 1/10 pojemności akumulatora, czyli 11 godzin prądem o natężeniu 4 ampery i napięciu 12 V. Nie piszesz dlaczego musisz lub chcesz ładować aku ?! jeżeli auto zapala i jeździsz ,to daruj sobie ładowanie - alternator to zrobi lepiej w czasie jazdy.
    omron

  • muszę naładować bo padł na amen, już nawet kontrolka alarmu się nie świeciła...

  • [quote="omron"]Jeżeli będzie rozładowany, to teoria mówi że prądem o wartości 1/10 pojemności akumulatora, czyli 11 godzin prądem o natężeniu 4 ampery i napięciu 12 V. Nie piszesz dlaczego musisz lub chcesz ładować aku ?! jeżeli auto zapala i jeździsz ,to daruj sobie ładowanie - alternator to zrobi lepiej w czasie jazdy.
    omron[/quote]
    przez 11 h nie naładował się cały, ładuję dalej

  • I może też tak być że go nie naładujesz-jeśli aku ma już osad na dnie,to będzie czerpał prąd z prostownika i nic mu to nie da. Wtedy czas pomyśleć o nowym...
    Prostownik masz oczywiście na 12 V !? A jak sprawdzasz stan naładowania ?

    omron

  • na prostowniku są lampki: min, 0, 25%, 50%, 75%, 100% i max;
    przy całkowitym rozładowaniu świeciły się wszystkie, po 11 godzinach ładowania świeciły się już tylko: 100% i max

  • Zielona , coś mi tu nie gra . Czy te lampki informują o stanie naładowania, czy o stanie rozładowania.
    Jeżeli ładowałaś aku przez 11 godzin i nic 😞 , to wtedy są 2 wyjścia. Pierwsze to aku jest zajechany czyli nadaje się na śmietnik 😕 , a drugie że prostownik jest uszkodzony 😕 <!-- s:/ --> .
    Pozdrawiam. 🙂

  • no jeśli na początku świeciły się wszystkie lampki, a po 11h ładowania już tylko dwie (max i 100%) to chyba jakby był w peni naładowany nie powinna świecić już żadna... prostownik jest nowy, pierwszy raz używany, za to akumulator ma już 8 lat; dziś jeszcze się ładował 5 godzin i nadal te 2 lampki się świciły, wmontowałam aku z powrotem w samochód i silnik zapalił 🙂 <!-- s:) --> ale zdaję sobie sprawę, że niedługo pewnie będę musiała kupić nowy aku

  • Piszesz że aku ma już 8 lat - daruj sobie złudzenia - idź na całość i kup nowy,szkoda nerwów,
    zapali, nie zapali, naładuje się, nie naładuje !
    omron

  • tyle że wcześniej, nawet w te największe mrozy nie miałam żadnych problemów z odpaleniem. raz się zdarzyło, nie miałam kedey się tym zająć, samochód stał 3 tygodnie, ale teraz podładowałam akumulator i jest ok, to co? mam go zastąpić nowym skoro działa

  • Według instrukcji akumulator powinno się wymieniać co 5, 6 lat. Na przyszłą zimę na Twoim miejscu nie ryzykowałbym niespodzianki i kupił nowy przed zimą.
    Z tego aku już cudów nie będzie.

  • Ja mialem juz 3 aku w ciagu 7 lat ... 2 poszly mi w pierwsze 4 lata. Zainwestowalem i kupilem bezobslugowy (wkurzalo mnie ciagle dolewac wody i ladowac). Od ok 3 lat mam wlasnie ten bezobslugowy i nie ladowalem go ani razu. Tylko teraz stosuje zasde jezeli samochod stoi pod domem albo w garazu (bez roznicy czy zima czy lato) zamykam wylacznie guzikiem od centralnego (bez opcji autoalarm). W ten spoosb starcilem pierwszy aku, fabka stala 2 tyg na alarmie w garazu w czasie letnim i aku padl na dobre i nie udalo sie go uratowac.

  • Witam
    Mam problem a mianowcie zgubiłem ta blaszke co movuje akumulator w mojej fabi i teraz jeżdze bez tego uchwytu mocującego akku. Co poradzicie? Gdzie takie coś kupić? Szrot? pewnie pasująone z innych aut z gupy VW? A mozę samemu cos takiego zrobić wywiercicć dzieurke w blaszce??:) Pozdr

  • Ciężko będzie coś takiego chyba dostać, choć nie wiem ...

    Weź jakiegoś plaskownika, ładnie dotnij brzeszczotem, oszlifuj, a potem młot w rękę i wygnij jak należy.

  • Witam,
    mam problem z moją fabią, otóż podczas jazdy zapala mi się na kilka sekund jednocześnie- kontrolka akumulatora, kierunkowskazów i jeszcze jedna kontrolka kierunkowskazów z 1 pośrodku, do tego pojawia się sygnał dżwiękowy, po czym to wszystko znika i tak co chwilę. Trochę to irytujące, a nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na ten temat 😕 Może miał ktoś już taki problem, proszę o radę :zalamany: <!-- s:zalamany: -->

  • Ja wychodzę z założenia, iż dopóki kręci to się nie wymienia, a jedynie doładowywuje jak jest potrzeba. Co do wytrzymałości baterii u mnie i taty kształtuje się to w latach: najkrócej wytrzymał 3 lata, najdłużej lat 11.