Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1 i F2] Alarm/centralny zamek - temat zbiorczy

Temat utworzony · 509 Posty · 85582 Wyświetlenia
  • [b]elpolacco[/b], też się przymierzam do centralnego zamka, mam ze Stiga szyby elektryczne i są OK 🆗 <!-- s🆗 -->
    daj znać jak zamontujesz central.

  • Zamówiłem już te za 199zł ze Stiga. Zobaczymy co z tego będzie 😉 Strasznie mnie wkurza to otwieranie i zamykanie drzwi po każdym pasażeru. Przez zimę pewnie byłby znowu problemy z zamarzającymi zamkami, a tak to tylko jeden przycisk i już otwarte :hyhy: <!-- s:hyhy: -->

  • ja montowałem.kupiłem na allegro dedykowany do fabi.cały problem polega na tym żeby blachy mocujące były odpowiednio wyprofilowane do fabi.potem to już trzeba porozbierać trochę autko ,poprzeciągać kable i podłączyć zasilanie.

  • jak coś sam będziesz grzebał z elektryką a samochód jest na gwarancji to stracisz ją.najpierw musisz wiedzieć czy masz oryginalny zamontowany fabrycznie czy "oryginalny"zamontowany przez dilera.fabrycznym steruje moduł komfortu a dokładanym osobny sterownik,który można również podłączyć do alarmu.

  • Dopiszę się do tematu.

    Po 1. wszystkich użytkowników bradzo serdecznie (wiadomo) pozdrawiam.

    A mój problemik to gdzie dokładnie podłączyć się pod prawą i lewą stronę migaczy??
    I jak (najlepiej) podciągnąć zasilanie pod centralkę od CZa??

    Pozdrawiam i dzięki 😉 <!-- s;) -->

  • jest taki temat "montaż centralnego zamka" na http://www.fabiaclub.pl<!-- w --> wszystko jest dokładnie opisane.

  • Witam, mam wkurzajacy problem otóż jak otworze auto z pilota i nie wsadze kluczyka do stacyjki to zaraz samo sie zamyka 😕 a co gorsza czasem gdy zamkne auto alarm sam sie włącza 😕 <!-- s:/ --> z samo zamykającymi sie drzwiami nie ma problemu gdy przejade parę km.

  • Jak otwierasz z pilota i otworzysz drzwi -to czy zapala sie lampka w podsufitce i ew.w drzwiach?
    Jeśli nie- to szukaj tematów o "krańcówkach" drzwi.Tak się dzieje jeśli alarm "nie czuje" że drzwi zostały otwarte po wyłączeniu alarmu.
    omron

    1. RESET ALARMU mozesz aku odlaczyć
      2.podepnij vaga . orginalny alarn??
      3.sprawdz wiazke w dzwiach
      4 to co kolega wyżej
  • witam wszystkich mam pytanie czy we wszystkich autoalarmach jest montowany przycisk serwisowy ,ponieważ jestem 2gim właścicielem auta niemogę namieżyć tego przycisku może ktoś a was ma jakiś pomyśl ?

  • W tych z którymi sie do tej pory spotkałem to miały. Z tym że czasem to jest zwykły kabelek a nie przycisk. Ja mam kabelek ( ukryty w znanym mi tylko miejscu) bo mam alarm niefabryczny. Czasem jest to jeden z bezpieczników w tablicy bezpieczników i trzeba wiedziec gdzie go wpiac bądz który wypiąć. Ja bym szukał właśnie przy bezpiecznikach, pod kolumną kierownicy lub gdzies przy centralce alarmu ( choć powinien być wzglednie młatwo dostepny)

  • dzięki zrobi się trochę cieplej to poszukam, dostane się do centralki i po kablach może dojdę do celu .Dzięki

  • Witam!

    Ostatnio w mojej Fabijce (kombi komfort) pojawiła się usterka centralnego zamka.
    W lewych drzwiach podczas zamykania ryglują się wszystkie drzwi ale nie uaktywnia sie funkcja "safe", czyli da się otworzyć drzwi od wewnątrz, nie zapala się dioda na drzwiach, nie działa funkcja domykania szyb kluczykiem.
    Zamykając kluczykiem prawe drzwi wszystkie te funkcje działają.
    Może ktoś miał podobną usterkę albo ma jakiś pomysł co mogło nawalić?

    Serdecznie pozdrawiam!

  • krancówka,lub czego sie obawiam modól komfortu pozdrawiam grzegorz z łodzi

  • Krańcówka, czyli mokrostyk w zamku? Na innych postach przeczytałem że mikrostyk odpowiedzialny jest za kontrole otwarcia drzwi itp.

  • Witam,

    Dzisiaj podpialem moja Fabie pod kopmuter (kabel KKL + Polski VAG) i kiedy nacisnalem Testy wyjsc wlaczyly sie awaryjne, kontrolka wspomagania i centralny. Drzwi byly otwarte wiec auto sie nie zamknelo ale slychac bylo ze chcial.
    Blad wspomagania udalo mi sie wykasowac. Awaryjne wylaczylem przyciskiem ale pozostal problem z centralnym.

    Kiedy zalaczam alarm (oryginalny z salonu) nie chca mi sie ryglowac drzwi. Przycisk w drzwiach jest ok i dziala wiec to chyba nie bezpiecznik. Przy wylaczaniu alarmu drzwi sie otwieraja, tylko przy zalaczaniu musze teraz zamykac auto z kluczyka 😞 <!-- s:( -->

  • Mam dość kłopotliwy problem z Fabią... Centralny zamek po prostu wariuje (już od dłuższego czasu). O ile w ogóle zareaguje na moje prośby (bateria w pilocie świeżo zmieniona), to wyprawia dziwne rzeczy.

    • Podczas otwierania albo włączy się normalnie (tj. bez żadnych przygód :zdziwko: <!-- s:zdziwko: --> ), albo dodatkowo otworzą się mniej więcej do połowy szyby. W zimie dosyć uciążliwe.
    • Po przekręceniu kluczyka (już w stacyjce) zamki ryglują się. Po wyłączeniu zapłonu albo się otwierają, albo nie - zależnie od humoru. Wtedy można je odryglować tylko pociągając od środka za klamkę.

    Czy jest sposób żeby to jakoś unormować? Śni mi się po nocach, że mogę bez stresu otworzyć i zamknąć auto z pilota. :zakrecony: Błagam, koledzy, pomóżcie!

  • wsadz kluczyk do zamka wyłacz alarm pilotem i kluczyk przekręc w lewo (na otwieranie drzwi) trzymając dopuki nie opuszczą sie szyby (jesli masz elektryczne) potem zamknij pilotem drzwi i kluczyk w prawo (na zamykanie drzwi ) i przytrzymaj az szyby sie zamkna . u mnie to działa to jest niby ustawianie elektrycznych szyb ale mi działa na orginalny centralny

  • Witam mam ten sam problem u mnie wygląda to następująco:
    -po otwarciu centralnego potrafi się od razu zamknąć

    • po odpaleniu auta centralny zamyka się i otwiera :zly: <!-- s:zly: --> potrafi tak przez piętnaście minut wariować.
      o ile wiem może to być spowodowane (kostkami elektrycznymi) w drzwiach kierowcy z tego co zauważyłem machając tymi drzwiami lampka czerwona gaśnie i zapala się.Nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym zamykaniem się centralnego
  • Wcale bym się nie zdziwił jak byście mieli uszkodzoną którąś krańcówkę w drzwiach. W jednym zamku jest chyba 5 lub 6 krańcówek i pewnie któraś z nich daje błędne odczyty. Ja zaś miałem podobnie to jest po otwarciu drzwi pilotem samochód się otwierał i zamykał cały czas, ale ja mam centralny oryginalnie na kluczyk i mam dokładny alarm i teraz samochód zamykam pilotem z alarmu i w moim przypadku został uszkodzony układ scalony w sterowniku alarmu