Witaj na forum Fabia Club Polska

Podgrzewane fotele

Temat utworzony · 6 Posty · 4012 Wyświetlenia
  • Witam Forumowiczów.
    Przymierzam się do wykonania instalacji podgrzewania foteli w fabii sedan 2005. Kupiłem maty, obecnie poszukuję przełączników - regulatorów temperatury montowanych w deskę rozdzielczą. Czy będę potrzebował jeszcze jakich części - sterowników czy to już komplet?
    Może ktoś już to przerabiał i napisze co i jak?

  • Nie kojarzę by ktokolwiek próbował zakładać podgrzewanie do foteli.

  • Tak. Przeglądałem forum i nic nie znalazłem.
    Jeżeli w końcu to zrobię to podzielę się doświadczeniem.

  • Ok powodzenia w modach 🆗 <!-- s🆗 --> .

  • Witam.

    W schematach elektrycznych (po czesku), do których link jest podany na forum, na stronach oznaczonych jako c.52/2 i c.52/3 masz wszystko rozpisane i rozrysowane (język czeski nie stanowi tu żadnego problemu gdyż oznaczenia są standardowe, gdyby coś to pytaj to ci powiem). To co potrzebujesz to maty (siedzenie plus plecy i to już masz jak piszesz), potencjometryczne regulatory (te, których właśnie szukasz, jak piszesz) oraz moduły kontrolujące ("rodzaj sterownika, wyglądającego jak przekaźnik, w którym tranzystor steruje pracą przekaźnika", w oryginale montowany pod siedzeniem o ile się nie mylę, w fabii jeszcze się tym nie zajmowałem), no i oczywiście wiązkę kabli z wtykami. Jeżeli kupisz elementy dedykowane do fabii to z tymi dostępnymi schematami będzie to bajecznie proste. Jeżeli kupisz od vw czy audi czy jeszcze innego koncernu to zajmie to troszkę więcej czasu bo trzeba będzie sprawdzić oznaczenia elementów (wejścia i wyjścia) i kolorystykę kabli. Jeszcze prościej będzie jak masz program ETKA, ja w tej chwili nie mam dostępu. Części najlepiej wymontować z rozbitej fabkii ze szrotu.

  • Dzięki Kolego.
    Schematu niestety na Forum nie znalazłem. Może podeślesz link.
    Póki co organizuję ETKĘ.

    pozdr.