Witaj na forum Fabia Club Polska

Zdechła 1.4 mpi 60 km :-( obroty. Przepustnica?

Temat utworzony · 9 Posty · 1955 Wyświetlenia
  • od 2 tygodniu jeżdże Fabią 14. mpi - odziedziczona po ojcu - 2001 rocznik, przebieg 25 tys km ( własnie-tylko tyle ). po tygodniu obroty zaczełyświrować,raz zgasła. pojechałem do mechanika,wyczyścili przepustnice było OK.Wczpraj wydawało mi sie że Fabianka ciut kiepsko reaguje na dodanie gazu. Dzis rano,po odpaleniu-zaczeła gasnąc, przez chwile utrzymałem ja na chodzie na lekkim gazie - i w końcu zgasła. od tej pory wcale nie chce odpalić. Znowu przepustnicA? pOZDRAWIAM WSZYSTKIM SERDECZNIE - rAFAŁ

    PS tak pozatym to strasznie fajne autko. 🙂

  • To czeka Cię trochę pracy i wydatków-bo olej trzeba by zmienić ( raz do roku- lub 15 kkm), mogły zaśniedzieć któreś styki od czujników, w listwie zapłonowej styki do świec , jak się ma pasek wielorowkowy- to już 8 lat, płyn chłodniczy ? hamulcowy ? akumulator ? Niestety ale z obliczeń wynika, że średnio dziennie autko przejeżdżało 8 km, to naprawdę niewiele - a latka lecą - i niektóre elementy się po prostu starzeją a nie zużywają ....Lecz pomimo tego warto o taki pojazd zadbać. Podjedź do dobrego warsztatu.

    omron

  • dzieki za odpowiedz-płyny,olej wymienione 6 miesiecy temu.jawiem ze to lata robia swoje-ale zeby tak nagle padła?:-( pop rostu - rozrusznik kreci i nic- a ostanie dwa tygonie jeździła zdecydowanie intensywniej - ok 800 km

  • A nie coś z paliwem ?! bo od zaniku WN na cewkach to od razu by padła.Nie masz żadnej zapalonej kontrolki ? Może czujnik temp.płynu?.Tak czy siak - VAG prawdę Ci powie.
    No chyba że się przemęczyła , tyle lat po 8 km aż tu nagle 800 km ! to mógł być szok dla niej..

    omron

  • kontrolki ok

  • aha,vag ponoc pokazywał bładsondt lamda-w warsztacie po oczyszczeniu przepustnicy kazali poczekac co bedzie dalej

  • skodzina juz zrobiona-moduł wysokiego napięcia

  • Wiesz co, ja mam podobny problem, z tym ze mi odpala. Obroty nieraz spadaja i tez gasnie. Przepustnice czyscilem i nie pomoglo. Moglbys powiedziec ile Cie to kosztowalo? Bo tez mysle o wizycie u mechanika. Pozdrawiam.

  • [b]rafal[/b] proponuję wymień jeszcze filtr paliwa, mimo, iż fabianka już uruchomiona.