Witaj na forum Fabia Club Polska

Głośniki tył

Temat utworzony · 237 Posty · 123551 Wyświetlenia
  • Sciagasz najpierw srebrne oslonki z uchwytu w drzwiach (sa na zatrzaskach) wykresasz sruby. wczesniej wyciagnij klamki od opuszczania szyb. Nastepenie lekko podwazajac od dolu odpinaj zatrzaski na jakich wisi boczek. Nie jest to trudne ale trzeba wywazyc sile zeby nie pourywac. Ot i cala filozofia. Najgorzej jest potem zalozyc. Polecam zakladac boczek od konca drzwi przesuwajac sie w strone slupka. 😉 <!-- s;) -->

  • Panowie czy takie oto tweetery bez dłubania mogę zainstalować w tylnych drzwiach?
    http://www.allegro.pl/item787932635_tweeter_vw_golf_passat_bora_polo_seat_skoda_car.html<!-- m -->

    I jeszcze takie pytanie typowego laika. Mam pociągnięte nieseryjne kable w te miejsca. Tylko nie mam zaznaczone który to plus, a który minus 😄 Jak to sprawdzić, żeby wszystko dobrze podłączyć?

  • jak sprawdzic ... tylko wyciągając radio i juz wiesz wszystko to najpewniejsze na przewodzie zawsze jakies oznaczenie jest a kostka z tylu za radiem opisana napewno... srednica jakby podobna choc dokladnie to mozesz zmierzyc wyciagajac maskownice kolo klamki

    pozdr manii

  • Mam pytanie,

    Z poprzedniego auta mam głośniki JBL GTO937 6x9 i zasatanawiam się czy się zmieszczą na tył...
    Czy może już coś takiego robiliście? szkoda mi tych głośników bo są jak fabrycznie nowe, a nie wiem czy wejdą.
    Chodzi mi generalnie czy pod tapicerką będzie dosyć miejsca.
    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam

    F1 Kombi Comfort 1.9TDI 101KM

  • Miejsca bedzie dosc tyle ze trzeba te plastikowe dystanse z nich wywalić 🙂 <!-- s:) -->

  • ok dziękuję. Nie chciałem rozbierać tapicerki do czasu kiedy się dowiem czy w ogóle warto. Dziękuję jeszcze raz!

    Pozdrawiam

  • no troszke roboty przy tym bylo... przeciagnac kabelki do tylu i podlaczyc do radyjka to nie problem ale ile zabawy z polka bylo.

    najpierw demontaz polki- niezbyt skomplikowany i odrysowanie wzoru na spodniejczesci do wyciecia pod glosnik. wyrzynarka i do przodu.

    zabawa zaczela sie jak zabralem sie do ciecia tej blaszanej polki co jest pod ta materialowa:D przylozyc glosnik cos ostrego zeby odrysowac sobie na blasze linie po ktorych bedziemy ciac i diaks w reke. troszke sie nameczylem ale udalo sie (smrod w aucie byl przez 2 tyg po tym cieciu :mur: <!-- s:mur: --> )

    nastepnie zakladamy poleczke przykladamy glosniczek czy pasuje i nigdzie o nic nie zachacza i przykrecamy go. podlaczamy kabelki i cieszymy sie pieknym dzwiekiem....

    jak wroce na chate to wrzuce fotki jak wyszlo:D ale gra znacznie lepiej niz na samym przodzie (nawet na tym radyjku blaupunkta:P:P).. w drodze jeszcze wzmacniacz i skrzynia ale to zabawa na cieplejsze dni:D

    i przy okazji.. z przodu jakie glosniczki wpasowac (tej samej sr co org czy moze ciut wieksze...) i czy nie trzeba bedzie przerabiac tej maskownicy w drzwiach????

    pozdrawiam:D

  • he he he no i oczywiscie ja jak to ja zaladowalem sie w trabe:P:P ojciec wypucowal sie ze ma jakies zajedwabiste glosniczki jbl zrobione na 50 rocznice istnienia firmy:D bede w likend zamienial.. oby pasowaly bo nie chce znowu przez 2 tyg wietrzyc samochodu:D i jak juz zamienie to bede mial na handel te co mam.. malo grane .. ale to jeszcze sie odezwe:D :zdrowko: <!-- s:zdrowko: -->

  • Witam
    Potrzebuję porady. 😉 <!-- s;) -->
    W Fabii mam radio Sony CDX-GT410U, tak wygląda ten model:
    [img]http://www.caraudiocentre.co.uk/productimages/zoom/sony_cdxgt410u.jpg[/img]

    Wiązka radiowa w aucie jest oryginalna, auto wyjeżdżając z salonu miało 4 głośniki, dwa wysokotonowe w słupkach przednich oraz dwa niskotonowe w boczkach drzwi przednich. 🙂

    Chciałbym teraz zamontować w tylnych boczkach, w wyznaczonych do tego miejscach jeszcze dwa niskotonowe i dwa wysokotonowe głośniki :chytry: Wyciągając tą gumę która wchodzi do tylnych drzwi, zauważyłem że kable są poprowadzone (z tyłu mam ręcznie otwierane szyby) a więc na pewno jest to instalacja radiowa ?

    Jakie głośniki polecacie do tego radia, tak żeby to wszystko pociągło - razem 8 głośników i tak żeby zmieściły się do miejsc przygotowanych przez fabrykę 😄

    Nie ukrywam, że dobra cena też jest ważnym aspektem całej sprawy :niepewny:

    Pozdrawiam

  • lepiej zalozyc glosniki dwudrozne z tylu i nie bawic sie w syki, mniej zabawy a efekt prawie taki sam. W przednich drzwiach jest roznica w montazu poniewaz glosnik znajduje sie na wysokosci kolana a z tylu masz tuz za glowa

  • ale chyba temat dotyczy F2 jak widać, a tam w tylnych drzwiach są miejsca na głośniki tak samo jak w przednich, czyli niskotonowy 16cm na dole i wysokotonowy malutki na górze drzwi

  • moj blad sorry 😛 <!-- s:P -->

  • [quote="Revor"]zauważyłem że kable są poprowadzone[/quote]
    weź miernik i sprawdź od kostki w radiu aż do kostki kończącej w drzwiach czy to te same kable 😉 <!-- s;) --> nawet gdy kolory się zgadzają.

  • przewody mogą wchodzić do tylnych drzwi i nie muszą to byc od głośników tylko od centralnego zamka

  • witam
    wymieniłem głośniki w fabii kombi, te z tyłu, w bagazniku przy rolecie, były tam umieszczone głośniki oryginalne, znalazłem w electro world pasujące w to miejsce bez zadnych zmian ani przeróbek głośniki Alpine sxe-4625s za cenę 110zł, pasują idealnie. siedząc z tyłu muzykę słuchać dobrze, siedząc za kierownicą, szału nie ma co prawda nie spodziewałem się jakiegoś super głośnego dzwięku bo głośniki są niewielkiego rozmiaru ale moje podsumowanie jest takie: wymieniać tych głośników z oryginalnych na wydawałoby się lepsze nie ma najmniejszego sensu, różnica jest niewielka, zamontowanie, gdy nie miało się ich wcale jest dobre bo co prawda siedząc z przodu nie odczuwamy wielkiego wzrosu basów ale gdy dzwięk rozkłada się między przodem a tyłem słycha się muzyki lepiej. Takie moje spostrzezenie może komuś będzie pomocne
    pozdrawiam

  • Podepnę się z pytaniem czy fabryczne gwizdki soda symphony (myślę o przednim nagłośnieniu) mają zwrotnicę? Wymieniam zestaw głośnikowy z przodu i zastanawiam się jak wprowadzić kable do zwrotnicy? Fabryczna instalacja to dwie wtyczki i cztery przewody.

  • Może troche odgrzewany temat, ale mimo wszystko w poprzednim wątku ( z 2008 chyba) nie znalazłem wszystkiego co by mnie interesowało. Czytałem, że najlepszym (najlepszym znanym 🙂 <!-- s:) --> sposobem na podłączeniu głośników na tył, jest przeprowadzenie kabli pod plastikami na progach. Tu pojawia się pytanie, albo raczej prośba o instrukcje jak te progi zdjąć żeby nie zniszczyć. Po drugie, w htb i kombi jest miejsce fabryczne z osłonką na montaż ewentualnych głośników z tyłu. W sedanie teoretycznie też, ale...po 1 kto widział ten wie, że trzeba rozebrać wykładzine bagażnika i to w sporej części żeby się tam dostać ( chyba że jest inny sposób, to bede bardzo wdzieczny za info!!!) a po 2 jeszcze tej wykladziny nie rozbieralem i nie wiem jak wyglada tam otwor/mocowanie na glosniki. chcialbym tam zamontowac okrągłe głośniki rozmiar ok 100=130mm. (nie pamietam niestety dokladnie wymiaru w tej chwili a nie mam jak sprawdzic) Czy takowe tam sie zmieszcza? Czy tez wskazane sa owalne? prosze o pomoc i z gory dzieki!

  • Nie wiem jak to w sedanie wygląda, ale w hatchbacku jest tak, że ta tapicerka z tyłu ma takie zatrzaski, po prostu trzeba wyczuć palcami w którym one są miejscu u góry, nacisnąć i tapicerka sama schodzi.
    W hatchbacku jest tam miejsce na głośnik 100mm (większy nie wejdzie), gdzieś w jakiś temacie widziałem, że w kombi i sedanie jest ten otwór większy bo na 130mm (ale nie jestem na 100% pewny).

  • Dzięki za info, każda pomoc się przyda więc czekam na więcej szczegółów! pzdr

  • Hejka , to moj pierwszy post na forum , nie moglem załozyc nowego tematu na giełdzie wiec tutaj sie dołoze, ........................................

    [color=#CC0000]post wyedytowany - patrz regulamin.
    kapi.[/color]