Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] czasami szarpie

Temat utworzony · 15 Posty · 2527 Wyświetlenia
  • jak w temacie . Fabia 1,4 16V czasami w trakcie jazdy szarpie , zjawisko to jest sporadyczne , co radzicie sprawdzić ?? czy to może być Hall , a tak na marginesie gdzie jest schowany . mozecie dac jakieś foto z zaznaczeniem jego polozenia??
    z góry wielkie dzięki

  • Na początek proponuje sprawdzić błedy na kompie i potem ewentualnie szukać po kodach.Takie szarpanie może powodować tysiąc rzeczy.....

  • Sprawa rozwiązana -jeden rozpylacz kończy zywot

  • A jaki koszt :?: <!-- s:?: -->

  • [b]MirekS[/b], wspomniana wczesniej fabia nie jest moja własnoscia, jak tylko spotkam kolege to dowiem się i dam znac .

  • Oki tak z ciekawości pytałem.

  • [quote="MirekS"]jaki koszt [/quote]
    podobno zapłacil cos koło 200zł

  • Ok dzięki :padam: <!-- s:padam: -->

  • [quote="MirekS"]A jaki koszt :?: <!-- s:?: -->[/quote]

    A co to jest i do czego służy? Pytam, bo mam podobne objawy.

  • zapewne chodzi o wtryskiwacz. polecam zalac STP do czyszczenia wtryskow przed jakakolwiek wymiana. ja u siebie zauwazylem wyrazna poprawe.

  • [quote="mss"]zapewne chodzi o wtryskiwacz. polecam zalac STP do czyszczenia wtryskow przed jakakolwiek wymiana. ja u siebie zauwazylem wyrazna poprawe.[/quote]

    Dzisiaj nabyłem ten preparat. Jutro tankuję paliwo - zobaczymy co z tego będzie 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="rufus"][quote="mss"]zapewne chodzi o wtryskiwacz. polecam zalac STP do czyszczenia wtryskow przed jakakolwiek wymiana. ja u siebie zauwazylem wyrazna poprawe.[/quote]

    Dzisiaj nabyłem ten preparat. Jutro tankuję paliwo - zobaczymy co z tego będzie 😉 <!-- s;) -->[/quote]

    I jak, pomógł coś ten preparat? Mi jakiś miesiąc temu padał wtrysk (szarpanie na benzynie i nierówna praca silnika, zapalona kontrolka silnika), wymieniono mi wtryskiwacz na nowy i problem ustąpił.. do czasu. Znowu powoli odczuwam szarpanie na benzynie kiedy silnik jest zimny, a ja dodam gazu - przy powolnym przyspieszaniu jest dobrze. Kiedy silnik rozgrzeje się (temperatura wskoczy powyżej 50-60 stopni wg wskazania na desce rozdzielczej) wszystko gra i nie ma żadnych objawów szarpania na benzynie. Podejrzewam, że znów któryś wtrysk powoli zaczyna się psuć.

  • [quote="klaude"]I jak, pomógł coś ten preparat? [/quote]

    Powiem tak: jakieś pozytywne skutki użycia tego specyfiku pewnie są, ale moja fabia nadal na zimnym szarpie i dławi się przez pierwsze kilkaset metrów - dopóki nie wzrośnie temp. silnika.
    Prawdopodnie będzie to też wtrysk, bo Fabia ma już przelatane prawie 133 kkm, więc ma prawo coś się skończyć 😞 <!-- s:( -->

  • [quote="rufus"][quote="klaude"]I jak, pomógł coś ten preparat? [/quote]

    Powiem tak: jakieś pozytywne skutki użycia tego specyfiku pewnie są, ale moja fabia nadal na zimnym szarpie i dławi się przez pierwsze kilkaset metrów - dopóki nie wzrośnie temp. silnika.
    Prawdopodnie będzie to też wtrysk, bo Fabia ma już przelatane prawie 133 kkm, więc ma prawo coś się skończyć 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    Ja też mam teraz takie objawy, chociaż nie zawsze. Zauważyłem, że jak jest cieplej na zewnątrz, to w ogóle nie szarpie po starcie. Widocznie temperatura otoczenia w takich wypadkach wystarcza silnikowi. Nie jest to jakieś uciążliwe teraz, ale ciągle chodzi mi po głowie co to może być. Jak silnik się rozgrzeje, to chodzi dobrze na gazie i na benzynie. Gdybym sprawdził, czy jadąc na gazie na zimnym silniku problem występuje, to można by wykluczyć, bądź nie układ paliwowy - jednak nie jest to najlepszy pomysł 🙂

    Czy może to być rozrząd, albo świece, albo cewka? Świece miałem wymienione razem z uszkodzonym wtryskiem, więc możliwe że nowe są takie sobie i nie działają jak trzeba kiedy jest chłodniej?

    Daj znać jak się coś rozwiąże, ja na razie jestem po wymianie jednego wtrysku i objawy padnięcia były dużo ostrzejsze. Dlatego na razie czekam co się dalej będzie działo 🙂

  • [quote]Daj znać jak się coś rozwiąże, ja na razie jestem po wymianie jednego wtrysku i objawy padnięcia były dużo ostrzejsze. Dlatego na razie czekam co się dalej będzie działo [/quote]

    Ja też czekam na finał tych obiawów, bo ich obeność nie jest dla mnie jakoś bardzo uciążliwa, a naprawiać metodą prób i błędów nie zamierzam, bo w ten sposób można sporo niepotrzebnie wydać.