Witaj na forum Fabia Club Polska

F II - pojemnosc zbiornika paliwa

Temat utworzony · 10 Posty · 4616 Wyświetlenia
  • witam
    wczoraj zatankowalem na stacji OSZOLOMA 53 litry
    komp pokazywal 10km do przejechania
    lalem do 1 odbicia, potem jeszcze troszke dolalem i juz zaczol mi pistolet odbijac
    patrze a tu 53 litry wlane :szok: :szok: :szok: <!-- s:szok: -->
    czy to mozliwe aby tyle pomiescil zbiornik, nie lalem az mi paliwo zaczeelo wyciekac z szyjki
    FABIA II 1.2 70KM
    pozdrawiam

  • a nie lałeś czasem z naciśniętym odpowietrznikiem?

  • [quote="Ciacho"]a nie lałeś czasem z naciśniętym odpowietrznikiem?[/quote]
    nie mam pojecia
    wstyd sie przyznac ale sam tankuje sporadycznie
    od conajmniej 10 lat tankuje na tej samej stacji na ktorej jest obsluga. paliwo w miare tanie i dobre

  • acha, no to musiałeś włożyć pistolet w taki sposób że nacisnął on taki dzyndzelek po prawej stronie, zwany odpowietrznikiem

    efekt jest taki że paliwa wchodzi znacznie więcej niż pojemność baku 45 litrów, spokojnie 10 litrów więcej wejdzie a może jeszcze więcej

  • Ja przy tankowaniu maks wlałem 56,11 litra - przy wciśniętym odpowietrzniku. Autko dojechało już chyba na powietrzu bo po pokazaniu przez komp 0km przejechałem jeszcze 23km...

    Także możliwe że zalałeś 53l. Zbiornik niby 45l ale spokojnie 10 jeszcze wchodzi.

  • [quote="Ciacho"]acha, no to musiałeś włożyć pistolet w taki sposób że nacisnął on taki dzyndzelek po prawej stronie, zwany odpowietrznikiem
    efekt jest taki że paliwa wchodzi znacznie więcej niż pojemność baku 45 litrów, spokojnie 10 litrów więcej wejdzie a może jeszcze więcej[/quote]
    teraz kumam wszystko. na przyszlosc zwroce na to uwage
    dzieki

  • Moj rekord to 57 litrow ale auto juz zaczelo mi rwac z braku paliwa. nie moja wina ze na A4 z Katowic do Wrocka jest tak malo stacji 😉 <!-- s;) -->

  • w zwiazku z wyjazem w daleka podroz zalalem po szyjke[b][u] 55,6 L
    [/u][/b], do stacji podjechalem na oparach 10km na kompie
    1 daleka trasa - nie chcialem nigdzie dotankowywac
    2 atrakcyjna cena 5,65zl/l
    3 wyszlo srednie spalanie w/g kompa 5,6 l/100km,
    zeby sprawdzic faktyczne spalanie musialbym znowu zalac po szyjke ale ponoc jest to niezbyt zdrowe dla auta, chociaz niebardzo wiem dlaczego

  • Po pierwsze kojarzę że temat był już poruszony na naszym forum.
    Nie wiem czy nie zdrowe ale na pewno ma wpływ na bezpieczeństwo.Przestrzeń którą zalałeś służy do gromadzenia się gazów a nie zalewania paliwem.Jak ubędzie Ci trochę paliwa z baku to przy otwieraniu korka będziesz słyszeć zasysanie powietrza.Wniosek jest jeden że przy takim tankowaniu po ubyciu paliwa tworzy się próżnia i być może ma to jakiś wpływ na auto nie wiem.Ponoć takie tankowanie jest niebezpieczne bo w razie dachowania może dojść do wylania się zawartości zbiornika.

  • Temat już wielokrotnie przerabiany, takie zalanie można zrobić w momencie gdy jedzie się w długą trasę, druga strona medalu, części osób na forum po zalaniu pod "korek" zapalała się kontrolka silnika na desce i potrzebny był wówczas vag.
    Paliwo zwiększa swą objętość pod wpływem ciepła i dlatego musi mieć dodatkową przestrzeń w zbiorniku by nie doszło do rozszczelnienia dotyczy szczególnie okresu letniego.