Witaj na forum Fabia Club Polska

Wycieraczki piszczą, przeskakują

Temat utworzony · 13 Posty · 1771 Wyświetlenia
  • Witajcie...

    Mam pewien problem z przednimi wycieraczkami F1. Mam założone wycieraczki Valeo tzn listwowe które piszczą czasem przeskakują od tego szlak zaczyna człowieka trafiać. :zly: <!-- s:zly: -->
    Podobnież listwowe są lepsze od zwykłych ale czy to prawda ???
    Pomóżcie

  • Przyzwyczaj się. Po prostu gówniana jakość szyby i jej kształt powoduje takie efekty. Mam Boscha AeroTwin - 60 PLN / szt... i ciągle jest ten sam problem. 😞 <!-- s:( -->

  • Wymień na tańsze 🙂 <!-- s:) -->. Ja używam tych z ekonomicznej linii Boscha, 45 zł za komplet i nic nie przeskakuje ani nie piszczy.

  • krpablo.....
    Jakie to są ??? Listwowe czy standardowe i gdzie je mogę kupić ? 😐 <!-- s:| -->

  • Standardowe, nazywają się Bosch Eco. Link: http://www.wycieraczkibosch.pl/eco.asp. Za komplet przedni do Fabii dałem koło 45 zł w oszołomie 🙂 <!-- s:) -->. Poprzednie miałem dokładnie te same, do Fabii zawędrowały jeszcze z mojej byłej Sieny, ale po 2 latach przyszedł czas na nie - bardziej rozmazywały wodę niż ścierały.

  • [quote="Super8"]Przyzwyczaj się. Po prostu gówniana jakość szyby i jej kształt powoduje takie efekty. Mam Boscha AeroTwin - 60 PLN / szt... i ciągle jest ten sam problem. 😞 <!-- s:( -->[/quote]

    Kolego a co ma szyba do wycieraczek? :zdziwko:
    To że zachowują się w taki sposób to wynik tego że masz bardzo stare wycieraczki (dawno nie wymieniane), lub po prostu guma użyta do ich produkcji jest za twarda i stąd taki efekt.Chciałbym jeszcze zapytać co rozumiesz pod pojęciem gó...na jakość szyby?Nie rozumiem tego stwierdzenia. :zakrecony:

  • Nie wiem czy zwróciłes uwage ze temat dotyczy F1 to po co sie wypowiadasz skoro nie masz na ten temat wiedzy. Niestety szyba w F1 jest tak beznadziejnie ustawiona wyprofilowana czy co kolwiek z nia zrobili ze wycieraczki nie daja sobie na niej rady. U mnie wycieraczki trzeszcza i skaczą założę je do Octavii 1 i tam nie ma problemu. Widocznie ten model tak ma.

  • Temat przeczytałem i dobrze wiem że chodzi o F1.Powiedz mi tylko czy w fabrycznie nowych F1 też wycieraczki trzeszczały?Zalożę się że nie więc wina tkwi po stronie gumy.Ja kupiłem do swojej F2 niedawno nowe zamienniki firmy Dipp i po 4 miesiącach zaczęły chodzić głośno.No i też to jest wina szyby?Na pewno nie.Więc albo znajdź dobre zamienniki, albo pozostaje Ci zakup ori.Jeśli zaś to nie pomoże to zawsze możesz wyciąć szybę i wstawić PLEXI i problem powinien zniknąć.

  • Zawsze używałem boscha albo ori ostatnio o dziwo najlepiej spisuja sie motgumy płaskie. Najgorsze jest to ze raczej dbam o stan wycieraczek. Regularnie je myje zawsze jak zaczynam jazde to czyszcze piach ktory sie nagromadzil a jak auto stoi kilka dni to mimo lata wycieraczki nie dotykają szyby sie "przyklejaja"

  • Panowie... Wydaje mi się , że jedno i drugie czyli szyba i zła jakość gumy.
    Pojechałem do starego sklepu Skody i facet powiedział ze Fabia 1, czyli ta szyba jest zaprojektowana do wycieraczek zwykłego typu, większość wycieraczek tzn ,,listwowych<< nie nadaje się.
    Kupiłem od niego wycieraczki czeskie (niepamiętam firmy) i powiedział ze wszyscy je biorą i kłopot znika.
    Faktycznie,...nawet na suchej szybie nic nie skrobie nic nie piszczy. Zapłaciłem równo 30 zł.
    Naprawdę jestem zadowolony. 🙂 :cwaniak: <!-- s:cwaniak: -->

  • A ja sie zastanawiam czy np sprężyna w ramieniu moze tez mieć tu jakieś znaczenie?? Co wy na to?

  • Adrian - Napewno też. Chodzi tu o docisk. Ja u siebie sprawdzałem i jest ok. Właśnie te czeskie wycieraczki mają to do siebie że są one specjalnie profilowane żeby nieodstawały na szybie.
    Z tego co przymieżałem i zakładałem wiele wycieraczek, to żadna listwowa w tym i Valeo nie dolegała dobrze do szyby. Być może z tąd te problemy.

  • A ja gdzieś kiedyś słyszałem, że na piszczenie wycieraczek najlepszy jest ziemniak 😄 tzn. trzeba wziąć ziemniora (surowego), przekroić na pół i przejechać kilka razy po piórze wycieraczki. Nie testowałem, jak ktoś wypróbuje to niech da znać 😛 <!-- s:P -->