Witaj na forum Fabia Club Polska

Paliwo do pompowtryskiwaczy

Temat utworzony · 10 Posty · 3324 Wyświetlenia
  • Witam wszystkich forumowiczów! chciałem zapytac o paliwo do pompowtryskiwaczów czy musi byc dobrej jakości czy tez takiej troche mniej dobrej jakosci, kąkretnie chiałem zapytac czy bedą jakies konsekwecje jak bede stosował paliwo małooktanowe? z góry dzieki za wypowiedzi paliwo jest podobno mieszane z naftaliną 🙂 <!-- s:) --> fabka 19 tdi

  • radze tankować na sprawdzonej stacji gdzie wiesz ze jest dobre paliwo wymiana pompowtrysków jest kosztowna operacja

  • musi być dobre paliwo, a nawet bardzo dobre... żaden syf nie przejdzie, bo skończy się to awarią pompowtrysków i wydaniem dużej kasy na naprawę tego...

    wszystko przepali tylko sdi, natomiast tdi NIE

  • to nie jest brudne paliwo jest czyste tyle ze mieszane z naftalina

  • Ujmę to tak, jak chcesz mieć wkrótce problemy z pompowtryskami to tankuj, jak nie to nie. W dzisiejszych czasach budowa silników diesla ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę, skończyły się czasy kiedy lało się wszystko, a diesel jeździł dalej, weź pod uwagę, że do pompowtrysków nawt olej musi być specjalny 505.

  • [quote="MirekS"]505.[/quote]
    505.01 dokładnie 🙂 <!-- s:) -->

    prawda to że Motul jest najlepszy?

  • Czy najlepszy niewiem, ale nie przeczę, że wiele dobrych opinii o nim słyszałem, osobiście preferuję i leje mobila od 10 lat.

  • [quote="MirekS"]Ujmę to tak, jak chcesz mieć wkrótce problemy z pompowtryskami to tankuj, jak nie to nie. W dzisiejszych czasach budowa silników diesla ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę, skończyły się czasy kiedy lało się wszystko, a diesel jeździł dalej, weź pod uwagę, że do pompowtrysków nawt olej musi być specjalny 505.[/quote

    A te pompowtryskiwacze w jaki sposób sie psuja? czy po prostu od złego paliwa Śniedzieją czy sie zatykają, możne jakis układ do tego pompo sie zawiesza> nie widziałem schematu tego jak to wyglada

  • Nie będę przepisywał [url=http://www.k-k-s.pl/printview.php?t=412&start=0&sid=e5a6b0ed9bfb7a9b8413296d6ea8a91e]TUTAJ[/url] masz opis i zdjęcia. Poczytaj.

  • [quote="MirekS"]Ujmę to tak, jak chcesz mieć wkrótce problemy z pompowtryskami to tankuj, jak nie to nie. W dzisiejszych czasach budowa silników diesla ma bardzo wysoko postawioną poprzeczkę, skończyły się czasy kiedy lało się wszystko, a diesel jeździł dalej, weź pod uwagę, że do pompowtrysków nawt olej musi być specjalny 505.[/quote]

    Dokładnie tak jak ujął to kolega [b]MirekS[/b], jeśli chcesz by twoja fabka służyła ci jeszcze przez długi czas to lej wyłącznie sprawdzony ON na sprawdzonych stacjach + pamiętaj o 505.01 - nasze PD całe życie mają zasuwać na takim specyfiku.

    Ja stosuje Motul Specific 505.01 + ON Shell Diesel Extra (cały czas ta sama stacja).