Witaj na forum Fabia Club Polska

Wskazówka od ilości ON

Temat utworzony · 7 Posty · 1162 Wyświetlenia
  • Witam jesten nowym forumowiczem jak i nowym posiadaczem skoda fabia 1.9 Tdi 2001r sprowadzona z niemiec przebieg 168 tyś.
    Moje pyt jest nastepujące zalałem do pełna skode ON na shelu pare dolewek w korek wiec nie wiem ile mogłem dodatkowo dolać przejechałem 136km a skazówka ani drgnęła bynajmniej tak mi sie wydaje.Czy możliwe jest to czy raczej skazówka sie zawiesiła.Cowy na to

  • [quote]zalałem do pełna skode ON na shelu pare dolewek w korek wiec nie wiem ile mogłem dodatkowo dolać[/quote]
    pod korek nigdy nie tankuj. jesli już masz , to wskazówka tak może sie trzymać nawet do 200 km licznikowego przebiego - zależy jak jeżdzisz.
    poszukaj na forum - gdzieś było o tankowaniach...
    zbiornik ma 45l. a "dolać" mogles nawet 10 l. :] <!-- s:] -->
    pozdr i bezawaryjnego użytkowania życze.
    ps.
    uzupełnij profil - pomoże to innym w rozwiązaniu Twojego problemu.

  • [quote="kapi"]zbiornik ma 45l. a "dolać" mogles nawet 10 l[/quote]
    mi się udało zalać 50 litrów i przestałem i faktycznie przez ponad 300 km wskazówka od paliwa nie opadała.
    W Aso powiedziano mi że można tym uszkodzić sobie"coś" już nie pamiętam co 🙂 <!-- s:) -->

  • Mój rekord to coś 56 litrów, ale miałem prawie pusty zbiornik. Fabia ma około 12-13 litrów zbiornika odpowietrzającego.

  • A czy tankując w ten sposób samochód do pełna możemy w nim coś uszkodzić?

  • moze bak spuchnac. paliwo jest tankowane z ziemi, zimne, a na dworzu jet goraco. wtedy rozszczerzalnosc cieplna moze byc przyczyna spuchniecia baku. smialo mozna tak lac jak sie zaraz leci w trase. ja tak robie tylko przed trasa.

  • Głównie chodzi oto, że można uszkodzić filtr z węglem aktywnym.

    pozdro