Witaj na forum Fabia Club Polska

[F1] Czy konieczna jest wymiana tylnego łożyska ?

Temat utworzony · 7 Posty · 2157 Wyświetlenia
  • Witam

    Z góry przepraszam jak umieszczam temat nie w tym miejscu bądź go powtarzam ale pewna sprawa nie daje mi spokoju.

    Przy ostatniej wizycie u mechanika zostałęm poinformowanuy o konieczności wymiany tylnego łożyska.

    Niestety będę mógł go wymienic dopiero za jakieś 1,5 miesiąca. Na co mój mechanik stwierdził, że jak chcę ryzykować urwaniem się koła to moja sprawa. Jego zdaniem mogę przejechać jeszcze ze 150 km. Jedno łożysko już wymieniałem jakiś czas temu i to, które jest prawdopodobnie do wymiany jeszcze nie "buczy". Wyjeżdżami dopiero po powrocie mogę dokonać wymiany.

    Czy to koło faktycznie może się urwać bo wydaje mi się, zę skoro łożysko tworzy jedną całość z piastą to nie ma możliwości, zęby sie koło urwało w trakcie jazdy.

    Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

  • Osobiście zrobiłem kilkaset kilometrów z buczącym łożyskiem - nie działo się nic strasznego oprócz hałasu.

    pozdro

  • Moze się stac a może nie... Chodzi głównie o to czy łożysko ma luz i jak duży. Jeśli będzie miało dużo swobody to może tez uszkodzić piastę w której pracuje. Podnieś sobie autko i poruszaj kołem tak aby wyczuć luzy na piaście. Zostaje jeszcze opcja aby lekko je dociągnąć na śrubie piasty. Powinno trochę pomóc - przynajmniej na ten czas który chcesz przetrzymać.

  • Ale łożysko i tak jest zintegrowane z piastą, więc można je uszkodzić 🙂 <!-- s:) -->

    pozdro

  • Dzięki za odpowiedzi 🙂 <!-- s:) -->.

    Luzów nie ma na łożysku. Nie chce się tylko płynnie kręcić, szumieć szumi ale jeszcze nie buczy 😉 . Umówiłem się na wymianę po powrocie... może wytrzyma do tego czasu.

    Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

  • Wytrzyma spokojnie, szerokiej drogi 🙂 <!-- s:) --> .

  • Jak sprawdzić, która strona jest do wymiany? Jeśli nie ma luzów, to tylko na tzw. słuch?