Witaj na forum Fabia Club Polska

Stukanie przód auta

Temat utworzony · 15 Posty · 2601 Wyświetlenia
  • Blagam pomocy...
    zaczelo mi stukac cos w przednim zwieszeniu.zostaly wymieniony laczniki stablizatora i komplet tulei na wachaczach...i bez efektu...brakuje prawdziwego fachowca...co jeden to lepszy i wymyslalaja niestworzone rzeczy...jeden madrzejszy stawia na prawa poduszke silnika...inni twierdza ze przegub,a inni ze amortyzaotor...mam wymienic pol auta??
    sa to metaliczne stuki...jakby mi cos przeskakiwalo i uderzalo o bude...

    czytalam o ttym juz ale co mozna bylo to wymienilam...tak mi wybujali dzis to auto ze bardziej to slychac...amory sa ok ma 6% zuzycia...prawie jak z fabryki...

    fabia 1.2
    przebieg 93000km

  • Podstawowe pytanie: kiedy stuka?

    pozdro

  • stuka w caly swiat...raz przy skrecaniu,raz na duzych dziurach,raz na malych.
    na prostej drodze cisza...

    wyeminili mi dzisiaj nakretke na przegubie bo byla zerwana i w sumie ucichlo z grubsza...ale pan diagosta powiedzial ze jesli bedzie cos ejszcze uderzac to wachacz o trawers bo sa znaki po metalicznych uderzeniach...

    bede drazyc temat dalej

    czy tuleje na wahaczach mozna zle zalozyc?? maja jakies kierunki itp??

    czekam na podpowiedzi 🙂 <!-- s:) -->

  • [quote="homesleep"]stuka w caly swiat...raz przy skrecaniu,raz na duzych dziurach,raz na malych.
    na prostej drodze cisza...

    wyeminili mi dzisiaj nakretke na przegubie bo byla zerwana i w sumie ucichlo z grubsza...ale pan diagosta powiedzial ze jesli bedzie cos ejszcze uderzac to wachacz o trawers bo sa znaki po metalicznych uderzeniach...

    bede drazyc temat dalej

    czy tuleje na wahaczach mozna zle zalozyc?? maja jakies kierunki itp??

    czekam na podpowiedzi 🙂 <!-- s:) -->[/quote]

    Tak tuleje maja specjalne znaki na które je się wkłada to raz a dwa ciężko coś zdiagnozować jak się nie ma auta wiec bezpośredniej odpowiedzi nikt na forum Tobie nie da. Mogą być łożyska na kolumnie McPersona, może być luz na maglownicy, mogą być gumy stabilizatora albo i poduszki pod silnikiem. Co do 6% zużycia amortyzatora po 100 tys km nigdy nie uwierzę być może maszyna do badania amorków jest zepsuta. Pozdrawiam

  • amortyzatory wymienial poprzedni wlasciciel...takze sa nowe...bylam u fachowcow ktorzy robia tylko skody - i stwierdzili ze nie wiedza co tak moze stukac bo auto niema nigdzie luzow 😞 <!-- s:( -->

  • Musisz zmienic fachowcow

  • okazalo sie ze jest krzywy wahacz

  • a po wymianie prawego wahacza jeszcze gorzej...jakies jedno wielkie nieporozumienie

  • Tak jak Bartek pisze to może być wszystko....niestety na forum możemy jedynie podać przykłady takich odgłosów , które znamy z naszych autek i jak sie ich pozbyliśmy. Trzeba samochód mieć w rekach żeby cos doradzić. Moze ktoś z forum da ci kontakt do zufanego magika w twoich okolicach. Powodzenia.

  • chyba mamy ten sam problem.U mnie tez tak puka chociaz zawiecha byla nie dawno robiona.Dowiedzialem sie co to jest - przekladnia.Moze u Ciebie tez stuka przekladnia, jej regeneracja to ok 500zl. Pozdrawiam

  • Myślę że tu tkwi problem w poduszkach amortyzatorów. Przerabiałem to u siebie. 🙂 <!-- s:) -->

  • problem tkwil w sprezynach amortyzatorow - po wymianie nastala idealna cisza

  • [quote="homesleep"]problem tkwil w sprezynach amortyzatorow - po wymianie nastala idealna cisza[/quote]
    ale co było z tymi sprężynami nie tak?

  • nie wiem jakim cudem - ale byly pokrzywione...łacznie z lewym amortyzatorem...prawa strona wygladala ponoć lepiej...ale lewa to pożal się Boże 🙂 <!-- s:) --> tak powiedział kolega wymieniający...

  • to ciekawe, nie pomyślałbym że sprężyny mogą się pokrzywić... ja miałem niedawno tak, że z prawej strony sprężyna sobie pękła i jej trochę brakowało, wskutek czego + do tego zmęczone już łożyska amortyzatorów, występowało stukanie na każdej nierówności, prawie cały czas stukało i w ogóle same dziwne odgłosy były

    wymiana sprężyn i łożysk przyniosła kompletną ciszę w zawieszeniu, jakiej nie było przez ostatnie lata... 😄 <!-- s:D -->