Witaj na forum Fabia Club Polska

Szyby w fabi

Temat utworzony · 8 Posty · 629 Wyświetlenia
  • Witam jak to jest z tymi szybami w skodzie 4 szyby czyli prawy przod i lewy przod oraz lewy tyl i prawy tyl ma szyby sekurit a te male tylne dwie splintex i tylna tez jest splintex maja ten sam rok ale inne nazwy czy tak powinno byc przod byl wymieniany bo otym wiem jak to jest?

  • jutro z ciekawosci sprawdze u siebie nazwy. Na pewno na kazdej z szyb jezeli sa fabryczne powinienes miec charakterystyczny znaczek. Najczesciej jest to po prostu logo marki 😉 <!-- s;) -->

  • Ja miałem splintexa jak dobrze pamiętam.

  • Bardzo możliwe że tak jest.Bo mogą być różni producenci którym zlecana jest produkcja konkretnych szyb.Czy te same szyby są od tego samego producenta?Np prawa i lewa boczna od kierowcy mają takie samo logo?Jeśli tak to nie powinno to budzić żadnych obaw.Powinna być też na nich ta sama homologacja (tzn. NR tej homologacji).

  • patrzułem w innym samochodzie w polo jest tak samo te male tylnie i tylnia sa innego producenta w moim przypatku 4 szyby sa sekurit e8 a te trzy czyli w tylnich drzwiach te male i tylnia splindex e6 ten sam rocznik tak tylko sie zastanawialem nad tym dzieki za odpowiedzi pozdrawiam

  • [quote="dusza"]patrzułem w innym samochodzie w polo jest tak samo te male tylnie i tylnia sa innego producenta w moim przypatku 4 szyby sa sekurit e8 a te trzy czyli w tylnich drzwiach te male i tylnia splindex e6 ten sam rocznik tak tylko sie zastanawialem nad tym dzieki za odpowiedzi pozdrawiam[/quote]

    Kolego ale E6 i E8 to oznaczenie w jakim kraju szyba ma homologację.E6 oznacza chyba Belgię o ile dobrze pamiętam, natomiast E8 to nie wiem trzeba by było się bardziej w to wgłębić.Jak chcesz to zrób mi zdjęcie i prześlij na emaila to rozszyfruję Ci co dam radę.

  • z tego co czytalem w necie to oznaczenia e8 to czechy e6 tak jak napisales ale to nic niezmienia patrzylem na inne samochody na parkingu i te male trojkaty w tylnich drzwiach sa przewaznie innego producenta

  • Widzisz czyli jest tak jak mówiłem.Wszystko w porządku.