Witaj na forum Fabia Club Polska

Średnica miksera 1.4 MPI

Temat utworzony · 5 Posty · 1570 Wyświetlenia
  • Witam!

    To mój pierwszy post na tym forum. Od niedawna posiadam FABIĘ 1.4 MPI z 2002 roku z LPG.
    Kupiłem ją od znajomego, kóry zakupił ją w salonie w 2003 roku. Zachęcił mnie niewielki przebieg: 54 tys.km.

    Ogólnie wszystko OK, tylko zmagam się z dużym zużyciem gazu- 10l/100km w trasie przy 100km/h i ok 13l/100km w mieście.

    Wyeliminowałem już wszystkie inne możliwości i mogę tylko podjrzewać źle dobrany mikser.

    I tu moje pytanie: jakie macie średnice miksera w silniku 1.4MPI 60KM?

  • Średnicy miksera nie znam jaką miałem, natomiast nim ją sprzedałem średnio paliło 9,5 l gazu na 100km. Według mnie temu autku jest potrzebna porządna reg.

  • skąd inąd wiem że gościu w zabrzu robi inst. gazowe do aut i miał dobrą opinie nie wiem czy jeszcze ją ma najpierw tam zadzwoń i wtedy może Ci on pomoże. Coś Ci zasugeruje. tutaj jest link do niego
    http://katalog.pf.pl/Zabrze/Bas-S-C-Elżbieta-i-Ryszard-Kucharscy-F4140743G0B8060-m19.html<!-- m -->

  • Dzięki MirekS za dobrą radę, ale to, że na tym forum jestem nowy, nie znaczy, że jestem zielony w temacie aut, czy LPG.

    Nie chciałby się wymądrać, ale regulacja była, i to niejedna.
    Nawet specjalnie zakupiłem laptopa z COM-em, bo Autronic na przejściówce z USB zrywał połączenie.

    Sonda raczej żyje, bo nie jest trudno ustawiś gaz, żeby ładnie oscylowała przy prawie każdych obrotach.

    Na wszelki wypadek zamontowałem też nowy reduktor LOVATO (oryginał), bo stary, choć niewiele przejechał, to miał już 6 lat.

    Dodatkowo musiałem poprawnie podłączyć TPS, bo gazownicy oczywiści podpięli do złego kabelka i nie dawał odpowiednich informacji do kompa gazowego.

    Uszczelniłem dolot nad i pod mikserem, więc myślę, że problemem może być jescze średnica miksera.

  • Dzisiaj zmierzyłem mikser - 32mm.

    Nie za dużo??