Witaj na forum Fabia Club Polska

[F2] Stuki - poduszka pod silnikiem?

Temat utworzony · 17 Posty · 9140 Wyświetlenia
  • Cześć,
    mam przebieg 6200 km i coraz bardziej stuka coś z przodu - wyeliminowano już chyba wszystkie możliwości (nie jest to na pewno zawieszenie) po za jedną - poduszka pod silnikiem / skrzynią biegów (lewa)
    słychać to przy jeździe po nierównościach i przy gaszeniu silnika.
    Czy ktoś z Was zaobserwował coś takiego w silnikach 3 cylinrowych (mój 1.2 70KM Fabia II) ???

  • [quote="nikon"]Czy ktoś z Was zaobserwował coś takiego w silnikach 3 cylinrowych (mój 1.2 70KM Fabia II) ???[/quote]

    20 k km i nic nie stuka u mnie. W drugiej Fabii (brata) przy podobnym przebiegu tez nic nie slychac. A poprzedni wlasciciel rowniez nie mial zadnego problemu ze stukami. Takze nie pomoge 😞 <!-- s:( -->

  • Już pomogłeś 🙂 <!-- s:) -->
    KIerownik jednego z serwisów powiedział, że trzeba porównać te objawy z innymi fabkami żeby mieć pewność że to jest wada a akurat nie miał na serwisie żadnej z silnikiem 1,2 więc nie można było tego zrobić 😞

  • [b]nikon[/b], Wymieniaj poduszke pod silnikiem
    Ja wlasnie wymienilem a mialem objawy dokladnie takie same jak ty (gluche stykanie w czasie jazdy na luzie po naszych cudownych drogach). Jedna poduszke sie smaruje i sie nie wymienia (info zaczerpniete w Interauto w Krakowie) druga bez gadania mi wymienili ale czekalem dosc dlugo bo szla az z czech 😕 . Po wymianie wszystkie stuki z okolic komory silnika ustapily :hyhy: . Przy okazji okazalo sie ze po przejechaniu 10k km mam juz zuzyte stabilizatory wiec i to wymienilem :przestraszony: Teraz mam ciesz i spokoj w aucie 😉 <!-- s;) -->

  • hmm więc jednak a miałeś taki sam stuk podczas wyłączania silnika kiedy się zakolebał? 🙂 <!-- s:) -->

    którą poduszkę u Ciebie wymienili?

  • mialem podobne gluche stuki z przodu w/;g mnie raczej po prawej stronie, szczegolnie przy jezdzie po bruku (na asfalcie cisza)
    przy zapalaniu cisza zadnych stukow
    wizyta w ASO i przesmarowli mi poduszke pod silnikiem
    powiedzieli ze tak czesto maja 1.2HTP 70KM i jest to zalecenie producenta
    zawieszenie niby ok.
    kazali pojezdzic kilka dni i jak nie ustapi to przyjechac i beda dokladnie szukali
    narazie nasluchuje
    przebieg 2500km

  • U mnie pryesmarowali jedna z poduszek jak u [b]and62[/b], ale nie pomoglo wiec wymienili druga i problem juz zniknol - niestety nie wiem ktora poduszke mi wymienili ale te tapniecia jak to nazwalem pojawialy sie w przeroznych syt przy wlaczaniu i wylaczaniu silnika, dojerzdzaniu do siwatel itd itp. W sumie wg mnie to jest taki urok kazde auto to ma. 😉 <!-- s;) -->

  • W ASO przyznają, że prawe poduszki stukają ale pomaga przesmarowanie.
    Moja sytuacja jest nietypowa - stuka lewa poduszka pod skrzynią biegów, konieczna będzie wymiana 😞 <!-- s:( -->

    [b]Lord_Nikon[/b] - jak długo czekałeś na poduche ?

  • [b]nikon[/b], Okolo tygodnia bo akurat nie bylo na magazynie w poznaniu, ale dalo sie jezdzic, a poniewaz bez gadania robili to w ramach gwarancji wiec nie mialem zamiaru sie klocic. Za duzo juz siedzialem i widzialem w serwisach 😉 <!-- s;) -->

  • Jasne chodziło mi tylko o ten termin bo ja za półtora tygodnia wyjeżdżam na urlop i mam nadzieję że mi to zrobią, wiem że można z tym jeździć ale wyobrażasz sobie przejechać z takim upierdliwym ustrojstwem 3500 km ? 🙂 <!-- s:) -->

  • no moze byc irytujacy 😛 Cos o tym wiem 😉 <!-- s;) -->

  • [quote="Lord_Nikkon"]U mnie pryesmarowali jedna z poduszek jak u and62, ale nie pomoglo wiec wymienili druga i problem juz zniknol [/quote]
    smarowanie nie pomoglo dalej cos sie telepie, dzwonie dzis do ASO zobaczymy co wymysla

  • w moim ASO jeszcze nie dostali poduszki dla mnie 😞 <!-- s:( -->

  • Wczoraz wymienili mi poduszkę, stuków brak 🙂 <!-- s:) -->
    Po dokładnym obejrzeniu starej poduszki widać było pęknięcie gumy :przestraszony: środkowy element poduszki obijał się o jej obudowę - moim zdaniem to kiepska konstrukcja

  • Witam
    Mam podobny problem w mojej Fabce - głuche stuki dochodzące jakby spod maski silnika słuszalne najbardziej na biegu jałowym przy toczeniu się samochodu na nierównościach typu bruk, kostka, ażurowe płytki betonowe zarośnięte trawą.
    Byłem już z tym w ASO chyba ze 3 razy.
    Pierwszym razem powiedzieli, że przy takim przebiegu (wtedy około 5500 km) to nie możliwe, żeby zawieszenie stukało i że po przejżeniu zawieszenia nie ma żadnych luzów.
    Drugim razem stwierdzili po jeździe z mechanikiem, że to poduszka silnika, którą nasmarowali. Nic to niestety nie dało, bo nadal stuka.
    Trzecim razem wsiadł mechanik i pojechał sam. jeździł chyba z 15 min. po czym wziął samochód na halę warsztatową. Po jakichś kolejnych 20 minutach wyjechał i zabrał mnie na przejażdżkę pytając czy słyszę jakieś stuki i wmawiając mi, że takowych On nie słyszy i że wszystkie elementy zawieszenia są w porządku i nie ma żadnych luzów. Wtedy już rzeczywiście stuki nie były słyszalne. Po wyjeździe z warsztatu wydusiłem z mechaniorów, że spryskali smarem wszystkie ruchome elementy zawieszenia.
    Po trzeciej wizycie pomogło... ale tylko na 5 dni. Szóstego dnia stuki powróciły i tak jest do dziś... masakra.
    Teraz czekam na odzew od ASO co do terminu wizyty, bo obecnie mam inny problem, a mianowicie przeciek wody do miejsca na koło zapasowe. Czytałem już wątek na forum na ten temat i tam to opiszę.

  • No też stałem się szczęśliwym posiadaczem Fabii II (salonowa). U mnie poduszka zaczęła stukać przy około 10 000km. U mnie dali silikon, ale nic to nie zmieniło. Czekam teraz na wymianę poduszki.
    Jest to jakaś wada fabryczna, tylko mam nadzieje że nowa poduszka nie będzie taką samą co obecna.

  • Koledzy ja mam podobny problem w mojejfabi 1silnik 1.416v z 2007 roku. Pytanko czy w f2 wystepuje ta sama poduszka?? I o ktorej poduszce dokladnie jest mowa?? Jak kolega stwierdził ze ma walnieta poduszke pod skrzynia?? Dziekuje